Parim perepuhkus Tartus

Allikas: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Parim perepuhkus Tartus

Tartus on piiramatult võimalusi veeta tegevusterohke, meelelahutuslik või hoopis hariv perepuhkus. Vahemaad on väikesed ning lühikese ajaga jõuad avastada ja kogeda väga palju. 

Kaasahaaravad festivalid

Aastaringselt pakuvad sulle unustamatuid elamusi Tartu uued ja ka traditsioonilised sündmused: tänavakunstifestival Stencibility, linnaloodust esile toov Tartu Loodusfestival, tänavateatri suursündmus TaDaa! Festival, üllatusi täis Tartu linna päev, keskaegse hõnguga hansapäevad, maitseelamusi pakkuv Tartu toidu- ja veinifestival ning mitmed teised tervele perele suunatud suurüritused.

Põnevad avastused

Sündmusterohkesse Tartusse mahuvad ära paljud muuseumid ja teaduskeskused, mis pakuvad lisaks väärtuslikele teadmistele ka põnevaid käed-külge tüüpi näitusi. Laste lemmikuteks on kujunenud Tartu Mänguasjamuuseum, kus saad mängida ja tutvuda erinevate ajastute mänguasjadega ning Teaduskeskus AHHAA, mis teeb läbi mänguliste eksponaatide teaduse ja loodusseadused arusaadavaks ka kõige pisematele lastele. Kui füüsikast küll saab, keerab aga Tagurpidi Maja kõik su varasemad teadmised pea peale. Koos kooliealiste ja vanemate lastega tasub kindlasti külastada ka Eesti Rahva Muuseumit, mis tutvustab Eesti ajalugu ja kultuuri läbi nii esemelise kui ka virtuaalse maailma.

Lõbusad seiklused

Kui oled aktiivne ning tahad oma vastupidavuse ja julguse proovile panna, siis vägevad rajad ja õhusõidud ootavad nii koolieelikuid kui ka vanemaid lapsi suveperioodil Tartu Seikluspargis ning aastaringselt Lõunakeskuse liuvälja kohal paiknevas siseseikluspargis. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi elamusnäitusel „Kõik mängu!" saavad mitmesugustes pallimängudes kätt proovida lisaks spordihuvilistele noorukitele ka mudilased.


Vesi on Tartus tähtsal kohal – seda nii tänu Emajõele, Aura Keskusele kui V Spale. Suvisel ajal võid terve perega Emajõel nautida linnavaateid lõbusõitudel Pegasusel ja Alfal, seilata lodjal Jõmmu ja suuremate lastega viikinglaeval Turm. Aasta ringi võivad aktiivse puhkuse huvilised veeatraktsioonidel lõbutseda Aura Keskuses, kus vanemad lapsed saavad lasta alla liutorudest, harjutada kätt veekorvpallis ja proovida jõudu veekahuri all, mudilased aga lustida väikestel liumägedel. V Spas ootavad põnne hullama vahvate atraktsioonidega lastebassein ja väikelaste laevaujutustee.


Mängulised maitseelamused

Tartu pakub tervislikke ja taskukohaseid maitseelamusi kogu perele ning kui pere pisematel tuleb mängutuhin peale ka lõuna- või õhtusöögilauas, siis näiteks kohvikus V Café, kohvik-restos Trikster Tihane, restoranides Aparaat, Hõlm, Joyce ning Dorpat on hea mängunurgas edasi askeldada.


Avastamist ootavaid aardeid, kordumatuid seiklusi ja elamusi on rohkemgi kui sõnadesse mahub – seepärast on Tartu koht, kus veeta parim perepuhkus!

Viimati muudetud: 07.03.2022
Uudiskiri