James Nachtwey näitus “Memoria” Fotografiskas

Fotograafina on Nachtweyle kingitud oskus tabada silmatorkavaid kompositsioone. Omaenda eluga riskides vaatleb ta maailma, kus elame, ja seda alati tohutu austusega kõige haavatavamate inimeste - tsiviilohvrite - vastu. Nachtwey on erakordne vaatleja ja tähelepanelik tunnistaja, kes on pühendanud oma karjääri lähiajaloo kõige olulisemate probleemide dokumenteerimisele. Näitus “Memoria” on retrospektiiv Nachtwey kõige silmapaistvamatest töödest.

Vietnami sõda ja Ameerika kodaniku- ja inimõiguste liikumine mängisid James Nachtwey fotograafiks saamise loos suurt rolli. Ta alustas oma karjääri ajalehe fotograafina 1976. aastal ja alates 1980. aastast töötab vabakutselisena. Sellest ajast alates töötab ta üle maailma dokumenteerides sõdasid, konflikte ja ühiskondlikke valukohti.

Fotograafina on Nachtweyle kingitud oskus tabada silmatorkavaid kompositsioone. Omaenda eluga riskides vaatleb ta maailma, kus elame, ja seda alati tohutu austusega kõige haavatavamate inimeste - tsiviilohvrite - vastu. Nachtwey on erakordne vaatl

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Fotokunstikeskus Fotografiska

James Nachtwey näitus “Memoria” Fotografiskas

29.11.2019 - 01.03.2020
Esmaspäev, pühapäev 09:00 - 21:00
Teisipäev–laupäev: 09:00 - 23:00

Täiskasvanu: 14 €
Sooduspilet: 10 €
Omadused