Lavastus "Pandora 3.0"

Lavastaja: Salvatore Calcagno (Belgia/Itaalia)

Vabal Laval etenduv „Pandora 3.0“ on osa Salvatore Calcagno ja tema meeskonna suuremast projektist „GEN Z – otsides ilu“, mis viiakse läbi erinevates Euroopa linnades (Mons, Bruxelles, La Louvière, Belgrade, Tallinn, Luxemburg, Pariis, Madriid ja Barcelona). Hetkel kirjutatakse palju Y generatsioonist, kuid selle projekti eesmärgiks on uurida, millised hoiakud ja väärtushinnagud on uuel eurooplaste põlvkonnal, kes on sündinud peale 1995. aastat. Kõigis eelpool nimetatud linnades viiakse kohalike noortega läbi töötoad; salvestuste ja intervjuude põhjal koorub loodetavasti aus üldistus, kus püütakse hoiduda stereotüüpidest ja eelarvamustest.

Lavastusele eelneb 2017. aasta augustis kohalike teismelistega läbiviidav töötuba, mille tulemusi saab näha 2018. aasta kevadel. Kogu tööprotsess teismelistega erinevates Euroopa linnades kulmineerub lavastusega Brüsselis.

Lavastuses löövad lisaks noortele kaasa ka professionaalsed näitlejad. Salvatore Calcagnot ja tema loomingulist meeskonda huvitab eelkõige, kui privaatsed on tegelikult isiklikud andmed BIG DATA ajastul. Milline on see hüpervõrgustunud noorte olemus, kui nad nõustuvad end laval avama ja kas see, mida me kuuleme, võib meid üllatada? Mida sisaldab 21. sajandi teise kümnendi Pandora laegas kui me üritame selle kaant kergitada? Lavastusega kaasnevad ka erinevad konteksti laiendavad üritused nagu näiteks vestlused, diskussioonid ning fotonäitus.

Salvatore Calcagno on noor ja lootustandev belgia teatrilavastaja, kes on lõpetanud Belgia Riikiku Etenduskunstide Kõrgkooli (INSAS) olles Armel Rousseli õpilane. Tema esimene lavastus La Vecchia Vacca etendus alles 2013. aastal, kuid juba praegu võib Calcagno puhul rääkida isikupärasest lavastajakäekirjast. 2017/2018 on Calcagno residentuuris Brüsseli teatris Théâtre Les Tanneurs.

Vaba Lava kuraatoriprogrammi pass
7 uuslavastust, parimad istekohad, kutse esietenduse peole, üllatused läbi hooaja.
Hind kuni 31. augustini 79 €, alates 1. septembrist 89 €.Lavastaja: Salvatore Calcagno (Belgia/Itaalia)

Vabal Laval etenduv „Pandora 3.0“ on osa Salvatore Calcagno ja tema meeskonna suuremast projektist „GEN Z – otsides ilu“, mis viiakse läbi erinevates Euroopa linnades (Mons, Bru

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Vaba Lava

Pandora 3.0

19.09.2018, 19:00 - 21:00

Hind alates: 16 €
Maksimumhind: 23 €
Omadused