Ummamuudu sündmuste TOPP

Allikas: Anneli Arusaar, Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOPP

Meie inimesed on suuremate üritustega hästi kursis ning külastavad neid rõõmuga. Ent lisaks nendele toimub aasta jooksul terve hulk väiksemaid, omamoodi sündmusi, mis pole ehk küll nii rahvarohked, ent on samamoodi külastamist ning nautimist väärt. Selliseid ägedaid, väikese kiiksuga ettevõtmisi toimub kõikjal üle Eesti ja tikutulega neid taga otsima ei pea. Jaga artiklit sõpradega, et ka nemad saaksid kiiksuga sündmustest osa! Ning mine muidugi ise kohale!

Näitus "Viska leili"

Tartu maakond, Tartu linn

01.12.2020 - 12.01.2021

Kuum saun, koos laval käimise, leiliviskamise ja vihtlemisega, on olnud eestlastele ainuomane juba kaugest esivanemate ajast. Tänapäeval on Eestis kõige levinum saunatüüp just soome saun, kuid see pole alati nii olnud. Veel 19. sajandi keskel olid kõik saunad Eesti alal suitsusaunad. Näitusel saabki tutvuda erinevate saunadega, alates suitsusaunast kuni tänapäevase moodsa torusaunani, erinevate vihtadega ja nende raviomadustega ning mitmesuguste pesemistarvikute ja käsitööseepidega. Näitusel on müügil ka käsitööseebid, mida saab kaasa osta.

''Hinge kihid'' - hüpnotiseeriv lugu näitusel ''Metapsüühiline Tallinn''

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

18.02.2021 - 15.04.2021

Müstilise alatooniga lavastus viib vaataja 1930. aastate Tallinnasse, kus tegutses karismaatiline hüpnotisöör Bernhard Johanson. Hea ärivaistuga Johanson tutvus tagasihoidliku meediumi Mai Kalamehega, kellega koostöös avati Mediaalse Nõuande Kabinet. Tagasihoidlik ja sõnaaher meedium muutus hüpnoosiseisundis tundmatuseni ja ilmutas üllatavaid teadmisi nii minevikust kui tulevikust. Nende seanssidest andsid ülevaateid toonased ajalehed ning nende tuntus ulatus Eestist kaugemalegi. Lavastuslik hüpnoosiseanss viib vaataja rännakule vanale kalmistule ja endisaegsesse Pirita kloostrisse. Oma sõnumi elavatele edastab viirastusmunk, kelle kohalolek on Väravatornis olnud tajutav juba aastasadu.

Loe edasi

Alutaguse maraton

Ida-Viru maakond, Vasavere küla

12.02.2021 - 13.02.2021

Alutaguse Maraton kuulub Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS), Eesti Suusaliidu (ESL) kalendrisse ning on Eesti pikamaasuusatajate sarja Estoloppet maraton. Võistluskeskus asub Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Stardi ja finišipaik asuvad keskuse suusastaadionil. Iga aastaga on muutunud suusavõistlus populaarsemaks ka väliskülastajate seas. Võistlusrajad kulgevad Eesti suurima järvestiku Kurtna järvestiku aladel. 2021. aastal on maratonil lisaks veel üks päev, kus sõidetakse ka öömaratoni (12.02.2021).  

Loe edasi

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

10.04.2021 - 10.04.2021

Black Food Festival jõuab sel aastal teist korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 21. novembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab!

Loe edasi
Viimati muudetud: 21.09.2020

Teema: Üritused

Uudiskiri