HORTUS MUSICUS

Esimesel advendil toimub traditsiooniline Kuressaare advendikontsert, mille seekordseks esinejaks on Hortus Musicus.

Ühtaegu ajalik ja ajatu Hortus Musicus andis oma esimese kontserdi 1972. aastal. Ansambel asutati toonase Tallinna Riikliku Konservatooriumi viiuliüliõpilase Andres Mustoneni eestvedamisel ja on seega omal alal vanim katkematult tänini tegutsev ansambel Ida-Euroopas ja üks väheseid nii pikaealisi maailmas. Hortus Musicus klassifitseerub peamiselt vanamuusika ansamblite hulka, kuid nende omapära seisneb stambivabas, loomingulises suhtumises meist ajaliselt ent mitte sisuliselt kaugesse muusikasse.

Advendikontserdile järgneb tasuta advendiaja avamise üritus Kuressaare keskväljakul. Oma jõulutervituse edastab Saaremaa vallavanem, soovisõnad lausub Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan ning jõulumeeleolu loob muusikaliste esitustega Merilin Mälk. Õhtu tähtsaimaks hetkeks on kuusetulede süütamine, millele järgneb pühitsetud jõulutule jagamine. Kui soovid sellest osa saada, võta kaasa küünal või latern.

Tule koos lähedastega ning saa osa jõuluaja algusest ja pühadeootusest!

Kuressaare Kultuurivara 2017/2018 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid.

Esimesel advendil toimub traditsiooniline Kuressaare advendikontsert, mille seekordseks esinejaks on Hortus Musicus.

Ühtaegu ajalik ja ajatu Hortus Musicus andis oma esimese kontserdi 1972. aastal. Ansambel asutati toonase Tallinna Riikliku

Ajad ja hinnad
Kuressaare linn, Kuressaare Laurentiuse kirik

HORTUS MUSICUS

03.12.2017, 17:00 - 23:59

Täiskasvanu: 5 €
Omadused