Otepää võõrustab laskesuusatamise värskeid olümpiavõitjaid

Allikas: Jarek Jõepera

Otepää võõrustab laskesuusatamise värskeid olümpiavõitjaid

Juba 10.–13. märtsil kogunevad Otepääle kõik maailma tipplaskesuusatajad, et astuda võistlustulle BMW IBU laskesuusatamise maailmakarikaetapil. Tegemist on esimese laskesuusatamise maailmakarika etapiga kogu Baltikumis.

Neljal võistluspäeval tuleb Otepääl starti kogu maailma laskesuusaparemik, nende hulgas ka värsked olümpiavõitjad nagu Quentin Fillon Maillet ja Denise Herrmann. Kokku on Otepääle oodata üle 200 sportlase 29 riigist. Paljudele praegustele tippudele on Tehvandi Spordikeskus karjääri algusaegadest juba tuttav. Nimelt on Otepääl varem võõrustatud nii juunioride kui IBU karikasarja võistluseid ja Euroopa meistrivõistluseid.

BMW IBU laskesuusatamise maailmakarikaetapp Otepääl

Foto: Jarek Jõepera

Kui Eesti laskesuusafännid on harjunud maailmakarika etappe jälgima Eesti Rahvusringhäälingu vahendusel, siis nüüd on võimalik ise lähedalt näha, kuidas need ülekanded sünnivad. Tehvandi Spordikeskus jõuab teleülekande vahendusel kümnete miljonite fännideni üle kogu Euroopa. Otsepildi tootmiseks kasutab Eesti Rahvusringhääling 30 kaamerat.

Otepää maailmakarika etappi saab nautida nii rajal, lasketiiru-, suusastaadioni- kui VIP-tribüünil. Eriti eheda emotsiooni saab kätte rajal, kus näeb tipplaskesuusatajaid vaid mõne meetri kauguselt mööda kihutamas. Rajale paigaldatakse mitmesse kohta ka ekraanid, kust on võimalik lasketiirus toimuvat jälgida.

MW IBU laskesuusatamise maailmakarikaetapp Otepääl

Foto: Jarek Jõepera

Lisaks maailmatasemel võistlusele on pealtvaatajatel võimalus osa saada mitmekülgsest ja meeleolukast vaba aja ja kultuuriprogrammist. Lapsed saavad aega veeta lastealal. Otepääl saab parkida spetsiaalsetes parklates, kust võistluspaika jalutada või kasutada tasuta bussi, mis väljub parkla lähedasest bussipeatusest. Tartust saab otse võistluspaika ka mugava transfeerbussiga.

Neljal võistluspäeval on kavas sprint, ühisstardist sõit, segateate- ja paarissegateatesõit.

Lisainfo biatloni kodulehel

Viimati muudetud: 17.06.2022

Teema: Lõuna-Eesti, Aktiivne puhkus