Mantralauljatar Simrit Kaur live

Mantralauljatar Simrit annab sügisel Eestis kontserdi

Eelolev september toob taas Eestisse maailmamuusika tipptegija, mantralauljatar Simrit Kauri, keda sai siinne publik näha ja kuulda mullu Tallinna Kumus toimunud aprillilõpukontserdil.

Aastal 2010 enda muusikukarjääri alustanud Simriti jaoks on iga kontsert omalaadne hüpnootiline riitus. Tavatu helipildiga ansambli koosseisu kuuluvad Lääne-Aafrika kora, India tablad, tšello ja kitarr.

"Enda algklasside ajast mäletan ma selgelt, et koolist koju jõudes mõtlesin ma laule välja ja lindistasin neid siis toanurgas oleva kassettmakiga," rääkis Simrit väljaandele SF Yoga Magazine enda lapsepõlvest. "Ma võisin seda teha tundide kaupa. Nii et see, millega ma täna tegelen, on lihtsalt lapsepõlve jätkamine."

Lisaks salvestustehnikale on nüüdseks muutunud ka Simriti helikeel – kummituslikult müstilist muusikat täidavad lõputud ostinaatokordused, mis ilma algus- ja lõpp-punktita justkui keerlevaid mandalaid moodustavad. Ühendades muistset sakraalsust tänapäevaga, pakuvad Simriti rütmi- ja heliväljad nihestatud teadvuse sügavusi, tõmmates kuulaja uude reaalsusse, mille transs kestab veel kaua pärast kontserti.

Kreekas väga noortele vanematele sündinud ja seetõtu USA-s adopteerituna üles kasvanud Simrit on tänaseks kujundanud endast brändi: Simrit Kaur Music, LLC. Oma loominguga on lauljatar nädalate kaupa püsinud iTunesi maailmamuusika edetabeli tipus ja jõudnud ka Billboardi top'i.

Simriti elu ei piirdu aga pelgalt heliloomingu, salvestuste ja kontsertturneedega. Ta on pühendunud Kundalini joogale, õpetades heli ja teadvuse koostoimet, ja reikile milles tal on II taseme sertifikaat.

Mantralauljatar Simrit annab sügisel Eestis kontserdi

Eelolev september toob taas Eestisse maailmamuusika tipptegija, mantralauljatar Simrit Kauri, keda sai siinne publik näha ja kuulda mullu Tallinna Kumus toimunud aprillil

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Vene Kultuurikeskus, Tallinn

Mantralauljatar Simrit Kaur live

10.09.2018, 19:00 - 23:59

Hind alates: 22 €
Maksimumhind: 40 €
Omadused