Baltimaade parim - Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

Allikas: Visit Estonia, HÕFF

Baltimaade parim - Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF) on Eesti mudapealinna Haapsalu vallutav žanrifilmide maraton. Rahvusvaheliste filmikülaliste ja tervet Haapsalut haarava meluga on aprilli lõpus toimuv HÕFF kujunenud teravaid kinoelamusi otsivate filmifännide maiuspalaks.

Festival tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule valikut värsketest õudus- ja fantaasiafilmidest, kultusklassikuid ning maailma filmikunsti varamut. HÕFFi programmi koostamise põhimõte on vältida Hollywoodi peavoolu õudus- ja fantaasiafilme ning keskenduda sõltumatutele arthouse-filmidele, mida Eesti kino- ja videolevist on raske leida.


HÕFF on ainus õudus- ja fantaasiafilmide festival Baltikumis, mis kuulub Euroopa žanrifilmide festivalide paremikku ühendavasse organisatsiooni Méliès. 15 aasta jooksul on HÕFFil esilinastunud arvukalt filme ja seda on väisanud mitmed tunnustatud filmitegijad. Sellest on kujunenud omanäoline ja rahvusvaheliselt tunnustatud filmifestival, mida kiidetakse laheda atmosfääri ja tugeva programmi pärast.

Tänavune HÕFF toimub 30.04 - 03.05.2020. Selle juhatab sisse suur zombiparaad läbi Haapsalu, kultuurikeskuses rullitakse aga lahti veripunane vaip. Ekraanile jõuavad tuliuued eesti õudusfilmid, mängida saab õudusvideomänge.

Viimati muudetud: 04.03.2020

Teema: Lääne-Eesti