Ummamuudu sündmuste TOPP

Allikas: Anneli Arusaar, Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOPP

Meie inimesed on suuremate üritustega hästi kursis ning külastavad neid rõõmuga. Ent lisaks nendele toimub aasta jooksul terve hulk väiksemaid, omamoodi sündmusi, mis pole ehk küll nii rahvarohked, ent on samamoodi külastamist ning nautimist väärt. Selliseid ägedaid, väikese kiiksuga ettevõtmisi toimub kõikjal üle Eesti ja tikutulega neid taga otsima ei pea. Jaga artiklit sõpradega, et ka nemad saaksid kiiksuga sündmustest osa! Ning mine muidugi ise kohale!

Nägemata Eesti motoorienteerumine

Üle Eesti

18.07.2020 - 26.09.2020

Nägemata Eesti on orienteerumissari mootorrattaga. Sõidetakse kahes klassis: Asfalt ja Kruus. Naiste arvestus on mõlemas klassis eraldi. Asfaldi klassi kontrollpunktid on valdavalt vaatamisväärsuste ja huvitavate kohtade juures, kruusas aga huvitavate ja tihti tehnilist sõiduoskust nõudvates kohtades. Osaleja saab rajakaardi ning punkte registreerib telefoniga äpis, üldjuhul vastates küsimustele. Pealtvaatajatele on üritus tasuta. Osalejatel on vajalik eelnev eelregistreerimine.

Kurjailma festival

Järva maakond, Paide linn

19.09.2020 - 30.11.2020

Kui suvi hakkab lõppema ja langevad värvilised lehed ning ilmad kisuvad kurjaks, algab Kesk-Eestis pidu. Kurjailma elamusfestival pakub sügise nautijatele iseloomuga üritusi, kus leiab oma nii külaelu-, kultuuri-, spordi- kui ka toidugurmaan. Punane vihmavari kaasa ja kohtume keskel!

Loe edasi

LabürindiÖÖ

Jõgeva maakond, Uuevälja küla

26.09.2020 - 26.09.2020

Tule koos sõprade või perega seiklema maisilabürinti! Käi läbi kõik 6 kontrollpunkti ja saad kosutust grillvarda otsast või magusakausist. Üritus toimub iga ilmaga sest pimedus, metssead ja maisitrollid ilmast ei hooli! Võta põllule kaasa valgus: taskulamp, pealamp, mobiil, vms. Pärast seiklust saab jalga keerutada ansambel "Puhvet" viiside järgi.

Porikuu Festival Loode-Eestis

Harju maakond, Lääne-Harju vald

03.10.2020 - 01.11.2020

Porikuu Festival on Loode-Eestis kulgev elamusfestival, mis pakub erinevaid elamusi Pealinnast kuni kuurortlinna Haapsaluni välja. Porikuu Festivali programm toob kokku rohkelt erineva iseloomuga sündmuseid kultuurielamustest kuni loodus- ja spordielamusteni välja. Sel aastal saab festival avapaugu suurejoonelise valgusrännakuga Turbast Ellamaale. Porikuu festivali programm täieneb pidevalt ning on leitav veebis 

Loe edasi

Saaremaa Kolme Päeva Jooks

Saare maakond, Kuressaare linn

16.10.2020 - 18.10.2020

Kolme päeva jooksul läbivad võistlejad kokku maratoni distantsi – 42,195 km. Esimese ja viimase päeva jooksud toimuvad Kuressaares, kus joostakse nii Roomassaare kadakate, kui kesklinna ajalooliste hoonete vahel. Linnajooksudele pakub vaheldust teisel päeval Sõrve säärel läbitav distants. Esimene Saaremaa Kolme Päeva Jooks toimus 1974. aastal. Siis olid naiste distantsid lühemad, edaspidi jooksid kõik võistlejad ühte distantsi. Nüüdseks on lisandunud võistlus ka noortele jooksjatele. Kokku on sellel rahvusvahelisel üritusel põhijooksudel võistluse lõpetanud ligi 2000 erinevat jooksjat.

Loe edasi

Black Food Festival Tallinn

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

21.11.2020 - 21.11.2020

Black Food Festival jõuab sel aastal teist korda Eestisse! Olles külastanud viimase aasta jooksul nii Berliini, Londonit kui New Yorki, seab Black Food Festival end laupäeval, 21. novembril sisse Tallinnas Põhjala tehases. Meie festivali eesmärgiks on avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toiduvallas ja see kõik ühendada üheks meeldivaks linnafestivaliks mustade ööde keskel. Seega maitseid igale meelele saab ses päevas olema nii mis mustab!

Loe edasi

Jõulumatk Haanjamaal - vallutame 20 Eesti kõrgeimat tippu!

Võru maakond, Haanja küla

25.12.2020 - 25.12.2020

Iga aasta 25. detsembril koguneb Haanjasse sadu matkalisi kes vallutavad koos Eesti 20 kõrgemat mäge. Tegemist on vabalt kujuneva, organiseerimata üritusega. Seega matka lõpuaja, kestvuse ja tempo otsustad sina ise. Kõik matkaks vajalik tuleb matkalisel ise kaasa võtta. Kindlasti pealamp+varupatareid, sest tagasi jõuad pimedas. Arvestama peab 7-10 tunnise 25 km pikkuse matkaga looduses. 1 kaart + kilekott kaardile maksab 2€ ning tasuda saab sularahas kohapeal.  Registreerimine avatakse nädal enne matka! Tule ja saa osa põnevast matkapäevast!  

Loe edasi

Pärnumaa laulupidu „Laula, kuni elad“

Pärnu maakond, Pärnu linn

22.05.2021 - 22.05.2021

Pärnumaa laulupidude 120. aastapäevale pühendatud pidu saab oma nime Tõstamaa regilaulust „Laula, kuni elad". Juubelilaulupidu ühendab endas folkloori ja tänapäevast rahvapärimust – poploori. Lauljate kõrval osalevad puhkpilliorkester, võimlejad ja akrobaadid, samuti on peole kaasatud Mando Trio ja Silver Sepp fantaasiapillidega. Laulupeo finaaliks on võimas staadionikontsert ansambliga Põhja Konn, eesotsas Valter Soosaluga. Laulupidu juhivad näitlejad Silver Kaljula ja Tanel Ting. ERIOLUKORRA TÕTTU on pidu edasi lükatud järgmisesse, 2021, aastasse. Idee, repertuaar ja programm jäävad samaks!

Loe edasi
Viimati muudetud: 21.09.2020
Uudiskiri