Mõnus talvepuhkus Tartus

Allikas: Ahto Sooaru

Mõnus talvepuhkus Tartus

  • Mõnus talvepuhkus Tartus   Allikas: Visittartu.com

Tartu pakub põnevaid seiklusi nii suvel kui talvel, nii suurtele kui ka väikestele pereliikmetele – siin on aastaringselt põnevaid festivale, uudseid elamusi ja siiani avastamata paiku, aga ka palju äratundmisrõõmu.

Unustamatud ja sõna otseses mõttes peadpööritavad elamused ootavad Tagurpidi Majas, kus põrand on laeks ja lagi põrandaks ja tegelikult oled ju hoopis sina tagurpidi! Teadushuvilised saavad aga Teaduskeskuses AHHAA uusi tarkusi ammutada eriti mänguliselt – kõike ise proovides, katsetades ja tunnetades. Tartu Ülikooli muuseumis lubab Hull Teadlane kõikidel sõpradel julgelt oma fantaasiarikkas kabinetis uudistada ja enda teadmised teadusest proovile panna.

Vahelduseks kulub ära üks mõnus jalutuskäik mööda lumist linna. Retkel ümber Baltikumi vanima linna südame leiab jalutaja stiilseid ja uhkeid hooneid läbi kahe sajandi tänapäevani välja.

Kui sombune talveilm sunnib tervist turgutama ja keha ergutama, siis tulevad appi kadakad, kuumad aurud ja aroomid ning veenaudingud. Aura Keskuse terviseklubis saad näiteks ette võtta väikese saunamaratoni, sest valikus on nii erineva temperatuuriga leilisaunad kui ka auru-, aroomi-, soolakivi-, auru-aroomi- ning iglusaun. V Spas rändad aga 11 erineva basseini ja mullivanniga vee- ja lõõgastusmaailma, kosutavasse soolamaailma ning rahustavasse saunamaailma.

Terve veebruarikuu ergutavad meeli ehedad ja hõrgud maitsed, eriilmelised restoranid ning üllatuslikke roogi esitleb maitseelamuste kuu „Maitsev Tartu“. Kordumatut kolmekäigulist erimenüüd saad veebruaris nautida 14 Tartu restoranis, mille omapärased road ühendavad endas kohaliku tooraine, moodsad trendid ning ohtra fantaasia.

Eesti Rahva Muuseumi 2020 veebruaris avatav muinasjutunäitus „Elas kord..." on näitus muinasjuttudest. Aeg voolab siin teisiti ja ka maailm on teine. Kohata võib rääkivaid loomi-linde või ootamatuid abilisi, kätte võivad sattuda maagilised võluesemed. Nii suurtele kui väikestele toob sära silmadesse ka Tartu Mänguasjamuuseum, kus saab näha mänge ja lelusid, millega lapsed on siinmail läbi aegade mänginud. 

Lõunakeskuse Seikluspark on avatud ka talvel! Siin on kolme erineva raskusastmega rada, millel kokku üle 30 elemendi ja kõige lõpuks õhusõit üle uisuväljaku.

Ära istu toas, vaid tule ja naudi talverõõme Tartu Lumepargis! Lumepark asub otse Eesti Rahva Muuseumi kõrval ning siin on ühtekokku kaheksa hektarit kelgu- ja tuubiradu. Kui jaksu üle jääb, siis Tähtveres ootavad mitmed suusarajad ja kelgumägi, Lõunakeskuse liuväljal saab aga proovile panna oma uisutamisoskuse..

Mõnusa talveilma nautimiseks võta kindlasti ette retk või isegi mitu loodusesse – olgu selleks seikluslik kelgukoeramatk, loodusmatk räätsadel, elamuslik karakatisafari või lausa terve päev looduse ja loomade keskel.

Tule ja naudi Tartu talve – kosuta vaimu, pane oma tajud ja meeled proovile ning tunne rõõmu vahvatest seiklustest koos pere ja sõpradega. Elamused ootavad!


Fotod: Elen Kontkar, Konstantin Sednev, Elar Ehasalu, Mariann Liimal, Rene Türk, Ahto Sooaru, Timo Arbeiter, Heinrich Lukk, MTÜ Metsaturism, Krista Kattel

Viimati muudetud: 17.01.2022

Teema: Lõuna-Eesti, Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Spaad ja Saunad