Eesti Maanteemuuseum

Eesti Maasteemuuseumi näituseala hõlmab kolme osa. Uusim, „Masinahall - masinate valitsemine" on interaktiivne väljapanek auto mehaanikast ja liiklusfüüsikast, ohutust liiklemisest ja turvaliste teede ehitamisest. Väliekspositsioon "Teeaeg" on ajas ja ruumis lahtirullunud tee, mille igal käänakul avaneb murranguline ajalooetapp ning kus esitletakse ka Ida-Euroopa suurimat tee-ehitusmasinate kogu. Lapsi rõõmustavad liikluslinna elektriautod ja erinevad kaherattalised. Postijaama peahoones räägitakse hobuajastu teede ja liikumisviiside arengust ning teisel korrusel asub lastemuuseum.

Hea teada! Muuseum tutvustab vana Postitee lugu, mis on ühtlasi ka üks tahk Vana-Võromaa ajaloost. Kreisilinna Võru ja Tartut ühendav suurtee, kus on säilinud ajalooline teejoon, postijaam (praeguse muuseumi asukoht), kõrtsihooned, mis pakkusid rändajale ulualust, aga kohalikele olid oluliseks suhtluskohaks. Praegusajal pakuvad postitee lähistel asuvad turismitalud ja ettevõtted rändajatele erinevaid puhke- ja toitlustusvõimalusi.

Eesti Maasteemuuseumi näituseala hõlmab kolme osa. Uusim, „Masinahall - masinate valitsemine" on interaktiivne väljapanek auto mehaanikast ja liiklusfüüsikast, ohutust liiklemisest ja turvaliste teede ehitamisest. Väliekspositsioon "Teeaeg" on aja

TripAdvisori hinnang
Põhineb 10 arvustusel | Kirjuta arvustus

Omadused
Uudiskiri