Ummamuudu sündmuste TOPP

Allikas: Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOPP

Nišiüritused ruulivad! Just nii – omamoodi, väikese kiiksuga ja ehedusega silma paistvad üritused koguvad aina enam populaarsust. Sel hooajal on neid tulemas mitmeid, alates ökofestivalist, lõpetades kummaliste kulgurite päevaga! Millisest ummamuudu üritusest sina sel korral osa võtad?

Saaremaa Pojengifestival 2021

Saare maakond, Pärni küla

04.06.2021 - 11.07.2021

Kord aastas korraldame Saaremaa Puukooli lõikelillede istanduses romantilise festivali – Saaremaa Pojengifestival. Festival toimub juunis või algab esimese pojengi õitsema puhkemisega ja kestab, kuni viimane pojengiõis närtsib. Pojengifestivali kulminatsioon on alates 14. juunist kuni 30. juunini, kus korraga õitsevad varajased, keskmised ja alustavad õitsemist hilised sordid. Saaremaa Pojengifestival on parim koht perega värskes õhus veetmiseks, Saaremaal tuhandete pojengide vahel, mis õitsevad juunist kuni juulini. Lisaks sellele on kuni 18. a. lastele sissepääs tasuta. Saaremaa Peony Gardens on ainus pojengide lõikelillede istandus Põhja-Euroopas ja suurim permakultuuri tarbeaed Eestis. Lae mobiili- ja fotokaamera aku täis ning suundu pildistamisretkele, sest siin on kõige romantilisem aed maailmas! Külasta meid vähemalt kolmel korral: Pojengifestivali alguses, keskel ja lõpus, et näha õitsemas varajasi, keskmisi ja hiliseid pojengisorte. Saaremaa Pojengifestival on aasta oodatuim aiandusüritus Eestis! Lisainfo ja tingimused: www.saaremaapuukool.ee/festival

Loe edasi

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

Lääne maakond, Haapsalu

04.06.2021 - 06.06.2021

HÕFF tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilme läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. Kuigi Eesti naaberriikides toimub mitmeid õudus- ning fantaasiafilme linastavaid festivale on HÕFFi näol tegu omanäolise festivaliga. HÕFF asetab rõhu kvaliteetsele programmile - näidates maailma mainekamate žanrifestivalide paremikku ning auhinnatud filme ei ole varem Eestis kinos näidatud ning tõenäoliselt ei jõua need ka levisse.

Loe edasi

Sisevete Festival

Üle Eesti

07.07.2021 - 16.07.2021

"Peipsi Järvefestivalist" alguse saanud "Sisevete festival" on maismaad ja veeteed ühendav festival, kus saab tutvuda kohaliku eluolu, traditsioonide, kultuuri ja maitsetega. Festivalil on võimalus laevatada erinevate veesõidukitega, osaleda põnevates töötubades ning nautida kontserte. Tule kohale jalgsi, rattaga, autoga või hoopis oma veesõidukiga. Festival algab Peipsi järvel ja Võrtsjärvel samal ajal. Kurss võetakse Tartu suunas, et seal kokku saada ja pidada maha üks vägev veepidu. Seejärel suundutakse edasi üheskoos Räpina poole. Festivali sadamate loeteluga saab tutvuda SIIN.

Loe edasi

Tartu armastusfilmide festival "Tartuff"

Tartu maakond, Tartu linn

02.08.2021 - 07.08.2021

Tartuff on unikaalne vabaõhu filmifestival, mis toimub Eesti suuruselt teises linnas Tartus. Alates 2006. aastast on Tartuff pakkunud suuri tundeid, eneseleidmist, igatsust ja sooja äratundmist. Kuue päeva jooksul tulevad näitamisele filmid, millest igaüks kõneleb otseselt või kaudselt armastusest, andes kõikidele vaatajatele võimaluse kogeda kino ja armastuse võlu. Tere tulemast Tartuffile!

Loe edasi

Järva - Jaani reisijateveo ja kummaliste kulgurite killavoor

Järva maakond, Järva-Jaani alev

07.08.2021 - 07.08.2021

Järva - Jaani Vanatehnikamuuseumite keskus kavandab 2021. aasta suurürituseks 7. augustil vanatehnilise reisijateveo ja kummaliste kulgurite killavoori. Üritused toimuvad Järva-Jaani tänavatel kui ka Vanatehnika varjupaiga juures. Suur killavoor kulgeb aga läbi terve alevi. Kes kohale läeb, see imet näeb!   

Loe edasi

Augustiunetus

Pärnu maakond, Pärnu linn

13.08.2021 - 15.08.2021

Augustiunetus 2021 tuleb uues kuues, uues kohas, sama rõõmsalt! Avastame suvist Pärnut uutmoodi, sest Pärnu on enamat kui ainult rand. Seekord pakume nautimiseks jõevaateid ja paneme kaldapealse elama. Tänavafestivalist on saanud linna- ja loomefestival, milles kulgemise rütmi saab ise valida - kas aeglaselt ja loodust nautides või rütmikamalt ja elevust jagades. Hea muusika ja seltskond, ainulaadsed maitse-, kunsti- ja kultuurielamused kuuluvad loomulikult asja juurde. Nagu ka valmisolek hajutada end ruumis ja ajas - tegevusi jagub mujalgi linnas ning festival laotub kolmele päevale.

Loe edasi

Meeste Tantsupidu

Lääne-Viru maakond, Rakvere

14.08.2021 - 15.08.2021

Meeste Tantsupidu 4 Venda toimub Rakveres 14.-15. augustil 2021. aastal, mil möödub 15 aastat Esimesest Eesti Meeste Tantsupeost. Peo idee autor ja pealavastaja on tunnustatud tantsupedagoog Maie Orav. Neljas erineva sisuga osas on kokku 24 uut tantsu, millele lisanduvad veel ava- ja lõpulugu, ning erinevate peo osade vahelised üldtantsud. Neljandale meeste tantsupeole on oodatud ligikaudu 4000 tantsijat. Meeste Tantsupidu 4 Venda peakorraldaja on Eesti Rahvatantsukeskus koostöös Eesti Rahvakultuuri Keskuse, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi, Rakvere linna ja Tarvanpää Seltsiga.

Loe edasi

Ökofestival Põlvamaal

Põlva maakond, Karilatsi küla

15.08.2021 - 15.08.2021

15. augustil toimub Karilatsi Vabaõhumuuseumis taas Ökofestival. Ökofestivali laadal on kohal kauplejad, kes pakuvad omatoodangut ning terve päeva vältel on võimalik nautida meeleolukat kultuuriprogrammi. Külastajatel on võimalik osaleda erinevates töötubades, sõita ponidega ning vibulaskmist proovida. Kohal on ka Põlvamaa Rohelisema elu maskott Betty.

Loe edasi

Muinastulede ÖÖ

Harju maakond, Pringi küla

28.08.2021 - 28.08.2021

Kord aastas, muinastulede ööl süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi mereäärseid märgutulesid ehk iilastulesid. Tänapäevasel rannalõkete süütamise suvelõpuüritusel, mis on paari aastakümnega saanud üldrahvalikuks traditsiooniks, loome mööda randa ühiselt lõkete keti ja üheskoos mere ääres üritust tähistades edastatame niiviisi eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid.  Leia sulle lähimad lõkkekohad kaardilt või loo päris oma lõkkekoht ja märgi see eelmainitud veebilehe abil kaardile.

Loe edasi
Viimati muudetud: 05.04.2021

Teema: Üritused