Gogoli Surnud hinged

A.Vološina (N. Gogoli romaani ainetel)

Lavastus kestab 3 tundi, ühe vaheajaga

Soovitatav vanusele 16+

Peterburi ”Teater Vassili Saarel” toob 11. novembril Vene Teatrisse külalisetenduse ”Gogoli Surnud hinged”, mille autor on  Venemaa tuntuim dramaturg Asja Vološina ning lavastaja Deniss Husnijarov.

Gogoli surematu meistriteos ”Surnud hinged” kannab endas vene elu võtmekoodi. Üldistatud vene karakterid on eredalt välja joonistatud Tšitšikovi, Manolovi, Korobotši, Nozdrevi ja teiste tegelaskujudes. 

”Vološina näidendis on Tšitšikovi nimeks Odüsseus, mis justkui suunab tema rännakud eepiliste kangelaste radadele, mis kulgesid hauataguses maailmas. Kuigi Gogoli situatsioonid on teravdatult absurdilaadseteks võimendatud, jääb vaataja siiski otsima sealsete tegelaskujude inimlikku alget. Need on elavad inimesed, kelle hinged on elu ja surma piirile kinni jäänud. Samal ajal ei ole lavastuse tonaalsus üldse mitte sünge” - räägib lavastaja Deniss Husnijarov.

Ta lisab, et lavastus räägib paljuski samast, millest tema eelnevad Gogoli teoste põhjal tehtud lavalood: Venemaast, selle lootustest, klassikalise slaavi kultuuri jõulisest pinnasest, moraali tugisammastest, kuhu on salvestatud vääramatu seadus, mis meenutab, et inimene on surelik, kelle maapealsed teod peavad olema kooskõlas igaviku suunas liikumise paratamatusega.

Husnijarovi sõnul ei ole antud projekti loojate kokkusaamine kaugeltki juhuslik: ”Dramaturg Asja Vološinaga seob mind juba varasem koostöökogemus. Asjal on erakordne Gogoli mõistmise oskus ja müstika tunnetus. Ta teab midagi salajasest ja süngemast elu poolest, teispoolsuse jõududest. Selle näidendi kirjutas ta nagu muusikapartituuri, kus tekstides on tunda rütmi.”

Peterburi Draamateatris ”Teater Vassili Saarel” töötab Deniss Husnijarov aastast 2010. ”Gogoli Surnud hinged” on tema neljas lavastus, mis põhineb Gogoli loomingul. 2014. aastal tõi ta Peterburis lavale Gogoli ”Nina”, 2016. aastal ”Sineli” Tšeljabinski N. Orlovi nimelises Draamateatris ning samal aastal näidendi ”Revident” Naberežnõje Tšelnõ teatris ”Masterovõje”. Husnijarovi lavastused on olnud Kuldse Maski teatripreemia nominendid ning võitnud erinevatel teatrifestivalidel kõrgeid auhindu.

Asja Vološina on üks hinnatumaid kaasaja dramaturge, kelle näidendeid mängitakse arvukalt nii kodu- kui välismaal. Vološina tekstidest läbi kumav tragikoomiline maailmatunnetus on huvi pakkunud kõige tuntumatele vene lavastajatele. 

Osades:

Venemaa rahvakunstnik Tatjana Maljagina, Venemaa teeneline kunstnik Artjom Tsõpin, Venemaa teeneline kunstnik Ilona Brodskaja, Anna Koroleva, David Brodski, Vladimir Postnikov, Nikita Tšekanov, Anna Zaharova, Maria Štšekaturova, Kirill Tarassov, Bulat Šamsutdinov

Lavastaja – Deniss Husnijarov
Kunstnik – Aleksandr Mohov
Kostüümikunstnik – Maria Lukka
Valguskunstnik – Igor Fomin
Helilooja – Vitali Istomin
Koreograaf – Tatjana Bezmenova

Video – Natalja Naumova

A.Vološina (N. Gogoli romaani ainetel)

Lavastus kestab 3 tundi, ühe vaheajaga

Soovitatav vanusele 16+

Peterburi ”Teater Vassili Saarel” toob 11. novembr

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Vene Teater, Tallinn

Gogoli Surnud hinged

11.11.2019, 19:00 - 23:59

Hind alates: 11.9 €
Maksimumhind: 25 €
Omadused
Uudiskiri