Ummamuudu sündmuste TOP

Allikas: Anneli Arusaar, Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOP

Meie inimesed on suuremate üritustega hästi kursis ning külastavad neid rõõmuga. Ent lisaks nendele toimub aasta jooksul terve hulk väiksemaid, omamoodi sündmusi, mis pole ehk küll nii rahvarohked, ent on samamoodi külastamist ning nautimist väärt. Selliseid ägedaid, väikese kiiksuga ettevõtmisi toimub kõikjal üle Eesti ja tikutulega neid taga otsima ei pea. Jaga artiklit sõpradega, et ka nemad saaksid kiiksuga sündmustest osa! Ning mine muidugi ise kohale!

1

Sibulatee saunafEST

Tartu maakond, Varnja alevik

08.02.2020 - 08.02.2020

Sibulatee saunafEST on mõeldud peredele ja sõpradele, kes naudivad saunaskäimist ning peavad lugu Sibulatee piirkonnast. Pakume võimalust avastada põnevaid kodusaunasid ja tutvuda siinsete inimestega. Sibulatee saunafESTi raames tuleb kaardi abil orienteeruda ja saunad leida, täita pererahva ülesandeid ja koguda palju toredaid emotsioone. Kohtade arv piiratud, sest üritusele registreerime maksimaalselt 100 saunasõpra.

Loe edasi
2

Kolkja Kelk ja Sibulatee Talveprääznik

Tartu maakond, Kolkja alevik

09.02.2020 - 09.02.2020

" Kolkja Kelk " on traditsiooniline tõukekelkude võistlus, mis toimub kas Peipsi jääl või Peipsi kaldal. " Talveprääznik " on sündmus, kus Sibulatee aktiivsed inimesed tulevad kokku, pakuvad head-paremat kõhule, silmale ja kõrvale. Ootame sind nautima talvepäeva, kus on nii sportlikku võiduajamist, kohalikku toitu kui kultuuriprogrammi.

Loe edasi
3

Euroopa Saunamaraton

Valga maakond, Otepää linn

15.02.2020 - 15.02.2020

Saunamaratonil on registreerunud 4-liikmelistel võistkondadel eesmärgiks läbida 5 tunni jooksul võimalikult palju Otepää piirkonna kaardile märgitud saunu. Start antakse keskpäeval Pühajärve pargis. Võistkonnad saavad kaasa orienteerumiskaardid, kõigil võistkonna liikmetel tuleb saunalaval leili võtta vähemal 3 minutit, lisaboonust annab jääaukudes, kümblustünnides ja muudest saunaomanike poolt välja pakutud atraktsioonides osalemine. Saunamaratoni eesmärgiks on hoida au sees meie saunatraditsioone ning pakkuda meelelahutust nii osalejaile kui pealtvaatajaile.  

Loe edasi
4

Kalevipoja Uisumaraton

Jõgeva maakond, Mustvee linn

22.02.2020 - 22.02.2020

Kalevipoja Uisumaraton toimub Peipsi järve jääl Mustvees juba IX korda! Kalevipoja Uisumaraton sõidetakse looduslikule jääle rajatud võistlusringil, mille distantside pikkusteks on 30 km. ja 9 km. Aega võetakse ja arvestust peetakse erivanuserühmades ning mehed ja naised eraldi. Samuti saab startida uisumatkale, mille paremusjärjestust ei selgitata ega tulemust ei fikseerita. Tule ja naudi kena sportlikku talveilma Peipsil!

Loe edasi
5

Tammispää Kalapidu

Jõgeva maakond, Kalmaküla

22.02.2020 - 22.02.2020

Kalapidu toimub Peipsi järve jääl selleks eelnevalt ettevalmistatud alal Tammispää lautrikoha lähedal. Parkimine Tammispää lautrikohal. Võistlusest osavõtjatel peab kaasas olema harrastuspüügiõiguse eest tasumist tõendav dokument või mobiilimakset tõendav sõnum. Eelregistreerimine avatud kuni 20. veebruar 2020 kell 12:00. KAVA 9:00-10:00 - Registreerimine jääl 10:00 - Avamine 10:30 - Püügi algus 13:30 - Püügi lõpp ja saagi üleandmine kohtunikele 13:45 - Võistlused ja mängud 14:30 - Loosimised, autasustamine 15:00 - Lõpp

Loe edasi
6

Kallaste Karakatitsa

Tartu maakond, Kallaste linn

29.02.2020 - 29.02.2020

Talvel, kui jää katab Peipsit, sõidavad siinkandis ilmasuurte ratastega iseehitatud autod: karakatitsad. Nende kalureid abistavate masinate jaoks on loodud ka üritus nimega Kallaste Karakatitsa, kus paraadil on kõik meie piirkonna ägedamad jääsõidukid. Kohalikku toitu ja kultuuri pakutakse ka!

Loe edasi
7

Tallinn Coffee Festival

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

24.04.2020 - 25.04.2020

Tallinna Kultuurikatlas toimub neljandat korda Tallinn Coffee Festival - üritus nii oma ala professionaalidele kui ka lihtsalt kohvisõpradele. Tallinn Coffee Festivali eesmärgiks on kohvikultuuri arendamine ning põneva kohvimaailma tutvustamine.Kahel päeval toimuval festivalil saab tutvuda paljude erinevate ja eriliste kohvisortide, kohvi valmistusviiside ning seadmetega, samuti nautida mõnusat muusikat ning meeleolukat programmi. Laupäeval on ka põnevaid tegevusi lastega peredele.Erialaproffidele – baristadele, restorani- ja kohvikupidajatele ning sisseostjatele pakub festival profiprogrammi: võistluseid, ala tippude esinemisi seminaridel jms.Üritusel osaleb 60+ ettevõttet, kes pakuvad lisaks kohvile ka teed, chaid, kakaod, siirupeid jm. Esindatud on nii maailmakuulsad kaubamärgid kui ka kohalikud röstikojad. Lisaks kuumadele jookidele on avatud ka mitmed pop-up kohvikud ja söögikohad, et maitsenaudingud oleks täiuslikud.Ühes katlas segunevad professionaalid ning entusiastid – kohalikud röstijad, kohvikud, maaletoojad, kohvisõbrad. Sissepääs:R, 24.04. kell 11–15 – erialakülastajadR, 24.04. kell 15–19 – avatud kõigileL, 25.04. kell 11–18 – avatud kõigilePiletid PiletilevisKuni 12-aastased lapsed saavad üritusele tasuta, kui on koos täiskasvanuga.  

Loe edasi
8

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF)

Lääne maakond, Haapsalu linn

30.04.2020 - 03.05.2020

HÕFF tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilme läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. Kuigi Eesti naaberriikides toimub mitmeid õudus- ning fantaasiafilme linastavaid festivale on HÕFFi näol tegu omanäolise festivaliga. HÕFF asetab rõhu kvaliteetsele programmile - näidates maailma mainekamate žanrifestivalide paremikku ning auhinnatud filme ei ole varem Eestis kinos näidatud ning tõenäoliselt ei jõua need ka levisse.

Loe edasi
Viimati muudetud: 03.12.2019

Teema: Üritused

Soovitame
Uudiskiri