Lastega Tartus – TOP5 perekohta

Allikas: Visit Estonia

Lastega Tartus – TOP5 perekohta

Tartu on peresõbralik linn. Ülikoolilinn Tartu pakub lastega peredele palju võimalusi ühiselt aega veeta, aktiivselt puhata ja ühtlasi ka teadmistejanu kustutada. Linnas on hulganisti muuseume ja atraktsioone, kus pakutakse just lastele suunatud näitusi ja töötube. Siin on Tartu 5 parimat perekohta:

Teaduskeskus AHHAA Tartus

Tartu maakond, Tartu linn

Tahad end üllatada? Teaduskeskus AHHAA pakub nii teadust, põnevaid tegevusi, seiklusi, kasulikke oskusi kui ka mõnusat ajaviidet. Meie keskusest leiad atraktiivse õpikeskkonna ning omandad uusi teadmisi. Kõik näitused on üles ehitatud "käed-külge"-meetodil, see tähendab, et sul on võimalus kõike ise tunnetada ja proovida. Olgu selleks siis planetaarium, koolilabori, õppematerjalide loomine, põnevad tehnikaseadmed või teadusteater. Meie juures on sul võimalik pidada isegi oma sünnipäeva. Lisaks tegutseb iga päev Lõunakeskuses 4D kino. AHHAA ootab Sind! NB! Kassa suletakse tund enne sulgemist.

Loe edasi

Tartu Seikluspark

Tartu maakond, Tartu linn

Raadi linnaosas Narva maantee ääres endises kruusakarjääris asub Tartu seikluspark, kuhu on taeva ja maa vahele turnimiseks rajatud 50 erinevat mängu. Seiklushuvilistele on paigaldatud 4 meetri kõrgusele puude vahele erinevad atraktsioonid. Radasid lõpetab õhusõit, mis kujutab endast 300-meetrilist trossilaskumist ühest oru otsast teise. Ära ei ole unustatud ka väikeseid pargi külastajaid, kelle jaoks on loodud eraldi ala. Neile on seiklemiseks erirajad 14 mänguga ja kaks pikka trossilaskumist.  Talveperioodil on avatud snowtube rajad ning hoki- ja uisuväljakud. Suvel saab rentida segwayd.

Loe edasi

Tartu Mänguasjamuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu vanalinnas asuv mänguasjamuuseum viib täiskasvanud tagasi lapsepõlve helgetesse päevadesse ning pakub lastele palju põnevat vaatamist ja tegutsemist. Püsiekspositsioonis on väljas mänguasjad, millega lapsed on siinmail läbi aegade mänginud, näha saab kunstnikunukke, eri rahvaste suveniirnukke ja soome-ugri traditsioonilisi mänguasju. Avatud on mängu- ja meisterdamistuba. Õuemajas saab näha unikaalseid Eesti nukufilmide nukke ning korraldatakse ajutisi näitusi. Mänguasjamuuseumi juurde kuulub teatrimaja Teatri Kodu, kus on teatrisaal, teatrinukkude muuseum ja lastestuudio.

Loe edasi

Eesti Põllumajandusmuuseum

Tartu maakond, Ülenurme alevik

Muuseum asub Tartumaal ajaloolises Ülenurme mõisas. Muuseumi põhiülesandeks on põllumajanduse ja maaelu arenguga seonduva kogumine ning tutvustamine avalikkusele.  Muuseumis on lisaks näitustele võimalik osaleda muuseumitundides, teha sepa- ja puutööd, restaureerida, küpsetada rukkileiba ja palju muud. Muuseumis elavad loomad ja pakume hobu- ning ponisõitu. Muuseum on tuntud ka mitmete kogupereürituste ning traditsiooniliste tõuloomade konkursside toimumiskohana. Muuseumi ruume saavad nii eraisikud kui ka asutused rentida sündmuste läbiviimiseks. Gruppidele ettetellimisel eesti rahvustoidud.  

Loe edasi

Hullu Teadlase kabinet

Tartu maakond, Tartu linn

Hullu Teadlase kabinet on Tartu Ülikooli muuseumis asuv teemaruum, mis kutsub nii lapsi kui ka täiskasvanuid avastama ja saama sõbraks teaduse ning teadlase tööga. Fantaasiarikas ja põnevate mehaaniliste interaktiivsete „mänguasjadega“ ruum on koduks ning tööpaigaks Hullule Teadlasele, keda innustavad pidevalt tuhanded uued ideed ja küsimused ning kes ennastunustavalt püüab neile vastuseid leida. Hullu Teadlase kabinetti tagab sissepääsu Tartu Ülikooli muuseumi pilet.

Loe edasi
Viimati muudetud: 03.05.2018

Teema: Lõuna-Eesti

Soovitame
Uudiskiri