Viljandi hansapäevad - tõeline kogukonnafestival

Allikas: Silver Tõnisson

Allikas: Silver Tõnisson

Viljandi hansapäevad - tõeline kogukonnafestival

Keskajal toimus Viljandis tänu linna läbinud kaubateele vilgas elu. Meenutamaks Viljandi üht kuldaega, toimuvad siin igal aastal hansapäevad. Varasuvel tõmbab see väikelinn selga keskaegse rüü ja meenutab, kuidas hansaliidu liikmestaatus siia aegade jooksul rikkust ja lennukaid ideid kokku kandis.

Viljandi Hansapäevad

Photo by: Silver Tõnisson

Juuni esimesel nädalavahetusel, 1.-2.06 avatakse hansapäevadega Viljandi suveürituste hooaeg. Kohalikest hansapäevadest on aja jooksul saanud midagi palju enamat kui pelgalt keskajahõnguline festival – see on tõeline kogukonnasündmus, mis toob tänavatele tuhandeid linlasi ja külalisi.

Fotod: Silver Tõnisson

4 soovitust, kuhu hansapäevade ajal minna

  • Tänavuste hansapäevade keskne sündmus on 2. juuni hilisõhtul toimuv Kohvikuöö, kus linnas igapäevaselt tegutsevad kohvikud kõrvuti pop-up restoranidega end hilisõhtul külalistele avavad. Eriliseks teeb üheõhturestoranid just see, et need on loodud kohalike inimeste poolt nende endi kodudes ja aedades. Kohvikuöö on imehea võimalus nautida juunikuu valgeid öid hea toidu ja põneva seltskonnaga.
  • Inspireerituna samal õhtul Ugala teatris esietenduvast lavastusest «Gogoli disko», mis põhineb Paavo Matsini samanimelisel mitmete auhindadega pärjatud romaanil, korraldatakse Viljandi vanalinna salaaias ka päris Gogoli disko, kus võid põnevate DJ-de muusika järgi varaste hommikutundideni tantsida.
  • Traditsioonilist hansapäevade vaimu hoiab ülev suur käsitöölaat, mis laotud üle kitsukeste vanalinna tänavate. Selles keskkonnas tekib tõeline keskaegse kauplemise õhustik. Laadalt leiad nii Eesti kui lähiriikide põnevat käsitööd, mis on valmistatud üksnes naturaalsetest ja isekasvatatud materjalidest.
  • Laupäeva õhtul toimub lauluväljakul Viljandi maakonna laulu- ja tantsupidu, mis on lauljatele ja tantsijatele viimane suur kokkusaamine enne Tallinnas toimuvat üleriigilist noorte laulu- ja tantsupidu.
Viimati muudetud: 16.03.2018

Teema: Lõuna-Eesti, Kultuur ja Ajalugu

Soovitame
sünnipäev EV100