Ummamuudu sündmuste TOPP

Allikas: Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOPP

Nišiüritused ruulivad! Just nii – omamoodi, väikese kiiksuga ja ehedusega silma paistvad üritused koguvad aina enam populaarsust. Sel hooajal on neid tulemas mitmeid, alates ökofestivalist, lõpetades kummaliste kulgurite päevaga! Millisest ummamuudu üritusest sina sel korral osa võtad?

''Hinge kihid'' - hüpnotiseeriv lugu näitusel ''Metapsüühiline Tallinn''

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

13.05.2021 - 25.11.2021

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi Lühikese jala väravatorni näitusel „Metapsüühiline Tallinn“ etendatakse näituse ainetel sündinud Teoteatri lavastust, põnevikku „Hinge kihid“ ühest sõdadevahelise Euroopa tuntuimast meediumist Mai Kalamehest ja Bernhard Johansonist.  Lavastuslik hüpnoosiseanss viib vaataja rännakule vanale kalmistule ja endisaegsesse Pirita kloostrisse. Oma sõnumi elavatele edastab viirastusmunk, kelle kohalolek on Väravatornis olnud tajutav juba aastasadu.     

Loe edasi

Porikuu Festival Loode-Eestis

Harju maakond, Lääne-Harju vald

01.10.2021 - 31.10.2021

Porikuu Festival on Loode-Eestis kulgev elamusfestival, mis pakub erinevaid elamusi Pealinnast kuni kuurortlinna Haapsaluni välja. Porikuu Festivali programm toob kokku rohkelt erineva iseloomuga sündmuseid kultuurielamustest kuni loodus- ja spordielamusteni välja. Sel aastal saab festival avapaugu suurejoonelise valgusrännakuga Turbast Ellamaale. Porikuu festivali programm täieneb pidevalt ning on leitav veebis.

Loe edasi

Tartu arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival TAVA

Üle Eesti

19.10.2019 - 30.10.2021

TAVA on arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival, mis muudab Tartu oktoobri viimase nädala sügisõhtud helendavaks Valgusmaailmaks. Kõik on oodatud kargetel sügisõhtutel Tartu vanalinna ja Emajõe kallastele jalutama ning nautima ainukordseid valgusinstallatsioone ja kontserte. Lisaks pakuvad valgustusdisaini huvilistele õppimis- ja tegutsemisvõimalusi mitmed töötoad ning viimaste valgustrendide kohta saab uurida Valgusmessil. Festivali üritused toimuvad Tartu kesklinnas ja Eesti Rahva Muuseumis.  Vaata kodulehelt täisprogrammi. Üritust saad toetada ostes toetajapileti Piletilevist.

Loe edasi

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

06.11.2021 - 06.11.2021

Black Food Festival jõuab sel aastal teist korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 6. novembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab!

Loe edasi

AHHAA Robolahing

Ida-Viru maakond, Kiviõli linn

06.11.2021 - 06.11.2021

Robolahing on aasta tuliseim robomöll ning see tuleb  tuleb taas! 6. novembril ootavad sind Kiviõli Keemiatööstuses vinged iseehitatud lahingumasinad, kus puldiga juhitavad või isesõitvad masinad, millele on võistkonnad lisanud mõne relva (näiteks ketassae, tera või purusti). Robotid kohtuvad vingel 64-ruutmeetrisel võitlusareenil ja asuvad üksteisele säru tegema. Närvikõdi lisavad areenil nilpsavad leegid (ja muud üllatused!). Robotid võitlevad kahes kaalukategoorias: 0-29,9 kg ja 30-55 kg. Elisa Stage teeb tulisest robomadinast ka otseülekande.

Loe edasi

Narva Talvelahing

Ida-Viru maakond, Narva

13.11.2021 - 13.11.2021

Rahvusvaheline ajaloofestival koondab Narva linnuse õuele sõjaajalooklubid kogu Põhja-Euroopast. Novembris linnuse hoovi rajatud telklaagrisse kogunevad Peeter I ja Karl XII aegseid mundreid kandvad sõjamehed, et pidada uuesti maha ajalooline Vene ja Rootsi vaheline Põhjasõja lahing. Ootame kõiki huvilisi rännakule 300 aasta tagusesse maailma – ajalugu elustub Narvas!   

Loe edasi

Tartu Talvine Tantsupäev

Tartu maakond, Tartu linn

11.12.2021 - 11.12.2021

Juba aastaid on Tartus raekoja platsil, linna kõige tähtsamal väljakul toimunud Tartu talvine tantsupäev. Sellel üritusel kohtuvad talviseid munakivisid trotsides  sajad rahvatantsijad.  Tartu tantsijatele seltsi on palutud ka tantsijad Tartumaalt – Tartu ja Tartumaa ühisele peole on pealtvaatajaid rõõmustama oodata ligi 800 rahvatantsijat.   Tulge saage pärimusest osa ja võtke sõbrad-külalised kaasa!

Loe edasi
Viimati muudetud: 05.04.2021

Teema: Üritused

Uudiskiri