Ummamuudu sündmuste TOP

Foto: Anneli Arusaar, Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOP

Meie inimesed on suuremate üritustega hästi kursis ning külastavad neid rõõmuga. Ent lisaks nendele toimub aasta jooksul terve hulk väiksemaid, omamoodi sündmusi, mis pole ehk küll nii rahvarohked, ent on samamoodi külastamist ning nautimist väärt. Selliseid ägedaid, väikese kiiksuga ettevõtmisi toimub kõikjal üle Eesti ja tikutulega neid taga otsima ei pea. Jaga artiklit sõpradega, et ka nemad saaksid kiiksuga sündmustest osa! Ning mine muidugi ise kohale!

1

Euroopa Saunamaraton

Valga maakond, Otepää linn

02.02.2019 - 02.02.2019

Saunamaratonil on registreerunud 4-liikmelistel võistkondadel eesmärgiks läbida 6 tunni jooksul võimalikult palju Otepää piirkonna saunu. Start antakse keskpäeval Otepää keskväljakul. Võistkonnad saavad kaasa orienteerumiskaardid, kõigil võistkonna liikmetel tuleb saunalaval leili võtta vähemal 3 minutit, lisaboonust annab jääaukudes, kümblustünnides ja muudest saunaomanike poolt välja pakutud atraktsioonides osalemine. Saunamaratoni eesmärgiks on hoida au sees meie saunatraditsioone ning pakkuda meelelahutust nii osalejaile kui pealtvaatajaile.  

Loe edasi
2

Varnja SaunafEST

Tartu maakond, Varnja alevik

09.02.2019 - 09.02.2019

Saun on läbi sajandite olnud eestlaste elus tähtsal kohal ning neid leidub üle riigi nii klassikalisi kui moodsaid. Kaks korda aastas toimuv Varnja saunafEST on Mesi tare kodumajas ja Varnja külatänaval kohalike inimeste saunauksi avav üritus, kus kaasa löövad ka erinevate mobiilsete saunade omanikud. 

Loe edasi
3

Peipsi Järvefestival

Üle Eesti

08.07.2019 - 14.07.2019

Peipsi Järvefestival on mööda Peipsi sadamaid järve põhjaotsast lõunasse kulgev kultuuriüritus, mis näitab külalistele Peipsi järve tavapärasest põnevamal moel. Peipsi Järvefestivali saatelaevastik peatub iga päev uues sadamas, kus toimuvad Peipsi toitu, loodust ja veeohutust tutvustavad õpitoad ning värvikirev kultuuriprogramm. Maitseelamusi pakuvad Peipsimaa kohalikud toitlustajad, kes on tulnud tutvustama piirkonna toidukultuuri. Päeva lõpetuseks saavad külalised nautida meeliülendavat kontserti otse Peipsi kaldal. Lisainfo: www.visitpeipsi.com.

Loe edasi
4

I Land Sound

Saare maakond, Orissaare alevik

11.07.2019 - 14.07.2019

Suvel maandub maaliliselt ilusa Illiku laiu peal elamusfestival I Land Sound. Taotlusega jätta mured ja materjal korraks kõrvale, tuues kaunis looduses ja vabas õhustikus kokku parim, mis muusikal, kunstil, ühisel koosviibimisel ja Eesti suvel anda on. Üks korralik sõõm mereõhku ja praamisõit võtavad eest Su maski ning teisel pool kallast leiad üles iseenda. Saarel on kombeks kokku hoida ja nii juhtub ka I Land Soundil, kus rikastava sündmuse nimel ühendavad jõud elektroonilise ööelu pioneerid, kunstnikud ja kohalik kogukond. Kolm kordumatut päeva ja kustumatu mälestus.

Loe edasi
5

Haapsalu Joogafestival

Lääne maakond, Haapsalu linn

27.07.2019 - 28.07.2019

Rahvusvaheline Joogafestival toimub juba kaheksandat korda! Joogafestivalil esinevad parimad joogaõpetajad Eestist ja välismaalt. Saab proovida erinevaid joogastiile ning kuulata loenguid ja osaleda töötubades. Festivali pealava tegevused ja tervisekaupade bazaar toimuvad Haapsalu Piiskopilinnuse hoovis. Siseruumide loengud, töötoad ja bazaar on avatud kõrval asuvas kultuurikeskuses. Kavas on tegevusi nii meestele kui naistele, lastele, noortele ja eakatele, alles alustajatele ning aastaid joogat praktiseerinutele.

Loe edasi
6

Hiiumaa kohvikutepäevad

Hiiu maakond, Hiiu vald

01.08.2019 - 04.08.2019

Hiiumaa kohvikutepäevad on Hiiumaa suve üks enim oodatud sündmus, mil kõikjal leviv kohvilõhn meelitab kokku hulgaliselt saare- ja ülemererahvast. Üheks nädalavahetuseks on avatud korraga mitmeid erilisi ja meeliülendavaid kohvikuid, mis on laiali pillutud mööda rohelisi, kauneid koduaedu ja mereäärt. Paljud neist just sellistel kohtadel, kus kohviku avastamine on ootamatu, kuid meeldiv üllatus. Kõige-kõige esimesed kohvikutepäevad Eestis said alguse just Hiiumaal Kärdlas, mille elanikke tuntakse juba 19. sajandist kohvilähkrite nime all. Tule joo kohvi ja naudi suve kohvilähkrite peol Hiiumaal!

Loe edasi
7

Seto Kuningriigi päev

Võru maakond, Küllätüvä küla

03.08.2019 - 03.08.2019

Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska.  Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga.

Loe edasi
8

Kukemuru Ambient festival

Järva maakond, Laupa küla

02.08.2019 - 03.08.2019

"Rohkem heli, vähem muusikat" - Kukemuru Ambient festivali läbivaks ideeks on ambient-kultuuri (muusika, visuaalne kunst) loomulik presenteerimine looduslikus keskkonnas ning seeläbi orgaanilise sidususe tekitamine kaasaegse kultuuri ja looduse vahel.         Aastate jooksul on festivalil presenteeritud erineva lähenemisega ambientmuusikat üle maailma - Kukemurul on esinenud teiste hulgas rahvusvahelise tuntusega artistid nagu Biosphere Norrast, Cabaret Voltaire asutajaliige ja maailmanimega keskonnahelide salvestaja Chris Watson.

Loe edasi
9

Filmilindi festival Järva-Jaanis

Järva maakond, Järva-Jaani alev

17.08.2019 - 17.08.2019

Üks külastaja on nimetanud, seda festivali "Eesti parimalt hoitud saladuseks". Tõepoolest salapärane ja samas aus ja otsekohene. Festival, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Festival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt, projektoripõrina saatel, õdusas õhkkonnas. Lisaks seisundimuusika viljelejate kontserdid. Autokino ja kino autos.

Loe edasi
10

Nostalgiapäevad Haapsalus

Lääne maakond, Haapsalu linn

06.09.2019 - 08.09.2019

Nostalgiat nimetame meie lihtsalt möödanikuks. Me ei sea esikohale punalippudega lehvitamisi ega poliitilisi eelistusi. Pole midagi parata, kuid ka see periood kuulub möödanikku. Olulisemaks on paljudele esimene koolipäev, esimene armastus, esimene auto ja palju muud, mida meenutada. Nostalgiapäevi Haapsalus eristab teistest eelkõige asjaolu, et üritused on kolmel päeval üle terve linna. Põhipäevaks on kujunenud alati laupäev, kui toimub endisaegsete sõidukite paraad, mis jätkub väljanäituse, taidlejate rahvastesõpruse kontserdi ning täikaga. Haapsalus kestab suvi kauem!

Loe edasi
Viimati muudetud: 14.05.2018
Soovitame
Uudiskiri