Hõimupäevad

MTÜ Fenno-Ugria Asutus on alates 1991. aastast korraldanud oktoobrikuus terve nädala kestvaid hõimupäevi, kus laiemal üldsusel on võimalus osa saada soome-ugri rahvaste kultuurist. 2019. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks põliskeelte aastaks ning seetõttu on hõimupäevad seekord pühendatud põliskeeltele.

Hõimupäevade tippsündmuseks on alati Tallinnas ja Tartus toimuvad hõimupäevade  peakontserdid. Tallinna kontsert toimub sel aastal pühapäeval,  20. oktoobril kell 16 Tallinnas Vabal Laval. Uksed avanevad juba kell 15.

Külla on oodata ehedaid folklooriansambleid Komi- ja Marimaalt, udmurte esindab noor andekas pillimees Pavel Aleksandrov Tatarstanist.  Hõimupäevadele on tulemas ka Eesti folkloorifestivalide armastatud esineja, ersa naistelaulu ansambel Merema ning ungari mainekas rahvamuusikakollektiiv Magos. Hõimupäevade peakontserdil esineb pikema kavaga saami joiguja Wimme Soomest.

Kohapeal tegutseb ka soome-ugri rahvaste suupistete ning käsitöö laat ning kohvik, kuhu tasub võtta kaasa sularaha.

Soome-ugri rahvaid tutvustavaid näitusi, filmipäevi, konverentse, kirjandusõhtuid ning teatrietendusi korraldavad hõimupäevade ajal mitmed organisatsioonid. Lähem teave www.fennougria.ee

Kaunis tava tutvustada oktoobrikuu kolmandal nädalal hõimurahvaid ja nende kultuure sai alguse juba 1931. aastal, kuid katkes nõukogude ajal. 1988. aastal traditsioon taaselustati ning 2011. aasta märtsis võeti Riigikogus vastu otsus tähistada hõimupäeva oktoobrikuu kolmandal laupäeval riikliku tähtpäevana, mil heisatakse ka riigilipud.

MTÜ Fenno-Ugria Asutus on alates 1991. aastast korraldanud oktoobrikuus terve nädala kestvaid hõimupäevi, kus laiemal üldsusel on võimalus osa saada soome-ugri rahvaste kultuurist. 2019. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusva

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Vaba Lava Tallinna teatrikeskus

Hõimupäevad. Peakontsert Tallinnas

20.10.2019, 16:00 - 20:00

Hind alates: 5 €
Maksimumhind: 10 €
Omadused
Uudiskiri