MUUSIKAPÄEVA KONTSERT

Ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel
Rahvusvahelise Muusikapäeva kontsert
01.oktoobril kell 15.00 Hopneri majas (Raekoja plats 18, Tallinn)


Ansambli Orthodox Singers Rahvusvahelise Muusikapäeva kontserdi kava on koostatud kaunitest vaimulikest teostest, mis on pärit Bulgaariast, Kreekast, Serbiast, Venemaalt. Üks kontserdi osa on pühendatud ka eksklusiivsetele iidsetele vaimulikele õigeusu lauludele, mis pärinevad Süüriast. Esitatakse ka eri ajastute autorimuusikat ja kaasaegseid teoseid õigeusu tekstidele. Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest on sellised, mida kuuleb kontsert-ettekannetel väga harva.
Kriitikute poolt kiidetud  
Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaisetele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, aga ka Veljo Tormise muusikateoseid.
Orthodox Singers muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus. Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.
Pileteid hinnaga 15.-/10.- euro saab osta Piletilevist, aga ka kohapeal enne kontserdi algust.

Ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel
Rahvusvahelise Muusikapäeva kontsert
01.oktoobril kell 15.00 Hopneri majas (Raekoja plats 18, Tallinn)


Ansambli Orthodox Singers Rahvusvahelise Muusikapäeva kontserd

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Hopneri maja, Tallinn

MUUSIKAPÄEVA KONTSERT

01.10.2017, 15:00 - 16:00

Hind alates: 10 €
Maksimumhind: 15 €
Omadused