Kontserdisari "Helisev ajalugu. Vaimulik pärand"

Ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel
Kontserdisari  HELISEV AJALUGU. VAIMULIK PÄRAND

28.oktoobril kell 18.00 Haapsalu Maria-Magdaleena kirikus (Linda 2, Haapsalu)

Kontserdisarja „HELISEV AJALUGU.VAIMULIK PÄRAND“ kava on koostatud kaunitest Vahemeremaade ja Vanavene õigeusu teostest. Üks kontserdi osa on pühendatud ka eksklusiivsetele iidsetele vaimulikele õigeusu lauludele, mis pärinevad Süüriast. Süüria laule esitatakse aramea keeles, mis oli Jeesuse Kristuse ajastu üldlevinud keeleks. Esitatakse ka eri ajastute autorimuusikat ja kaasaegseid teoseid õigeusu tekstidele. Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest on sellised, mida kuuleb kontsert-ettekannetel väga harva.
Kriitikute poolt kiidetud  
Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaisetele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, aga ka Veljo Tormise muusikateoseid.
Orthodox Singers muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus. Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.
Pileteid hinnaga 10.-/5.- euro saab osta Piletilevist, aga ka kohapeal enne kontserdi algust.

Ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel
Kontserdisari  HELISEV AJALUGU. VAIMULIK PÄRAND

28.oktoobril kell 18.00 Haapsalu Maria-Magdaleena kirikus (Linda 2, Haapsalu)

Kontserdisarja „HELISEV AJALUGU.VAIMULI

Ajad ja hinnad
Haapsalu, Maria-Magdaleena õigeusu kirik, Haapsalu

HELISEV AJALUGU. VAIMULIK PÄRAND

28.10.2017, 18:00 - 19:00

Hind alates: 5 €
Maksimumhind: 10 €
Omadused