20+ Eesti laulu, mida kuulata pärast väsitavat tööpäeva

Allikas: Visit Estonia

20+ Eesti laulu, mida kuulata pärast väsitavat tööpäeva

Kui seljataha jäänud päev on pikk ja väsitav, võta endale hetk ja kuula Eesti muusikat - see võtab maha kõik pinged. On ju muusika üks võimalus oma vaimset tervist tasakaalus hoida ja endale nii-öelda vaimuvitamiine anda.

Spotify playlisti lõõgastavate Eesti lugudega leiad siit.

Metsa hääled

Foto: Visit Estonia

Loodus inspireerib

Mõeldes Eesti kultuurist, mõtleme sageli muusikast ja loodusest. Pool meie maast on kaetud metsaga, rääkimata laiuvatest rabadest, soodest ja pikast rannajoonest. Meid ümbritsev ilu on inspireerinud lugematul hulgal muistendeid, laule ja lugusid. Eestlastel on maailma suurim rahvaluulekogu - kirjalikult on dokumenteeritud 133 000 rahvalaulu. Rikkale muusikalisele pärandile on toetunud meie paljud andekad heliloojad ja muusikud.

Loodusest on mõjutatud nii meie rahva-, klassikaline kui popmuusika. Hoolimata aastaajast toimub vabas õhus ja looduses palju muusikaüritusi, mille toimumispaikadeks on peale kontserdisaalide ka järved, rabad ning saared.

Vabas looduses toimub palju muusikaüritusi

Foto: Magnus Heinmets

Hea Eesti muusika

Oleme kokku pannud Spotify playlisti kõige rahulikuma ja lõõgastavama Eesti muusikaga – see on hea kokteil, mille autorite hulgas on nii Ewert and The Two Dragons kui ka maailma kõige enam esitatud klassikaline helilooja Arvo Pärt. Siit leiad sisemise rahu ning vabanemise kõigest igapäevasest ja rutiinsest.

Viimati muudetud: 28.02.2022

Teema: Kultuur ja Ajalugu