TOP10 maailmakuulsat eestlast

Allikas: Raigo Pajula

TOP10 maailmakuulsat eestlast

Kuigi Eestis on ainult 1,3 miljonit inimest, oleme andnud maailmale palju silmapaistvaid isikuid: alates sportlasest, kunstnikest, muusikutest kuni programmeerijate ja tarkvara arendajateni. Toome neist välja 10 tähelepanuväärset inimest.

Arvo Pärt

Helilooja Arvo Pärt on üks kõige kuulsamaid eestlasi. Tema muusikat on tuntud üle kogu maailma. Veelgi enam, aastal 2017 nimetati Arvo Pärt kuuendat aastat järjest maailma kõige enam esitatavaks heliloojaks.

Kelly Sildaru

Freestyle suusataja Kelly Sildaru on kindlasti kõige tuntum Eesti noorsportlane. Kõigest 13. aastaselt sai temast Winter X Games'i ajaloo noorim kuldmedalist ning hoolimata noorusest on tal kogunenud mitmeid võite ja tiitleid.

Jaan Roose

Köieakrobaatika tippmeister Jaan Roose on vaatamata oma noorusele äratanud väljaspool Eestit suurt tähelepanu. Ta osales Madonna 2012. aasta MDNA-i maailmatuuril ning USA suurimal spordisündmusel Super Bowl Half Time Show-l, mida vaatas 114 miljonit inimest.

Edward von Lõngus

Eesti tuntumaid tänavakunstnikke on salapärane Edward von Lõngus, kelle töid võib kohata kogu Euroopa suurlinnade tänavatel. Tema teoseid on esitletud näitustel ja müüdud kunstioksjonitel ning ta on pälvinud nii ajakirjanduse kui kunstikriitikute tähelepanu. Tuntud Briti grafitikunstniku järgi on teda kutsutud isegi Eesti Banksyks.

Kerli Kõiv

Kerli Kõiv, esinejanimega Kerli, on tuntumaid eesti lauljaid. Tema esimene stuudioalbum "Love Is Dead" jõudis Ameerika Ühendriikide Billboard 200 edetabelisse ning ta on töötanud koos selliste nimedega nagu Demi Lovato, Tokio Hotel and Katy B.

Ilon Wikland

Ilon Wikland on maailma kõige armastatumate lasteraamatute illustraator. Eestis sündinud ja kasvanud Wikland põgenes 1944. aastal koos klassiõe perega Rootsi, kus sai alguse tema pikk koostöö tuntud lastekirjaniku Astrid Lindgreniga.

Kalev Mark Kostabi

Kalev Mark Kostabi on eesti päritolu ameerika kunstnik ja helilooja. Tema teoseid eksponeeritakse kogu maailma suurimates muuseumides. Ta on kujundanud ka ansamblite Guns N' Roses, Ramones, Seether, Jimmy Scotti ja Glinti plaadiümbriseid.

Roberta Einer

Moedisainer Roberta Einer on pärit Tallinnast. Tema põnevat loomingut võib leida nii Saks Fifth Avenue'lt kui Dazed, i-D, Hunger ja Vogue lehekülgedelt, seda on kandnud nii Rihanna kui Lady Gaga.

Taavet Hinrikus and Kristo Käärmann

Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann on TransferWise asutajad. Nende töö on muutnud inimeste elu üle kogu maailma palju lihtsamaks, pakkudes mugavat ja säästlikku raha välismaale saatmise võimalust. TransferWise'i on kiitnud nii Wired, The Economist, Financial Times kui BBC.

Jaan Tallinn, Ahti Heinla and Priit Kasesalu

2003. aastal kirjutasid kolm klassivenda, Jaan Tallinn, Ahti Heinla ja Priit Kasesalu tarkvara, mis võimaldas tasuta helistada igasse maailma otsa. Nüüd on Skype osa Microsoft'ist ja seda kasutatakse laialdaselt kogu maailmas.

Viimati muudetud: 08.03.2022

Teema: Kultuur ja Ajalugu