Tõeliselt lõõgastavad kohad looduses

Allikas: Visit Estonia

Tõeliselt lõõgastavad kohad looduses

Eestimaa loodus kogu oma hoomamatus mitmekesisuses on suurepärane koht, kus võtta aeg maha ja lõõgastuda pingetest, mis meid kammitsevad. Kuna meie rahvastikutihedus on üks Euroopa madalamaid, pole raske leida vaikset kohta üksiolemiseks. Jalutuskäik rabas, üksildases mererannas, põlismetsas või mõnes muus looduskaunis kohas võtab stressi maha ja puhastab meeled. Viska peast igapäevamured, tõmba kopsud täis karget, puhast õhku ja sa tunned, kuidas su vaim ja meel taas tasakaalu jõuavad. Võta endale see aeg, et olla üksi koos looduse ja iseendaga!

Suur ja Väike Taevaskoda

Suur Taevaskoda on Lõuna-Eesti üks ilusaimaid looduslikke vaatamisväärsusi, asudes Põlvamaal Ahja jõe paremal kaldal. Liivakivi paljand tõuseb jõepinnalt 22,5 meetrini, suhteline kõrgus aga 38 meetrit. Suurest Taevaskojast veidi ülesvoolu asuva kärestiku serval on suur rändrahn - Nõiakivi ehk Salakuulaja kivi. Suures Taevaskojas on aastaringselt mõnus nii lõõgastuda, nautida rahu ja looduse hääli kui ka pidada pikniku ja lugeda põnevaid legende Taevaskoja tekkimise kohta.

Loe edasi

Lennuklubi Keelutsoon

Keelutsooni lennubaas on nädalavahetustel avatud seiklushuvilistele, kes peavad lugu õhuseiklusest.  Meie juures saab teha tandemlende - piloot võtab reisija endaga õhuseiklusele kaasa. Samas koolitame uusi piloote, kes soovivad ise lendama õppida.  Võimalikud on kuumaõhupallilennud ja langevarjuhüpped.  Mittelennatava või sajuse ilmaga me avatud ei ole! Helista ja kontrolli teenuse saadavust enne tulekut! Tavaliselt teeme nädalavahetuse plaanid reedeti.  Nii suured kui väikesed saavad tegeleda ka laskumisega ronimistornist ja köiekoolitustega.

Loe edasi

Ontika pankrannik - Balti klindi kõrgeim osa

Eesti kõrgeim kuni 55 meetrit üle merepinna ulatuv Ontika pankrannik on kui kivist loodusraamat, paljastades vaatajatele erinevad ajastu kihid. Kõige parem vaade pankrannikule avaneb Valaste joa juurest trepiplatvormilt või tutvudes unikaalse klindimetsaga rannikule rajatud Valaste õppe- ja  matkarajal. Huvitav teada:Ontika pankrannik on Rootsist Ölandi saarelt algava ja Venemaal Ladoga järve kandis lõppeva üle 1100 km pikkuse kuulsa Balti klindi kõige kõrgem osa.Paekallas kulgeb Saka külast Toila laheni ligi 23 km ulatuses, olles sellisena klindi kõige pikem katkematu osa.

Loe edasi

Meenikunno raba matkarada

Matkamajad, vaatetorn ning laudtee meelitavad Meenikunno sohu palju loodusnautlejaid. Tegu on kauni puhkealaga. Laudteel jalutades võib silmata tavalisemaid sootaimi: hanevits, küüvits, kukemari, sookail ja tupp-villpea, raba servas kasvab ka vaevakaske. Kõige arvukamalt on mitmevärvilisi turbasamblaid. Sooserva lähedal tugevasti kinni kasvanud kraavist võivad julgemad proovida omapärase maitsega rabavett. Hea teada:  Meenikunno matkarajal Päikseloojangu metsamajast kuni Suur Soojärveni on ehitatud uus laudtee. Mööda laudteed on võimalik sõita ka lapsevankri või ratastooliga.

Loe edasi

Ööbikuorg ja Rõuge järved

10 km pikkuses ja 52 m sügavuses Rõuge ürgorus on seitse järve: Kahrila järv, Tõugjärv, Ratasjärv, Kaussjärv, Rõuge Suurjärv, Liinjärv, Valgjärv. Järvi ühendab Tindiorust algav Rõuge ehk Ajo jõgi. Rõuge ürgoru külgorud on Tindi-, Külm-, Mõhk-, Ööbikuorg, Tinopeetri, Hinni, Sikasoo ja Järveotsa org. Kuulsaim neist on muistset linnamäge põhjast piirav  Ööbikuorg.  Kevadeti, toomingate õitsemise ajal rõkkab org ööbikute laulust – sellest ka oru nimi. Kasulik teada: Ööbikuoru serval asub Ööbikuoru Külastuskeskus, mille taga seisab uhke Pesapuu vaatetorn, kust avaneb vaade tervele orule.

Loe edasi

Panga Pank

Panga pank on Lääne-Eesti ja saarte kõrgeim aluspõhjapaljand. Siluri klint on ulatuslik astang, mis saab alguse Gotlandi saarelt Rootsis, kulgeb läbi Läänemere ja tõuseb maapinnale Saaremaa läänerannikul. Panga maksimaalne kõrgus on 21,3 m ja ulatus on u 2,5 km. Panga pank kerkib paljandunud  "müürina" otse rannalt, kõrgemais kohas asub muistne ohvrikoht, kus vanasti toodud ohvreid merele. Looduskaitsealal on lummav päikseloojang. Siin saad vaadelda linde, teha kauneid loodusfotosid ja kiikuda külakiigel.  Pangal on dolomiidist päikesekell, matkarajad ning Eesti100 raames istutatud tammik. 

Loe edasi

RMK Rannametsa-Tolkuse loodusõpperada

Pane tähele! Rannametsa-Tolkuse õpperada ja vaatetorn on rekonstrueerimisega seoses suletud. Tööde valmimise tähtaeg on aprill 2023. Rannametsa luited on alati olnud populaarseks matkamispaigaks. Luitemaa looduskaitseala paremaks tutvustamiseks on siia rajatud looduse õpperada ja paigaldatud infotahvlid. Osaliselt laudteel kulgev ringikujuline õpperada läbib nii luitemännikut kui Tolkuse raba ning viib raba suurima laukani. Rajale jääb mitmeid huvipunkte, rabajärvi ja puhkekohti. Raja juurde jääva Eesti kõrgeima luite Tornimäe harjale on rajatud 18 m kõrgune vaatetorn, mille tipus avaneb suurepärane vaade Tolkuse rabale ja Pärnu lahele.  

Loe edasi

Tõrvanina rand ja telkimisala

Tõrvanina rand on Kärdlale lähim liivarand, kus piki randa rannamändide all asub ka RMK telkimisala. Tõrvanina on kuulus oma valgete laulvate liivade poolest ja liivane on ka merepõhi.  Vette minek on omal vastutusel, kuna rand ei ole ametlik suplusrand ja puuduvad vetelpäästeteenused. 

Loe edasi

Emumäe vabaaja maastikupark

Emumägi on Pandivere kõrgustiku ja Põhja-Eesti kõrgeim tipp, mille kõrgus merepinnast on 166,5 m ja jalamilt 80 m. Emumäel asub vaatetorn, mille 115 astet viivad 21,5 meetri kõrgusele maapinnast ja tipust näeb selge ilmaga kahe-kolmekümne kilomeetri kaugusele. Lisaks vaatetornile on Emumäel kaks madalseiklusrada, erineva pikkusega matkarajad, puhkamiseks laudade ja pinkidega varjualused, puukujude allee ja vana Mursi kalmistu. Pikniku pidamiseks ja grillimiseks on puhkealal olemas istumiskohad ja grillrestidega lõkkeasemed.

Loe edasi

Ohvriallikad "Saula Siniallikad"

Eestis on allikaid olulisteks pühapaikadeks alati peetud, enamikul arvati olevat raviomadused. Kolmest suuremast allikast koosnevate Saula Siniallikate vooluhulk on 20-30 liitrit sekundis. Allikate erinev värvitoon (rohekassinine Siniallikas, pruunikasmust Mustallikas ja hallikassinine Valgeallikas) põhjustab valguse peegeldumise allika põhjas hõljuvatelt liivaosakestelt läbi selge veekihi. Rahvasuu pajatab, et Siniallika vesi tegevat kõik haiged terveks, kui neisse hõbeehteid, raha või helmeid ohverdada. Kui aga ei ohverda, võib Harjumaa haldjas Siniallika Tölp koju järgi tulla...

Loe edasi
Viimati muudetud: 28.02.2022

Teema: Rohelisele reisijale, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti, Loodus