Vahvaid kohalikke üritusi juuni- ja juulikuus

Foto: Visit Estonia

Vahvaid kohalikke üritusi juuni- ja juulikuus

Kuhu minna? Mida teha? Suvi toob kaasa tohutu hulga suuremaid ja väiksemaid üritusi - valik on meeletult suur. Nädalavahetused on sündmusi täis ja avastamisrõõmu peaks jätkuma kõigile. Kuid valikute tegemine ei pruugi olla sugugi lihtne. Panime kokku nimekirja eriilmelistest kohalikest üritustest üle Eesti, mis aitavad suve lustakamaks muuta.

Kihnu Mere Pidu

Pärnu maakond, Lemsi küla

06.07.2018 - 08.07.2018

Festival lähtub vanast heast Kaluritepäeva traditsioonist, kuid hõlmab laiemalt kõike, mis Kihnu elu-olu puudutab. Kihnu folkloor, käsitöö ja kombestik kanti 2003. aastal UNESCO pärimuskultuuri meistriteoste nimekirja, Kihnu Mere Pidu on saare suurim üritus, kus tutvustatakse kõike seda ka väljastpoolt tulijatele. Peo raames toimub: käsitöö ja rahvusliku toidu laat ja -õpitoad, Kihnu pillilaste ja külaliste kontserdid, mitmed võistlused lastele, kaluritele ja spordihuvilistele, õhtused kontserdid ja tantsupeod.

Loe edasi

Harmoonika: rahvusvaheline lõõtspillipidu

Põlva maakond, Põlva linn

14.07.2018 - 14.07.2018

Rahvusvahelisel lõõtspillipeol Harmoonika toimub Põlva Intsikurmus. Esietendub algupärane lõõtsamuusikal, mille libreto kirjutab Jan Rahman ja lavastab Ain Mäeots. Kaasa teevad ka Ivo Linna, Lõõtsavägilased ja lõõtspillide koondorkester.Piletid on müügil PILETILEVIS.

Loe edasi

Uulu Lamba Vest

Pärnu maakond, Uulu küla

28.07.2018 - 28.07.2018

Uulu Lamba Vest toimub igal aastal juuli viimasel laupäeval. Tegemist on kogupere festivaliga, mille raames toimub kohaliku käsitöö- ja toidulaat ning Eesti Grilliliidu eestvedamisel Eesti meistrivõistlused lambaliha grillimises. Terve päeva vältel toimuvad erinevad spordivõistlused, lamba pügamise ja villa töötlemise töötoad, saab tutvuda erinevate koduloomadega, nautida meeleolukat kultuuriprogrammi ning muidugi süüa head ja paremat, mis valmistatud eelkõige lambalihast. Päev lõppeb meeleoluka kontserdiga! Tule veeda kogu perega tore päev Uulu Lambavestil!

Loe edasi
Viimati muudetud: 04.06.2017
Soovitame