Ummamuudu sündmuste TOPP

Allikas: Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOPP

Nišiüritused ruulivad! Just nii – omamoodi, väikese kiiksuga ja ehedusega silma paistvad üritused koguvad aina enam populaarsust. Sel hooajal on neid tulemas mitmeid, alates ökofestivalist, lõpetades kummaliste kulgurite päevaga! Millisest ummamuudu üritusest sina sel korral osa võtad?

Sisevete Festival

Üle Eesti

07.07.2021 - 16.07.2021

"Peipsi Järvefestivalist" alguse saanud "Sisevete festival" on maismaad ja veeteed ühendav festival, kus saab tutvuda kohaliku eluolu, traditsioonide, kultuuri ja maitsetega. Festivalil on võimalus laevatada erinevate veesõidukitega, osaleda põnevates töötubades ning nautida kontserte. Tule kohale jalgsi, rattaga, autoga või hoopis oma veesõidukiga. Festival algab Peipsi järvel ja Võrtsjärvel samal ajal. Kurss võetakse Tartu suunas, et seal kokku saada ja pidada maha üks vägev veepidu. Seejärel suundutakse edasi üheskoos Räpina poole. Festivali sadamate loeteluga saab tutvuda SIIN.

Hooviteatrite festival Paides

Järva maakond, Paide linn

09.07.2021 - 11.07.2021

Paides hooviteatrite festival on traditsioon, mis toob paelinna Eestimaa südamesse etendusi andma mitmeid harrastusteatri truppe üle Eesti. Etendused toimuvad erinevates linna hoovides ja koduaedades. Võib juhtuda, et ühes aias käib komöödia ja naaberaias tragöödia.  Festival lõpeb suure teatripeo ja jazzkontsertiga Paide raekojas., kus esineb Joel Remmeli trio.  Festival algus jääb aastasse 2019 ja on kujunenud linlaste ning külaliste seas populaarseks teatrisündmuseks. Hooviteater 2021 sünnib koostöös Eesti Harrastusteatrite Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Rahvakultuuri Keskusga.

Tartu armastusfilmide festival "Tartuff"

Tartu maakond, Tartu linn

02.08.2021 - 07.08.2021

Tartuff on unikaalne vabaõhu filmifestival, mis toimub Eesti suuruselt teises linnas Tartus. Alates 2006. aastast on Tartuff pakkunud suuri tundeid, eneseleidmist, igatsust ja sooja äratundmist. Kuue päeva jooksul tulevad näitamisele filmid, millest igaüks kõneleb otseselt või kaudselt armastusest, andes kõikidele vaatajatele võimaluse kogeda kino ja armastuse võlu. Tere tulemast Tartuffile!

Loe edasi

Järva - Jaani reisijateveo ja kummaliste kulgurite killavoor

Järva maakond, Järva-Jaani alev

07.08.2021 - 07.08.2021

Järva - Jaani Vanatehnikamuuseumite keskus kavandab 2021. aasta suurürituseks 7. augustil vanatehnilise reisijateveo ja kummaliste kulgurite killavoori. Üritused toimuvad Järva-Jaani tänavatel kui ka Vanatehnika varjupaiga juures. Suur killavoor kulgeb aga läbi terve alevi. Kes kohale läeb, see imet näeb!   

Loe edasi

Eesti Lennupäevad

Tartu maakond, Lange küla

07.08.2021 - 08.08.2021

Lennunduse suurim vabaõhuüritus ootab kõiki suuri ja väikeseid lennusõpru Eesti Lennundusmuuseumi territooriumil ja selle kohal olevas õhuruumis. Võimalik on näha langevarjuhüppeid, toimuvad huvilennud, avatud on erinevad atraktsioonid: simulaatorid, katapult, langevarjuhüppesimulaator, batuudid jpm. Kaks päeva täis lennunduse tipptehnikat ning põnev programm nii õhus kui maal.

Loe edasi

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

Lääne maakond, Haapsalu

13.08.2021 - 15.08.2021

HÕFF tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilme läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. Kuigi Eesti naaberriikides toimub mitmeid õudus- ning fantaasiafilme linastavaid festivale on HÕFFi näol tegu omanäolise festivaliga. HÕFF asetab rõhu kvaliteetsele programmile - näidates maailma mainekamate žanrifestivalide paremikku ning auhinnatud filme ei ole varem Eestis kinos näidatud ning tõenäoliselt ei jõua need ka levisse.

Loe edasi

Augustiunetus

Pärnu maakond, Pärnu linn

13.08.2021 - 15.08.2021

Augustiunetus 2021 tuleb uues kuues, uues kohas, sama rõõmsalt! Avastame suvist Pärnut uutmoodi, sest Pärnu on enamat kui ainult rand. Seekord pakume nautimiseks jõevaateid ja paneme kaldapealse elama. Tänavafestivalist on saanud linna- ja loomefestival, milles kulgemise rütmi saab ise valida - kas aeglaselt ja loodust nautides või rütmikamalt ja elevust jagades. Hea muusika ja seltskond, ainulaadsed maitse-, kunsti- ja kultuurielamused kuuluvad loomulikult asja juurde. Nagu ka valmisolek hajutada end ruumis ja ajas - tegevusi jagub mujalgi linnas ning festival laotub kolmele päevale.

Loe edasi

Ökofestival Põlvamaal

Põlva maakond, Karilatsi küla

15.08.2021 - 15.08.2021

15. augustil toimub Karilatsi Vabaõhumuuseumis taas Ökofestival. Ökofestivali laadal on kohal kauplejad, kes pakuvad omatoodangut ning terve päeva vältel on võimalik nautida meeleolukat kultuuriprogrammi. Külastajatel on võimalik osaleda erinevates töötubades, sõita ponidega ning vibulaskmist proovida. Kohal on ka Põlvamaa Rohelisema elu maskott Betty.

Loe edasi

Muinastulede ÖÖ

Üle Eesti

28.08.2021 - 28.08.2021

Kord aastas, muinastulede ööl süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi mereäärseid märgutulesid ehk iilastulesid. Tänapäevasel rannalõkete süütamise suvelõpuüritusel, mis on paari aastakümnega saanud üldrahvalikuks traditsiooniks, loome mööda randa ühiselt lõkete keti ja üheskoos mere ääres üritust tähistades edastatame niiviisi eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid.  Leia sulle lähimad lõkkekohad kaardilt või loo päris oma lõkkekoht ja märgi see eelmainitud veebilehe abil kaardile.

Loe edasi

Nostalgiapäevad

Lääne maakond, Haapsalu linn

10.09.2021 - 12.09.2021

Nostalgiat nimetame meie lihtsalt möödanikuks. Me ei sea esikohale punalippudega lehvitamisi ega poliitilisi eelistusi. Pole midagi parata, kuid ka see periood kuulub möödanikku. Olulisemaks on paljudele esimene koolipäev, esimene armastus, esimene auto ja palju muud, mida meenutada. Nostalgiapäevi Haapsalus eristab teistest eelkõige asjaolu, et üritused on kolmel päeval üle terve linna. Põhipäevaks on kujunenud alati laupäev, kui toimub endisaegsete sõidukite paraad, mis jätkub väljanäituse, taidlejate rahvastesõpruse kontserdi ning täikaga. Haapsalus kestab suvi kauem!

Loe edasi
Viimati muudetud: 05.04.2021

Teema: Üritused

Uudiskiri