Ummamuudu sündmuste TOPP

Allikas: Anneli Arusaar, Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOPP

Meie inimesed on suuremate üritustega hästi kursis ning külastavad neid rõõmuga. Ent lisaks nendele toimub aasta jooksul terve hulk väiksemaid, omamoodi sündmusi, mis pole ehk küll nii rahvarohked, ent on samamoodi külastamist ning nautimist väärt. Selliseid ägedaid, väikese kiiksuga ettevõtmisi toimub kõikjal üle Eesti ja tikutulega neid taga otsima ei pea. Jaga artiklit sõpradega, et ka nemad saaksid kiiksuga sündmustest osa! Ning mine muidugi ise kohale!

1

Vintage-ja retrokultuuripäev - Vintage Kuressaare

Saare maakond, Kuressaare linn

02.05.2020 - 02.05.2020

Päev täis nostalgiat ja äratundmisrõõmu. Siiani vaid Tallinnas toimunud vintage-ja retrokultuuripäev toimub seekord Kuressaares! SAARE KEK on viimasel ajal enim kõmutekitanud hoone ja vaieldamatult vintagesõprade maiuspala – põneva interjööriga, huvitava ajalooga ning suurepärase asukohaga.  Vintage-ja retrokultuuripäev ootab nii noori kui vanu, et teha mõni väärtuslik ost või lihtsalt saada osa näitustest, muusikast ja muhedast melust.      

2

Pärnumaa laulupidu „Laula, kuni elad“

Pärnu maakond, Pärnu linn

22.05.2021 - 22.05.2021

Pärnumaa laulupidude 120. aastapäevale pühendatud pidu saab oma nime Tõstamaa regilaulust „Laula, kuni elad". Juubelilaulupidu ühendab endas folkloori ja tänapäevast rahvapärimust – poploori. Lauljate kõrval osalevad puhkpilliorkester, võimlejad ja akrobaadid, samuti on peole kaasatud Mando Trio ja Silver Sepp fantaasiapillidega. Laulupeo finaaliks on võimas staadionikontsert ansambliga Põhja Konn, eesotsas Valter Soosaluga. Laulupidu juhivad näitlejad Silver Kaljula ja Tanel Ting. ERIOLUKORRA TÕTTU on pidu edasi lükatud järgmisesse, 2021, aastasse. Idee, repertuaar ja programm jäävad samaks!

Loe edasi
3

Kihnu Saunafest

Pärnu maakond, Lemsi küla

04.07.2020 - 04.07.2020

Laupäeval, 4. juulil. 2020. aastal muutub Kihnu saunasaareks.Esimest korda toimuv Kihnu Saunafest on Kihnu Jaanipäeva pidustuste avasündmus – üritusel saab nautida kümmet Kihnu sauna, toimub Jaanilaat ja päeva lõpetab Kihnu pidu. Teid ootavad traditsiooniline Kihnu saun ehk saona, suitsusaunad, soome saunad, paadisaun jne. Soetades Kihnu Saunafesti käepaela saate õiguse lisaks 10 sauna külastusele ka osaleda õpitubades ja valida Kihnu parim saun.

4

Käsitsi heinaniitmisvõistlus Plaanil

Võru maakond, Plaani küla

24.06.2020 - 24.06.2020

Käsitsi heinaniitmisvõistlus Plaanil Haanja vallas  Võrumaal sai alguse juba 1998.aastal. Kuupäevaks on valitud 24. juuni sest vanastigi sai suur heinategu alguse kohe pärast jaanipäeva.  Tule kohale kell 12.00 12.00 käsivikatiga niitmise õpituba-meistriklass 13.00 niitmisvõistluse algus 13.30 saunavihtade õpituba Toimuvad kõik traditsioonilised rahvalikud mängud ja võistlused, mis aastate jooksul on toimunud. Lisaks väikekoduloomade näitus- lastetuba ja simman - tantsutuba.  

5

Tõukerattaspordi maailmameistrivõistlused

Põlva maakond, Põlva linn

16.07.2020 - 19.07.2020

Neli päeva vältav programm pakub ühtaegu nii tõsiseid mõõduvõtte võistlusrajal kui ka ühiselt veedetud kvaliteetaega teiste tõukeratturite seltsis. Võistlussõidud peetakse Põlva linnatänavail, keskväljakul ning vastrenoveeritud linnastaadionil.

6

Filmilindifestival Järva-Jaanis

Järva maakond, Järva-Jaani alev

22.08.2020 - 22.08.2020

Üks külastaja on nimetanud, seda festivali "Eesti parimalt hoitud saladuseks". Tõepoolest salapärane ja samas aus ja otsekohene. Festival, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Festival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt, projektoripõrina saatel, õdusas õhkkonnas. Autokino ja kino autos.

Viimati muudetud: 21.02.2020
Soovitame
Uudiskiri