Fotografiska talvine avanäitus “Mere leiud”

Näitus keskendub merereostuse probleemistikule.
Mandy Barkeri “Mere leiud” (“Sea of Artifacts”) valutab südant keskkonna seisundi pärast ja juhib inimeste tähelepanu, kuidas plast hävitab loodust meie ümber.

Igal aastal jõuab merre enam kui kaheksa miljonit tonni plasti. Veest võib leida riideid ja kotte, mänguasju ja mööbliesemeid, millest raskemad vajuvad merepõhja, kergemad aga jäävad pinnale hulpima. Osa plastprahist liigub koos hoovustega tohutu suurde plastikogumisse, mis on kuhjunud Vaiksesse ookeani.

Inglise kunstniku Mandy Barkeri fotodel on esemed, mida ta on leidnud maailma eri paikades plasti kogudes, teisendades need mõjuvateks kunstiteoseks. Tema töödes võib kohata nukukäsi ja kilekotte, jalgpalle ja kingapaelu, rõivaesemeid ja plastlilli. „Minu roll on olla tõlk, kellel on faktid ja teadmised sellest, kui ohtlik on tegelikult meres ujuv plast, ja lisaks oskus neid teadmisi inimestele arusaadavalt edasi anda. Mida rohkem ma teadusallikatest teada saan, seda enam süveneb minus veendumus, et pean panema inimesed nägema, et meil on hädasti tarvis muutust,“ rääkis Mandy Barker oma näituse “Mere leiud” (“Sea of Artifacts”) peamisest mõttest.
Barkeri julge kunstiline nägemus ning koostöö merebioloogide, laiema avalikkuse ja mitme keskkonnaorganisatsiooniga teevad temast ainulaadse fotograafi ja
aktivisti.

Mandy Barker on sündinud 1964. aastal ja üles kasvanud Inglismaal, Humberi jõe kaldal Hulli linnas. 2018. aastal teenis Barker National Geographic Society teadus- ja uurimistöö stipendiumi töö eest, mille abil sai ta 2019. aastal osaleda kahel ainulaadsel ekspeditsioonil: Lord Howe saarel, kus uuriti Shearwateri merelinnukoloonia kahanemist plasti alla neelamise tõttu, ning kaugel asustamata Hendersoni saarel, mis on nimetatud meie planeedi kõige suurema plastireostusega saareks. 2017. aastal valis Smithsonian tema esimese raamatu „Beyond Drifting“ 2017. aasta parimate fotoraamatute hulka. Barkeri värskeim raamat, 2019. aasta aprillis ilmunud „Altered Ocean“ on põhjalik fotokogu, mis kajastab ilmekalt ookeanide plastireostuse katastroofilisi tagajärgi.Näitus keskendub merereostuse probleemistikule.
Mandy Barkeri “Mere leiud” (“Sea of Artifacts”) valutab südant keskkonna seisundi pärast ja juhib inimeste tähelepanu, kuidas plast hävitab loodust meie ümber.

Igal aastal jõuab merre enam

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Fotokunstikeskus Fotografiska Tallinn

Fotografiska talvine avanäitus “Mere leiud”

14.11.2019 - 09.02.2020
Esmaspäev, pühapäev 09:00 - 21:00
Teisipäev–neljapäev: 09:00 - 23:00
Reede–laupäev: 09:00 - 23:59

Omadused
Uudiskiri