Ummamuudu sündmuste TOPP

Allikas: Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOPP

Nišiüritused ruulivad! Just nii – omamoodi, väikese kiiksuga ja ehedusega silma paistvad üritused koguvad aina enam populaarsust. Sel hooajal on neid tulemas mitmeid, alates ökofestivalist, lõpetades kummaliste kulgurite päevaga! Millisest ummamuudu üritusest sina sel korral osa võtad?

Siin on turvaline

Leivafestival Kultuurikatlas

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

02.04.2022 - 03.04.2022

Leib väärib oma festivali! Ühes katlas segunevad professionaalid ning entusiastid – pagarikojad, maaletoojad, leivasõbrad. Pagaritele, professionaalidele on leivameistrite festival platvormiks, kus aastas korra kokku saada. Hobiküpsetajad saavad ürituselt inspiratsiooni ja kogemusi koduseks leivateoks. Festivalil on esindatud ka leivapealsed tooted – vorst, juust, kala, määrded või võided. Festivali üks eesmärkidest on pagari ameti kajastamine ning atraktiivsuse kasvatamine. Programmis on seminarid ja koolitused. Festivali avamisaegade ning täpsema piletiinfo leiab fesitvali kodulehelt.

Tartu Tudengipäevad

Tartu maakond, Tartu linn

22.04.2022 - 30.04.2022

Oled kuulnud legendaarseid lugusid sellest, kuidas Tartus 300 osalejaga mälumänge mängitakse? Või tudengitest, kes omapäraste ja põnevate lennumasinatega külma Emajõkke hüppavad? Need põnevad jutud on ju loomulikult Tartu Tudengipäevadest! Tartu Tudengipäevad on kaks korda aastas toimuv tudengifestival, mille kavasse kuulub nii kevadel kui ka sügisel ligikaudu 150 erinevat üritust Tartu linnas. Kavast leiab hulganisti spordi-, meelelahutus- või muusikaüritusi ning omapäraseid võistluseid, mis panevad proovile nii osaleja taibu kui ka kiired jalad. Võta sõbrad kaasa ning tule puhka vaim välja!

Tantsunädal

Viljandi maakond, Viljandi

23.04.2022 - 29.04.2022

Tantsunädal on nädalapikkune tantsukunsti propaganda, mille jooksul valatakse Viljandimaa üle erinevate tantsu ilmingute ja võimalustega. Tantsu jagub igaühele, kel huvi tantsu näha, vaadata, kuulda, selle üle arutleda ning loomulikult- tantsida. Alustades Rahvusvahelise Tantsupäeva tähistamisega, kasvas idee erinevate tantsuvormide näitamiseks ja ühest päevast tähistamisest jäi väheks. Nii tekkis tahtmine terve nädal Viljandimaal tantsuga tegeleda. 

Seto lihavõtted

Võru maakond, Setomaa vald

24.04.2022 - 24.04.2022

Külalised saavad läbi teha seto lihavõtete ajal tehtavaid tegevusi: veeretada mune loomkal, mängida mänge, kuulata seto leelot. Külalistel palume tulla väikeste gruppidena ja austada kohalikke kombeid. Algus munaloomkal u 12.00. Tavapäraselt on Obinitsas enne munaloomka võistlusi näidend Seto ateljee-galeriis.

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

Lääne maakond, Haapsalu

29.04.2022 - 01.05.2022

HÕFF tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilme läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. Kuigi Eesti naaberriikides toimub mitmeid õudus- ning fantaasiafilme linastavaid festivale on HÕFFi näol tegu omanäolise festivaliga. HÕFF asetab rõhu kvaliteetsele programmile - näidates maailma mainekamate žanrifestivalide paremikku ning auhinnatud filme ei ole varem Eestis kinos näidatud ning tõenäoliselt ei jõua need ka levisse.

Loodusfestival

Üle Eesti

10.06.2022 - 15.06.2022

Loodusfestival inspireerib inimesi väärtustama loodust linnakeskkonnas ning märkama, kes on meie looduslikud naabrid. Kuigi esmapilgul ei pruugi linnas leiduvate liikide rohkus silma jääda, võib loodust kohata väga ootamatutes kohtades. Festivali üritused on ühtaegu nii meelelahutuslikud kui ka harivad, andes praktilisi oskusi, kuidas luua linnas mõnusam ja loomulikum elukeskkond. Festivali leiab aset üle-Eesti, osaleda saab paljudel sündmustel, töötubades ja loodusvaatluse maratonil.  Vaata festivali programmi festivali veebilehelt. 

Loe edasi

Satserinna Sõirapäev

Võru maakond, Saatse küla

11.06.2022 - 11.06.2022

Sõirapäev tutvustab Saatse piirkonna kui „kohupiimanulga" traditsioone ning  Setomaa tunnustoitu - sõira. Sõirapäeval õpetatakse sõira valmistama ning külastajate osalusel valitakse välja sõirameistrid. Unikaalset seto laulutraditsiooni esitavad leelokoorid, näha ja õppida saab seto tantse ja kuulda seto pillimängu karmoshkal. Toimub käsitöö- ja talukaupade laat ning süüa saab nii sõira kui ka muud head seto sööki.

Loe edasi

SeiklusFest

Üle Eesti

30.04.2022 - 30.04.2022

Kas oled käinud Ida-Virumaal SeiklusFestil?.  Festivali raames saab osa võtta Seiklusmaa karikast, seiklusmatkast ja seiklusmessist.  Seiklusmaa karikas on orienteerumine Aidu karjääris ja lisaks tuleb punktides ülesandeid lahendada. Festival on hea võimalus sattuda ja näha selliseid kohti Aidu karjääris, kuhu muidu omal käel ei läheks. Lisaks saab harjutada koostööd ja teha lustlikke ülesandeid. Festivalile on oodatud üksikkülastajad, pered, sõpruskonnad ja kollektiivid. Kava vaata SIIN. Ürituse missioon on tutvustada Ida-Virumaad kui rohkete võimalustega "Seiklusmaad" ja turismiettevõtteid.

Retrobest Festival

Valga maakond, Otepää linn

01.07.2022 - 02.07.2022

Retrobest Festival on retromuusika ja ajastuelamuste teemafestival, mis on mõeldud kõigile, kes armastavad eelmiste kümnendite muusikat ja meeleolu. See on kvaliteetne ja peresõbralik 1980 ja 90-ndate teemafestival. Taas on kohal 80-ndate ja 90-ndate suurimad staarid, et head ajad läbi muusikaelamuse meelde tuletada. Selle aasta vägevad esinejad ja programmi leiad Retrobesti kodulehelt. Retrobest Festival on ikka ametlikult vabariigi suurim stiilipidu!

Loe edasi

Meeste Tantsupidu

Lääne-Viru maakond, Rakvere

02.07.2022 - 03.07.2022

Meeste Tantsupidu "4 Venda" jutustab loo nelja Eesti soost venna kulgemisest läbi erinevate ajajoonte eestlaste kujunemisloos. Rahvatants on meie lugu. Lugu ajast aega, juurtest tänapäevani. Tantsima tuleb üle 4000 mehe ja poisi igast Eestimaa nurgast, kes on seda pidu kaua oodanud. Kõige nooremad tantsijad lõpetavad peo ajaks esimese klassi, kõige vanemad on aga väärikas eas härrad, kes kogunevad Rakverre, et tantsida uusi, spetsiaalselt selle peo jaoks loodud meeste tantse. Eriline on peo juures see, et kõik kõlavad muusikapalad on vastvalminud ning neid esitavad tuntud Eesti muusikud. 

Loe edasi

American Horse Show Freedom Festival

Harju maakond, Tuula küla

08.07.2022 - 09.07.2022

Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeva auks toimuva American Horse Show Freedom Festivali missiooniks on lisaks pidupäeva tähistamisele tutvustada Ameerika traavlite osalusel peetavat Eesti traavisporti ning kõike head ja põnevat mida Ameerika kultuur ja elustiil meile pakuvad. Suurel ja uhkel uuel Hipodroomil peetaval kahepäevasel kogupere-festivalil kohtuvad hobused ja hobujõud, parimad Ameerika stiilis söögid ja joogid ning mõistagi stiilne kultuuriprogramm koos bändide ja põnevate võistlustega Rohkem infot festivali kohta leiab koduehelt.      

Loe edasi
Viimati muudetud: 18.03.2022
Uudiskiri