Talvepuhkus Tartus

Foto: Elen Kontkar

Talvepuhkus Tartus

Tartu pakub põnevaid seiklusi nii suvel kui talvel, nii suurtele kui ka väikestele pereliikmetele – siin on aastaringselt põnevaid festivale, uudseid elamusi ja siiani avastamata paiku, aga ka palju äratundmisrõõmu.

Talve tipphetkeks on muidugi jõulupühad, mil lähedastega aeg maha võtta ning teha üheskoos midagi meeldejäävat. Tartu Jõululinna ilmestab tänavu Raekoja platsil tuledesäras klaaspaviljonidest valgusküla, kus saad kuulata muinasjutte, panna näpud tööle meisterdamistubades, lustida karussellidel, soetada head ja paremat jõululaadal, elada kaasa jõuluvanadele talimängudel ning lüüa tantsu talvisel tantsupäeval.

Kui pühade ja aastavahetuse virvarr tahab jalust maha niita või sombune talveilm sunnib tervist turgutama, siis tulevad appi kadakad, kuumad aurud ja aroomid ning veenaudingud. Aura Keskuse uuenenud terviseklubis saad näiteks ette võtta väikese saunamaratoni, sest valikus on nii erineva temperatuuriga leilisaunad kui ka auru-, aroomi-, soolakivi-, auru-aroomi- ning iglusaun. V Spas rändad aga 11 erineva basseini ja mullivanniga vee- ja lõõgastusmaailma, kosutavasse soolamaailma ning rahustavasse saunamaailma.

Ühtmoodi silmailu ja inspiratsiooni pakuvad Eesti Rahva Muuseumi rahvarõivanäitused, mis tutvustavad nii meie talurahva rõivastuse värvide ja tavade piiritut rikkust kui ka nendest samadest rahvusmustritest innustust saanud riideesemeid. Teaduskeskus AHHAA seevastu on spordisõprade rõõmuks kokku pannud näituse „Ahhaa, talisport!", kus saad uudistada ja proovida näiteks mäe- ja murdmaasuusatamist, jääkeeglit (curlingut) ja jäähokit. Kui tahad vastupidavuse ja julguse eriti meisterlikult proovile panna, siis Tartu Lumepark on õige koht – siin on kihutamiseks mitmeid erineva pikkuse ja kiirusega lumerõnga- ja kelguradu. Hulljulged rajad ja õhusõidu leiad ka Lõunakeskuse liuvälja kohal paiknevas siseseikluspargis. Närvikõdi ja põnevus on garanteeritud! Unustamatud ja sõna otseses mõttes peadpööritavad elamused ootavad Tagurpidi Majas, kus põrand on laeks ja lagi põrandaks ja tegelikult oled ju hoopis sina tagurpidi!

Meeli ergutavad ehedad ja hõrgud maitsed, eriilmelised restoranid ning üllatuslikke roogi esitlev Maitsev Tartu 2018. Kordumatut kolmekäigulist erimenüüd saad veebruaris nautida 14 Tartu restoranis, mille omapärased road ühendavad endas kohaliku tooraine, moodsad trendid ning ohtra fantaasia.

Tule ja naudi Tartu talve, kosuta vaimu ning pane oma tajud ja meeled proovile – enneolematud elamused ootavad sind!

Fotod: Elen Kontkar, Konstantin Sednev, Elar Ehasalu, Mariann Liimal, Rene Türk

Viimati muudetud: 13.06.2018

Teema: Lõuna-Eesti

Soovitame