Follow the Yellow Brick Road - PÖFF Shortsi eriprogramm ja külalistuur Fotografiskas

November on traditsiooniline PÖFFi kuu ja suurte väärtkino sõpradena otsustasime koostöös PÖFFiga ühendada fotokunsti filmikunstiga ja selleks ei saaks olla paremat valikut meie näitustest kui Alex Prageri “Tere tulemast koju”.

 22.novembril ja 6.detsembril algusega kell 17:00 toimub Fotografiskas Alex Prageri näitusest “Tere tulemast koju” inspireeritud PÖFF Shortsi eriprogramm “Follow the Yellow Brick Road”. Õhtu juhatab sisse erituur Piibe Kolkaga Prageri näitusel peale mida saab juba näha nelja omanäolist lühifilmi maailma tunnustatud tegijatelt.

Piibe Kolka on filmitegija ja videokunstnik, keda huvitavad reaalsuse ja fiktsiooni vahealad ning igapäevase olemise performatiivsus. Ta on veetnud mõned aastad USA suurlinnatänavate melodraamades seda videokaamerasse püüdes ning avab Prageri näitust Hollywoodi viidete ja William Egglestoni mõjulise värvikireva tänavadraama vaatenurgast.

„Follow the Yellow Brick Road” on lühifilmide programm, mis peegeldab Prageri töö teemasid ja tehnikaid, muutes meie arusaama traditsioonilisest narratiivist ning uurides ühtlasi publiku ja vaatluste komplitseeritud suhtedünaamikat. Sellise pealkirjaga, mis on samuti võetud ühest Hollywoodi klassikast, filmiprogramm aitab meil leida radu, mis viivad Prageri tööle lähemale, ning ka radu, mis viivad sellest kaugemale.
Lühifilmid juhatab sisse PÖFFi lühifilmide programmi juht Laurence Boyce.

Filmid: 

„Mäng” (Rež. Matthias Müller, Christoph Girardet, Saksamaa, 2003, 7 min)  Leitud arhiivimaterjalist kokku monteeritud film, kus on näha publikut reageerimas laval või ekraanil toimuvale. Sündmus on kantud üle lavalt publikusse, kellest saavad näitlejad etteaimamatus draamas. Me ei näe, millele nad reageerivad, vaid seda, kuidas läbi montaaži muutub üksikisiku käitumine kollektiivseks. 

„Avakosmos” (Rež. Peter Tscherkassky, Austria, 1999, 10 min) Filmi „The Entity” (1980) materjali põhjal monteeritud abstraktne õudusunenägu.

„Uso Justo” (Rež. Coleman Miller, USA, 2005, 22 min) Eksperimentaalfilmide režissöör mängib ohtlikku mängu väljamõeldud linna Uso Justo elanikega. Kõik segavad vahele: arst ja tema sõber, haiglaõde, kes on terve elu unistanud filmistaariks olemisest; rühm detektiive, kes püüavad oma sugulasi tagant lükata; haige laps, kes ei taha näha rohkemat kui liblikad… Me näeme, kuidas süütu haigladraama võib muutuda eksistentsiaalseks kaoseks.

„Mäng tuules” (Rež. Alex Prager, USA, 2019, 8 min) Meeleline dialoogita kunstifilm, mis jälgib mõtisklevat meest (Dimitri Chamblas) tegemas kolgitud autoga nostalgilist sõitu läbi Los Angelese. Ta on eksinud maailmas, mis mõjub osalt väljamõeldud mälestuse ja osalt kauge unistusena. Pärast silmsidet tumedajuukselise naisega (Riley Keough) teeb naise elu ootamatu pöörde, leides end oma minevikus. Ta liigub tormakalt läbi aegruumi, seistes silmitsi ja heites ära kihte oma vanast minast.

November on traditsiooniline PÖFFi kuu ja suurte väärtkino sõpradena otsustasime koostöös PÖFFiga ühendada fotokunsti filmikunstiga ja selleks ei saaks olla paremat valikut meie näitustest kui Alex Prageri “Tere tulemast koju”.

 22.novembril

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Fotografiska Tallinn

Follow the Yellow Brick Road - PÖFF Shortsi eriprogramm ja külalistuur Fotografiskas / EESTI KEELES

06.12.2020, 17:00 - 19:00

Täiskasvanu: 16 €
Omadused
Uudiskiri