Talvepuhkus Tartus

Allikas: Ahto Sooaru

Talvepuhkus Tartus

Tartu pakub põnevaid seiklusi nii suvel kui talvel, nii suurtele kui ka väikestele pereliikmetele – siin on aastaringselt põnevaid festivale, uudseid elamusi ja siiani avastamata paiku, aga ka palju äratundmisrõõmu.

Talve tipphetkeks on muidugi jõulupühad, mil lähedastega aeg maha võtta ning teha üheskoos midagi meeldejäävat. Tartu Jõululinna ilmestab Raekoja platsil tuledesäras klaaspaviljonidest valgusküla, kus saad panna näpud tööle meisterdamistubades, tuvastada päkapiku näpujälgi, lustida karussellidel, soetada head ja paremat jõululaadal, elada kaasa jõuluvanadele talimängudel ning lüüa tantsu talvisel tantsupäeval.


Kui pühade ja aastavahetuse virvarr tahab jalust maha niita või sombune talveilm sunnib tervist turgutama ja keha ergutama, siis tulevad appi kadakad, kuumad aurud ja aroomid ning veenaudingud. Aura Keskuse terviseklubis saad näiteks ette võtta väikese saunamaratoni, sest valikus on nii erineva temperatuuriga leilisaunad kui ka auru-, aroomi-, soolakivi-, auru-aroomi- ning iglusaun. V Spas rändad aga 11 erineva basseini ja mullivanniga vee- ja lõõgastusmaailma, kosutavasse soolamaailma ning rahustavasse saunamaailma.


Meeli ergutavad ehedad ja hõrgud maitsed, eriilmelised restoranid ning üllatuslikke roogi esitlev maitseelamuste kuu „Maitsev Tartu“. Kordumatut kolmekäigulist erimenüüd saad veebruaris nautida 14 Tartu restoranis, mille omapärased road ühendavad endas kohaliku tooraine, moodsad trendid ning ohtra fantaasia.


Eesti Rahva Muuseumi uus ajutine 1990ndate teemaline näitus „Ise tehtud Eesti“ pakub ühtedele põnevat avastamisrõõmu, teistele aga omamoodi retke mälestuste radadel. Nii suurtele kui väikestele toob sära silmadesse ka Tartu Mänguasjamuuseum, kus saab näha mänge ja lelusid, millega lapsed on siinmail läbi aegade mänginud.

Unustamatud ja sõna otseses mõttes peadpööritavad elamused ootavad Tagurpidi Majas, kus põrand on laeks ja lagi põrandaks ja tegelikult oled ju hoopis sina tagurpidi! Teadushuvilised saavad aga Teaduskeskuses AHHAA uusi tarkusi ammutada eriti mänguliselt – kõike ise proovides, katsetades ja tunnetades. Tartu Ülikooli muuseumis lubab Hull Teadlane kõikidel sõpradel julgelt oma fantaasiarikkas kabinetis uudistada ja enda teadmised teadusest proovile panna.

Mõnusa talveilma nautimiseks võta kindlasti ette retk või isegi mitu loodusesse – olgu selleks seikluslik kelgukoeramatk, loodusmatk räätsadel, elamuslik karakatisafari või lausa terve päev looduse ja loomade keskel.


Tule ja naudi Tartu talve – kosuta vaimu, pane oma tajud ja meeled proovile ning tunne rõõmu vahvatest seiklustest koos pere ja sõpradega. Enneolematud elamused ootavad sind!


Fotod: Elen Kontkar, Konstantin Sednev, Elar Ehasalu, Mariann Liimal, Rene Türk, Ahto Sooaru, Timo Arbeiter, Heinrich Lukk, MTÜ Metsaturism, Krista Kattel

Viimati muudetud: 03.11.2018

Teema: Lõuna-Eesti

Soovitame
Uudiskiri