Kuljus 70. tegutsemisaasta juubelikontsert ''Kaheksakand''

Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambel Kuljus tähistab oma 70. tegutsemisaastat juubelikontserdiga „Kaheksakand“.

Eestlane on aegade algusest olnud märgi usku – neid on vajutatud pehme leivataigna sisse ja tehtud pooleli jäänud heinateole, jäetud kodust lahkudes ukselävele ja näidatud haigele kohale. Igaks elujuhtumiks oli kujunenud välja oma märk ja sümbol, mis igapäevategemistes kurja eest kaitses ja rasketel hetkedel jõudu andis.

Kõikidest märkidest mõjuvõimsam on tänini kaheksakand. Kaheksakand on õnne näitaja, mis kaitseb inimest eksimuste eest, toob tagasi tervise ja hoiab haigused eemal. Sümboliseerides maa viljakust, ilmakaari ning ühendades maad ja taevast, tähistab kaheksakand ka inimese kohta maailmas.

Kaheksand hoiab oma vägevuses ka Kuljust – leidub ju neid motiive nii Kuljuse armastatud looja Salme Valgemäe tantsujoonistes kui ka rahvarõivamustrites. Tihti märkamatuks jääv märk hoiab tantsijaid, näitab õiget suunda ja kinnitab, et Kuljus – see ongi meie õige koht.

Aastakümnete jooksul on Kuljus vastu võtnud mitmeid väljakutseid, seljatanud keerukusi, saavutanud väikeseid ja suuri võite ning kummutanud müüte. Oma 70. tegutsemisaasta täitumisel toob tantsuansambel lavalaudadele loo kuljuslaseks kasvamisest, jagades pealtvaatajatega tantsija teekonda esimesest proovitrennist kuni suuremate lavalaudade vallutamiseni. See on lugu, millesse on peidetud kaheksakanna vägevus, mida kaitseb selle maagia ja hoiab märgiline võim.

 

Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambel Kuljus tähistab oma 70. tegutsemisaastat juubelikontserdiga „Kaheksakand“.

Eestlane on aegade algusest olnud märgi usku – neid on vajutatud pehme leivataigna sisse ja tehtud poole

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Alexela Kontserdimaja, Tallinn

Kuljus 70. tegutsemisaasta juubelikontsert ''Kaheksakand''

02.11.2019, 16:00 - 23:59

Hind alates: 12.9 €
Maksimumhind: 50.9 €
Omadused
Uudiskiri