Indie-folgi muusik Fleet Foxes Crack-Up Tour

INDIE-FOLGI KUNINGAS FLEET FOXES KÜLASTAB AUGUTIS EESTIT

Pühapäeval, 12. augustil esineb Nordea Kontserdimajas indie-folgi muusika suurnimi, Ameerika ansambel FLEET FOXES.

“Ei ole just palju olnud olukordi, kus bänd läheb niivõrd pikaks ajaks ära aga samas tuleb tagasi suuremalt kui eales varem. Suurepärane, et Fleet Foxes tagasi on!”

Tallinna kontsert leiab aset maailmaturnee raames, mis on pühendatud bändi uue stuudioalbumi ilmumisele. Fleet Foxesi kolmas kauamängiv “Crack-Up” nägi ilmavalgust mullu suvel ning on saanud nime essee järgi, milles F. Scott Fitzgerald oma tuntud arvamust avaldas: “Esmaklassiline intelligentsus on võime hoida kahte vastanduvat ideed mõtteis korraga ning samas siiski säilitada võime täisväärtuslikult toimida.” “Crack-Up” ilmus kuus aastat peale bändi eelmist stuudioplaati “Helplessness Blues” ning pea terve kümnendi pärast ansambli omanimelise debüütalbumi avaldamist. Bändi esimene täispikk plaat on kriitikute sõnul andnud rahvusvahelisele muusikamaastikule tähendusrikka mõju ning on jõudnud kiirelt erinevatesse “Parimate albumite” edetabelitesse, sealhulgas Rolling Stonesi selle sajandi Top 100 ning Pitchforki aasta Top 50 hulka.
Meie kodumaise ansambli Ewert and The Two Dragonsi kitarrist ja helilooja Erki Pärnoja räägib, et Fleet Foxes on kahtlemata üks suurtest mõjutajatest, kes muutsid folk-americana muusika ülemaailmselt populaarseks trendiks. “Kui öelda indie-folk, siis tuleb Fleet Foxes mulle esimesena pähe. Avastasin selle bändi 2010. aastal, ehk täpselt nende debüütalbumi ja aasta hiljem ilmunud “Helplessness Blues” vahel. Leidsin nad ilma sõprade-tuttavate soovitusteta lihtsalt Youtube's live-sessioone tuulates. Mäletan, et kuigi oli öö, saatsin siiski La Blogothèque sessioonil salvestatud loo “Blue Ridge Mountains” sõpradele laiali. Äge tunne oli kuulda neilt, et meeldis - tundsin end lausa avastajana korraks. Ma olin täiesti sold, kui kuulsin nende kolmehäälseid ja tajusin nende muusikas täitsa uut ning värsket energiat, mis oli segunenud 60ndatest tuttavate saundidega. Siiani on “Blue Ridge Mountains” üks mu lemmikuid neilt aga plaadi kui tervikuna, on nende teine album “Helplessness Blues” mulle kindlasti veel suuremat muusikalist mõju avaldanud. Tänaseks saan rahumeeli väita, et Fleet Foxesil on suur osa minu helikeele kujunemisel olnud,” lisab Pärnoja. 
Fleet Foxes alustas oma uut rahvusvahelist turneed eelmise aasta kevadel. Tänavu 12. augustil ollakse laval Tallinnas, Nordea Kontserdimajas. Eestisse saabub Ameerika ansambel koosseisus Robin Pecknold (vokaal, multi-instrumentalist), Skyler Skjelset (multi-instrumentalist, vokaal), Casey Wescott (multi-instrumentalist, vokaal), Christian Wargo (multi-instrumentalist, vokaal) ja Morgan Henderson (multi-instrumentalist).

INDIE-FOLGI KUNINGAS FLEET FOXES KÜLASTAB AUGUTIS EESTIT

Pühapäeval, 12. augustil esineb Nordea Kontserdimajas indie-folgi muusika suurnimi, Ameerika ansambel FLEET FOXES.

“Ei ole just palju oln

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Nordea Kontserdimaja, Tallinn

Indie-folgi muusik Fleet Foxes Crack-Up Tour

12.08.2018, 19:00 - 21:30

Hind alates: 49.4 €
Maksimumhind: 99.4 €
Omadused