Viljandi hansapäevad tulevad taas

Allikas: Silver Tõnisson

Viljandi hansapäevad tulevad taas

Juuni esimesel nädalavahetusel toimuvad Viljandi Hansapäevad, mille raames toimub nii traditsiooniline käsitöölaat kui ka maailma esimene jazzooper ja Viljandi esimene staadionikontsert.

Viljandi Hansapäevad

Photo by: Silver Tõnisson

Hansapäevade põhiprogramm kestab reede, 1. juuni pärastlõunast laupäeva südaööni. Reedel kell 16 algab iga-aastane suur hansapäevade käsitöölaat. Tänavu jääb osa kauplejaid avatuks kuni südaööni, sest toimub hansalaatade ajaloo esimene öömüük. Laadale on oodata üle 300 kaupleja, kellest sadakond jääb avatuks ka reede hilisõhtul. Laupäeval algab laat kell 10 ja kestab kuni kella 20 õhtul.

Viimasel kahel aastal ülimenukaks osutunud Kohvikuöö ei jää ka tänavu tulemata. Osalemas on 19 olemasolevat ja pop-up kohvikut. Tänavune Kohvikuöö keskendub Viljandi kaunile järveäärsele piirkonnale, aga kohvikuid leiab ka Koidu tänava pargist, Maramaa puiesteelt, Kõrgemäelt ja Rubiini platsilt. Kohvikud avavad ennast külalistele kell 20 ja jäävad avatuks kuni südaööni.

Hansapäevade reedese programmi kulminatsiooniks on täpselt südaööl algav tasuta muusikaline aktsioon «Viljandi esimene staadionikontsert ehk Paradise City», mis leiab aset järve kaldal paikneval linna esindusstaadionil. Publiku ette astub Viljandi muusikutest koosnev Guns N'Roses tribuutbänd, kes esitab maailma üheks parimaks staadionirokkbändiks tituleeritud ansambli tuntumaid hitte.

Ugala teatri eestvedamisel juba kolmandat suve toimuvate muusikaliste aktsioonidega kutsutakse linnarahvast üles avastama Viljandi linnaruumi varjatud pärleid, mille kordumatut ilu me igapäevaelus ei oska tihtilugu märgata. Sel aastal kutsuvad korraldajad kõiki viljandlasi Eesti ühele kaunimale linnastaadionile, et üheskoos püstitada renoveeritud publikutribüüni mahutavusrekord ja viia läbi Viljandi ajaloo esimene staadionikontsert. Istekohti jagub staadionil esimesele tuhandele inimesele.

Fotod: Silver Tõnisson

Kui staadionikontsert kuulatud, võib sammud seada Lennukitehasesse, kus toimub järjekorras neljas Paavo Matsini kultusromaani «Gogoli disko» järgi nimetatud kogukonnapidu, kus lemmikmuusikaga astuvad üles Viljandiga seotud, siin elavad või Viljandit armastavad loomeinimesed. Reede südaööl Lennukitehases algaval Gogoli diskol astuvad üles Berk Vaher, Aare Pilv ja Ivo Reinok.

Hansapäevade laupäeva, 2. juuni programmi tippsündmus on kell 21 algav jazzooper «Carmen Loves Jazz», mis on Georges Bizet’ maailmakuulsa ooperi uusversioon. Lavale astuvad Estonian Dream Big Band dirigendi ja arranžeerija Siim Aimla juhatamisel, Sofia Rubina-Hunter, René Soom ja Kristjan Kasearu laulvates rollides ning Marita Weinrank, Jevgeni Grib ja Anatoli Arhangelski tansturollides. Laval on korraga laulvad ja tantsivad tegelaskujud – põimuvad palav kirg, sügav armastus, särtsakus ja elunautimine. Üritus on piletiga.

Mõlemal päeval toimub programm Hansalaval Köleri pargis ja Priske Põrsa laval J. Laidoneri platsil. Reedel kestab Hansalava programm südaööni ja laupäeval kella 20. Priske Põrsa laval on esinejad reedel kella 23 ja laupäeval kella 19.

Spordiprogrammist väärib esiletõstmist sõpruslinnade jalgpalliturniir «Hansa Cup», mis toimub reedest pühapäevani, ja XXIV Trepimäe jooks pühapäeval, 3. juunil kell 13.

Lisaks eelmainitule on hansapäevade programmis etendused Teatrihoovis, lasteala teisel Kirsimäel, Viikingite küla esimesel kirsimäel, noorteala Inkeri maja hoovis, Kunsttükkide tänav vanalinnas ja Mulgi mess.

Kogu kavaga tutvu lähemalt hansapäevade kodulehel hansa.viljandi.ee.

Viimati muudetud: 08.10.2019

Teema: Lõuna-Eesti, Kultuur ja Ajalugu

Eesti helide viktoriin | Puhka Eestis