Ummamuudu sündmuste TOP

Allikas: Anneli Arusaar, Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOP

Meie inimesed on suuremate üritustega hästi kursis ning külastavad neid rõõmuga. Ent lisaks nendele toimub aasta jooksul terve hulk väiksemaid, omamoodi sündmusi, mis pole ehk küll nii rahvarohked, ent on samamoodi külastamist ning nautimist väärt. Selliseid ägedaid, väikese kiiksuga ettevõtmisi toimub kõikjal üle Eesti ja tikutulega neid taga otsima ei pea. Jaga artiklit sõpradega, et ka nemad saaksid kiiksuga sündmustest osa! Ning mine muidugi ise kohale!

1

Viking Line Eesti Ööjooks

Lääne-Viru maakond, Rakvere

17.08.2019 - 28.12.2019

Eesti Ööjooks on kõige erilisem jooksusündmus Baltikumis. Jooksupidu, kus esimesel kohal on alati elamus jooksust ja liikumisest, mitte tulemus. Sarja eesmärk on edendada Virumaa piirkonnas regulaarliikumist ning pakkuda selleks motiveerivaid võimalusi.  Igale sündmusele saab registreerida nii eraldi kui ka sarja osana. 

Loe edasi
2

Sibulatee puhvetite päev

Tartu maakond, Alatskivi alevik

14.09.2019 - 14.09.2019

Kodukohvikute traditsioon on eestlaste seas viimaste aastate jooksul suure au sisse võetud. Ka Peipsi ja Sibulatee ei jää sellest ilma. Septembri keskel avavad oma väravad ja uksed kohalike ägedad kodud, kus pakutakse maitsmiseks parimaid põlvest-põlve edasi antud retsepte. Põhirõhk kohalikul toidul, käsitööl ning muidugi ka kultuuril.

3

Valgus Kõnnib

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

18.09.2019 - 20.09.2019

18. kuni 20. september täitub linn miljonite värvidega ning algab festival "Valgus Kõnnib 2019" Valgus Kõnnib Festival toob fookusesse Tallinna linna pargid ja rohealad ning neid ümbritseva linnaruumi. Tänavune, juba neljateistkümnes festival kestab kolm päeva, saab alguse Kadrioru pargist ja kulgeb valgusinstallatsioonide ning kontsertide abil vanalinna erinevatesse paikadesse. Valguse imeline omadus on valgustada teed ja näidata suunda – festival vaatab tulevikku, avab valguse abil sümboolselt linna parkide ja haljasalade väravad. Tule kõnni koos valgusega ja valguses! Kogu programm leitav kodulehelt.   

Loe edasi
4

Matsalu Loodusfilmide Festival

Pärnu maakond, Lihula linn

18.09.2019 - 22.09.2019

Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Festival on pühendatud loodusele, looduse ja inimese suhetele. Traditsiooniliselt on festivali osaks ka mitmed loodusfotonäitused. Filmiseansid toimuvad Lihula Kultuurikeskuses. Lisaks Lihulale saab valikut festivalifilmidest näha ka Haapsalus, Pärnus ja Tallinnas. Fotoprogrammi üritused toimuvad Lihula mõisas.

Loe edasi
5

Station Narva

Üle Eesti

19.09.2019 - 21.09.2019

Eesti idapoolseimas linnas Narvas toimub teist korda muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Vaba Lava keskuses, Ro-Ro klubis ja Narva Linnuses toimuva muusikaprogrammi esinejatena on kinnitatud Islandi techno-souli legend GusGus, Vene neoklassika täht Kirill Richter ja Narva elektroonilise rocki trio AveNova. Station Narva 2019 kogu muusikaprogramm kuulutatakse välja eelseisva suve vältel. Kokku astub festivalil üles ligikaudu 25 artisti.  

Loe edasi
6

Jaapani popkultuuri festival AniMatsuri

Tartu maakond, Tartu

21.09.2019 - 22.09.2019

AniMatsuri on peamiselt noortele suunatud Jaapani popkultuuri festival. Toimuvad huvitavad ettekanded, põnevad võistlused, töötoad, võistluskunsti demonstratsioonid ja palju muud. Ürituse tipuks on teisel päeval toimuv kostüümivõistlus ehk cosplay, mille ühe kategooria võitja sõidab Londonisse Euroopa võistlustele. Lisaks toimub palju põnevaid tegevusi terve septembri jooksul.

Loe edasi
7

Valgusfestival „Öövalgel“

Pärnu maakond, Pärnu linn

27.09.2019 - 29.09.2019

Valgusfestival „Öövalgel“ on ainulaadsetest valgusvisuaalsetest lavastustest ja installatsioonidest koosnev festival, mille omapäraks on hoonetele loodavad videomappingud / lavastused, kus keskseks tegelaseks on inimene. Mõlemal festivali päeval toimub 9 etendust. Lisaks etendustele toimub Pärnu Rüütli tänaval põnev kunstinäitus, kus kõik kunstiteosed on muudetud videolahendusega elavaks ning mänguliseks. Etenduse mängukava leiab festivali kodulehelt. Projektsioonid kuvatakse Pärnu Raekoja hoonele, Mohri majale ja Tallinna Väravatele. Üritus on kõigile tasuta. 

Loe edasi
8

Kihnu Viiulifestival

Pärnu maakond, Linaküla

04.10.2019 - 06.10.2019

Kihnus on elanud väga häid viiulimängijaid-meistreid. Meil on õnnelikul kombel päris kena hulk lindistatud materjali, mis annab aimu kunagise viiulimängu tasemest, stiilist ja omapärast. Viiulifestival annab kihnlastele võimaluse taastutvuda oma saare traditsiooniga. Kuulda saab Eesti parimaid viiuldajad austamas Kihnu viiulitraditsioone. Festivali programm sisaldab kontserti muuseumis, õpitubasid professionaalide juhendamisel, seminari ja tantsuõhtut rahvamajas. Festivali külalistel on suurepärane võimalus saada osa saarerahva kultuurist ja ka Kihnu imelisest loodusest.

Loe edasi
9

UMA MEKK kohvikute ja restoranide nädal

Võru maakond, Võru

14.10.2019 - 20.10.2019

UMA MEKK kohvikute ja restoranide nädal toimub igal aastal kaks korda: kevadel ja sügisel.   Kohvikute ja restoranide nädala eesmärgiks on viia kokku Võrumaa pärandtoidu tootjad, kes on koondunud võrgustikku Uma Mekk, toitlustus- ja turismiettevõtjatega. Kolmekäigulise erimenüü hind vaid 17 euro. Toimumiskoht: erinevad toitlustuskohad Vana-Võromaal

Loe edasi
10

Saaremaa Kolme Päeva Jooks

Saare maakond, Kuressaare linn

18.10.2019 - 20.10.2019

Kolme päeva jooksul läbivad võistlejad kokku maratoni distantsi – 42,195 km. Esimese ja viimase päeva jooksud toimuvad Kuressaares, kus joostakse nii Roomassaare kadakate, kui kesklinna ajalooliste hoonete vahel. Linnajooksudele pakub vaheldust teisel päeval Sõrve säärel läbitav distants. Esimene Saaremaa Kolme Päeva Jooks toimus 1974. aastal. Siis olid naiste distantsid lühemad, edaspidi jooksid kõik võistlejad ühte distantsi. Nüüdseks on lisandunud võistlus ka noortele jooksjatele. Kokku on sellel rahvusvahelisel üritusel põhijooksudel võistluse lõpetanud ligi 2000 erinevat jooksjat.

Loe edasi
11

Suusahullude 4. Ööjooksumaraton

Valga maakond, Kääriku küla

02.11.2019 - 03.11.2019

Juba 4. korda toimuv Ööjooksumaraton on kindlasti sündmus, mida vahele jätta ei tasu. Toimub see ju pilkases pimeduses küünlavalgel tuntud Kekkose ringil Käärikul. Osalejad saavad valida ühe, kahe või kolme ringi läbimise vahel ehk 14, 28 või 42km pikkuse distantsi. Läbida võib raja joostes, kõndides, lapsevankrit lükates või kui ilm võimaldab ka suusatades. Igale osalejale omapärane medal, maitsev kõhutäis ja kosutav saun.

Loe edasi
12

Taliujumise festival Pirita Open

Harju maakond, Pirita linnaosa

15.11.2019 - 17.11.2019

See lõbus spordiüritus on mõeldud igas vanuses inimestele ja on Eesti suurim taliujumissündmus alates aastast 2010. Lisaks võistlemisele saab ujuda ka iilma ajakontrollita ja nautida külma vett kastest ennast jääauku. 

Loe edasi
13

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

23.11.2019 - 23.11.2019

Black Food Festival jõuab sel aastal esimest korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 23. novembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab! Põhjala Tehas

Loe edasi
14

Tartu Talvine Tantsupäev

Tartu maakond, Tartu linn

07.12.2019 - 07.12.2019

Juba aastaid on Tartus raekoja platsil, linna kõige tähtsamal väljakul toimunud Tartu talvine tantsupäev. Sellel üritusel kohtuvad talviseid munakivisid trotsides  sajad rahvatantsijad.  Tartu tantsijatele seltsi on palutud ka tantsijad Tartumaalt – Tartu ja Tartumaa ühisele peole on pealtvaatajaid rõõmustama oodata ligi 800 rahvatantsijat.   Tulge saage pärimusest osa ja võtke sõbrad-külalised kaasa!

Loe edasi
15

Jõulumatk Haanjamaal - vallutame 20 Eesti kõrgeimat tippu!

Võru maakond, Haanja küla

25.12.2019 - 25.12.2019

Iga aasta 25. detsembril kogneb Haanjasse sadu matkalisi kes vallutavad koos Eesti 20 kõrgemat mäge. Tegemist on vabalt kujuneva, organiseerimata üritusega. Seega matka lõpuaja, kestvuse ja tempo otsustad sina ise. Kõik matkaks vajalik tuleb matkalisel ise kaasa võtta. Kindlasti pealamp+varupatareid, sest tagasi jõuad pimedas. Arvestama peab 7-10 tunnise 25 km pikkuse matkaga looduses. 1 kaart + kilekott kaardile maksab 2€ ning tasuda saab sularahas kohapeal.  Registreerimine avatakse nädal enne matka! Tule ja saa osa põnevast matkapäevast!  

Loe edasi
Viimati muudetud: 04.09.2019

Teema: Üritused

Soovitame
Uudiskiri