Ummamuudu sündmuste TOP

Allikas: Anneli Arusaar, Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOP

Meie inimesed on suuremate üritustega hästi kursis ning külastavad neid rõõmuga. Ent lisaks nendele toimub aasta jooksul terve hulk väiksemaid, omamoodi sündmusi, mis pole ehk küll nii rahvarohked, ent on samamoodi külastamist ning nautimist väärt. Selliseid ägedaid, väikese kiiksuga ettevõtmisi toimub kõikjal üle Eesti ja tikutulega neid taga otsima ei pea. Jaga artiklit sõpradega, et ka nemad saaksid kiiksuga sündmustest osa! Ning mine muidugi ise kohale!

1

Viking Line Eesti Ööjooks

Lääne-Viru maakond, Rakvere

17.08.2019 - 28.12.2019

Eesti Ööjooks on kõige erilisem jooksusündmus Baltikumis. Jooksupidu, kus esimesel kohal on alati elamus jooksust ja liikumisest, mitte tulemus. Sarja eesmärk on edendada Virumaa piirkonnas regulaarliikumist ning pakkuda selleks motiveerivaid võimalusi.  Igale sündmusele saab registreerida nii eraldi kui ka sarja osana. 

Loe edasi
2

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

23.11.2019 - 23.11.2019

Black Food Festival jõuab sel aastal esimest korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 23. novembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab! Põhjala Tehas

Loe edasi
3

Tartu Talvine Tantsupäev

Tartu maakond, Tartu linn

14.12.2019 - 14.12.2019

Juba aastaid on Tartus raekoja platsil, linna kõige tähtsamal väljakul toimunud Tartu talvine tantsupäev. Sellel üritusel kohtuvad talviseid munakivisid trotsides  sajad rahvatantsijad.  Tartu tantsijatele seltsi on palutud ka tantsijad Tartumaalt – Tartu ja Tartumaa ühisele peole on pealtvaatajaid rõõmustama oodata ligi 800 rahvatantsijat.   Tulge saage pärimusest osa ja võtke sõbrad-külalised kaasa!

Loe edasi
4

Taliujumise Eesti Lahtised Meistrivõistlused

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

14.12.2019 - 14.12.2019

Kaua oodatud Eesti taliujujate suursündmus. Tegemist on lahtiste Eesti meistrivõistlustega taliujumises, kust saab osa võtta kuuel erinaval alal kuues erinavas vanusekategoorias. Individuaalaladele on lisaks 3 meeskondlikku teateujumist, millest üks on heategevuslik. Kohal on olemas saunad, meditsiiniabi ja toidlustamise võimalused. Võistluste info ja juhendid leiab kodulehelt

Loe edasi
5

Jõulumatk Haanjamaal - vallutame 20 Eesti kõrgeimat tippu!

Võru maakond, Haanja küla

25.12.2019 - 25.12.2019

Iga aasta 25. detsembril kogneb Haanjasse sadu matkalisi kes vallutavad koos Eesti 20 kõrgemat mäge. Tegemist on vabalt kujuneva, organiseerimata üritusega. Seega matka lõpuaja, kestvuse ja tempo otsustad sina ise. Kõik matkaks vajalik tuleb matkalisel ise kaasa võtta. Kindlasti pealamp+varupatareid, sest tagasi jõuad pimedas. Arvestama peab 7-10 tunnise 25 km pikkuse matkaga looduses. 1 kaart + kilekott kaardile maksab 2€ ning tasuda saab sularahas kohapeal.  Registreerimine avatakse nädal enne matka! Tule ja saa osa põnevast matkapäevast!  

Loe edasi
6

Kolkja Kelk ja Sibulatee Talveprääznik

Tartu maakond, Kolkja alevik

09.02.2020 - 09.02.2020

" Kolkja Kelk " on traditsiooniline tõukekelkude võistlus, mis toimub kas Peipsi jääl või Peipsi kaldal. " Talveprääznik " on sündmus, kus Sibulatee aktiivsed inimesed tulevad kokku, pakuvad head-paremat kõhule, silmale ja kõrvale. Ootame sind nautima talvepäeva, kus on nii sportlikku võiduajamist, kohalikku toitu kui kultuuriprogrammi.

Loe edasi
7

Sibulatee saunafEST

Tartu maakond, Varnja alevik

15.02.2020 - 15.02.2020

Sibulatee saunafEST on mõeldud peredele ja sõpradele, kes naudivad saunaskäimist ning peavad lugu Sibulatee piirkonnast. Pakume võimalust avastada põnevaid kodusaunasid ja tutvuda siinsete inimestega. Sibulatee saunafESTi raames tuleb kaardi abil orienteeruda ja saunad leida, täita pererahva ülesandeid ja koguda palju toredaid emotsioone. Kohtade arv piiratud, sest üritusele registreerime maksimaalselt 100 saunasõpra.

Loe edasi
8

Kalevipoja Uisumaraton

Jõgeva maakond, Mustvee linn

22.02.2020 - 22.02.2020

Kalevipoja Uisumaraton toimub Peipsi järve jääl Mustvees juba IX korda! Kalevipoja Uisumaraton sõidetakse looduslikule jääle rajatud võistlusringil, mille distantside pikkusteks on 30 km. ja 9 km. Aega võetakse ja arvestust peetakse erivanuserühmades ning mehed ja naised eraldi. Samuti saab startida uisumatkale, mille paremusjärjestust ei selgitata ega tulemust ei fikseerita. Tule ja naudi kena sportlikku talveilma Peipsil!

Loe edasi
9

Kallaste Karakatitsa

Tartu maakond, Kallaste linn

29.02.2020 - 29.02.2020

Talvel, kui jää katab Peipsit, sõidavad siinkandis ilmasuurte ratastega iseehitatud autod: karakatitsad. Nende kalureid abistavate masinate jaoks on loodud ka üritus nimega Kallaste Karakatitsa, kus paraadil on kõik meie piirkonna ägedamad jääsõidukid. Kohalikku toitu ja kultuuri pakutakse ka!

Loe edasi
10

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF)

Lääne maakond, Haapsalu linn

30.04.2020 - 03.05.2020

HÕFF tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilme läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. Kuigi Eesti naaberriikides toimub mitmeid õudus- ning fantaasiafilme linastavaid festivale on HÕFFi näol tegu omanäolise festivaliga. HÕFF asetab rõhu kvaliteetsele programmile - näidates maailma mainekamate žanrifestivalide paremikku ning auhinnatud filme ei ole varem Eestis kinos näidatud ning tõenäoliselt ei jõua need ka levisse.

Loe edasi
Viimati muudetud: 24.10.2019

Teema: Üritused

Soovitame
Uudiskiri