Baltimaade parim - Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

Foto: Visit Estonia, HÕFF

Baltimaade parim - Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF) on Eesti mudapealinna Haapsalu vallutav žanrifilmide maraton. Rahvusvaheliste filmikülaliste ja tervet Haapsalut haarava meluga on aprilli lõpus toimuv HÕFF kujunenud teravaid kinoelamusi otsivate filmifännide kevadhooaja tippsündmuseks.

Festival, mis toimub 27.-29.04.2018, tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule valikut värskeid õudus- ja fantaasiafilme, kultusklassikuid ning maailmakino varamut läbi laiahaardelise filmivaliku. HÕFFi programmi koostamise põhimõte on vältida mainstream Hollywoodi õudus- ja fantaasiafilme ning keskenduda sõltumatule ja art-house žanrifilmidele, mida Eesti kino- ja videolevist on suure tõenäosusega raske leida.

HÕFF on ainus žanrikino festival Baltikumis, mis kuulub Euroopa žanrikino festivalide paremikku ühendavasse organisatsiooni Méliès. Aastate jooksul on HÕFFil aset leidnud arvukad esilinastused ning festivali väisanud mitmed tunnustatud filmikülalised ja kinolegendid. Filmifännidel ja -tegijatel on haruldane võimalus kohtuda nii kinosaalides kui mitmetel HÕFFi eriüritustel.

13 aastaga on HÕFFist kujunenud omanäoline ja rahvusvaheliselt tunnustatud filmifestival, mida kiidetakse tänu unikaalselt lahedale atmosfäärile ja tugevale programmile. Festivali meeskond on pea aasta läbi töös selleks, et festival oleks nii filmikülaliste, kui ka fännide jaoks vastupandamatu kevadekuulutaja.

Viimati muudetud: 12.11.2018

Teema: Lääne-Eesti

Soovitame
Jaga oma elamusi #visitestonia