Alessandro Safina & Grand Symphony Orchestra

ÜLE MAAILMA TUNTUD ITAALIA TENOR
ALESSANDRO SAFINA


Alessandro Safina esitleb vaatajatele uut programmi, mis hõlmab maailmakuulsaid klassikalisi hitte ja laulja uusi lugusid. Kontserti saadab suur sümfooniaorkester. Lisaks uutele lugudele lubab kuulus ooperi- ja estraadilaulja esitada ka armastatud hitte, mis on talle kuulsuse toonud.

Alessandro muusikahuvi tekkis, kui ta oli üheksa aastat vana. Tema vanemad olid tulihingelised ooperifännid ja püüdsid lapsepõlvest alates sisendada seda kirge ka oma pojale. 17-aastaselt astus Alessandro Luigi Cherubini konservatooriumisse Firenzes ja juba mõne aasta pärast hakkas esitama peaosi juhtivates Euroopa teatrites. Saanud 1989. aastal esikoha rahvusvahelisel Katia Ricciarelli nimelisel lauljate konkursil, hakkas kunstnik aktiivselt töötama klassikalise muusika valdkonnas. Mõne aasta jooksul esitas ta juhtivaid rolle ooperites „La Bohème“, „Sevilla habemeajaja“, „Armujook“, „Merineitsi“ ja paljud teised.

BRITI KUNINGANNA LEMMIKLAULJA
Alessandro Safina tegid maailmakuulsaks tema unikaalne hääl, loomulik võlu, ere karisma ja loominguline julgus. Esitades aariaid ooperitest „Jevgeni Onegin“ ja „La Bohème“, soovis kunstnik tuua ooperi lihtsa kuulajani, „elustada ooperit popmuusika elementidega“. Nii sündis uus žanr, mida laulja ise nimetas hiljem „rockooperiks“ – stiiliks, mis sisaldab popmuusika, akadeemilise vokaali ja souli elemente ja isegi muusikali meloodiaid.

Safina saavutas suure edu Hollandis, kus ta osales kontserdil The Night Of The Proms. Singel „Luna” albumilt „Insieme a te“ püsis Hollandi hittide edetabeli tipus 14 nädalat. Seda albumit anti välja rohkem kui 30 riigis üle maailma ja see sai „kuldalbumiks“ Brasiilias ja Taiwanil, samuti neljakordseks „plaatinaalbumiks“ Hollandis endas. Pärast seda kinkis Alessandro maailmale vapustavad duetid koos Sarah Brightmani, Elton Johni ja Ewan McGregori, Barbara Hendricksi, Sumi Jo ja teiste artistidega. Lisaks lauljakarjäärile mängis Safina filmides ning osales filmimuusika salvestamisel (näiteks Baz Luhrmanni „Moulin Rouge!“).

Praegu esineb kuulus tenor maailma parimatel lavadel – Suurbritannias, Iirimaal, Itaalias, Brasiilias, Kanadas, Koreas, USA-s, Prantsusmaal, Hollandis, Venemaal, Baltimaades ja teistes riikides. Venemaal toimus artisti esimene kontsert 2010. aastal. Sellest ajast alates võtab Venemaa avalikkus lauljat väga soojalt vastu, oodates kannatamatult Alessandro uusi esinemisi. Viimase kahe aasta jooksul on laulja andnud Venemaal mitu kontserti, samuti on ta esinenud külalisena populaarsetes telesaadetes, näiteks „Вечерний Ургант“. Samuti tasub märkida, et Alessandro Safina on Briti kuninganna Elizabeth II lemmiklaulja.

Alessandro Safina iidoliks on legendaarne Enrico Caruso. Kuid lisaks klassikalisele muusikale on laulja huvitatud pop- ja rokkmuusikast. Alessandro muusikaline huvi hõlmab gruppe U2, Genesis, Depeche Mode ja The Clash. Kuid tänapäeva ooper meeldib Alessandrole palju vähem kui klassikaline. „Võib-olla me mõistame midagi sellest, mis täna kirjutatakse, 20, 40 või 50 aasta pärast“,  jagab tenor oma mõtteid.

Lisaks lauljakarjäärile on Safina mänginud filmides. Ta mängis iseennast seriaalis „Kloon“ (üks edukamaid Brasiilia telesarju, telekompanii Globo toodang) ja mängis kunstnik Mario Cavaradossi rolli Giacomo Puccini ooperi „Тоsca“ vabas instseneeringus nime all „Tosca e altre due“.

Alessandro Safina (Itaalia hääldus [ales•sandro sa•fina]; sündinud 1963) on Itaalia ooperi- poptenor.
Safina on sündinud Itaalias Sienas ning püüdnud kombineerida oma huvi ooperi ja kaasaegse popmuusika vastu.[1]
Safina alustas muusikaõpinguid, kui ta oli üheksa aastat vana ning astus muusikaakadeemiasse 12 aasta vanuselt. 17-aastaselt võeti ta vastu Luigi Cherubini nimelisse konservatooriumisse Itaalias Firenzes.

1989. aastal võitis ta Manatovas Itaalias „Concorso Lirico Internazionale“, mis tõi kaasa tema ooperidebüüdi. 1990. aastal esines ta koos sopran Katia Ricciarelliga Rodolfo osas Puccini ooperis „La Bohème“.
1990. aastatel hakkas Safina salvestama Itaalia pianisti/helilooja Romano Musumarraga ja tema iseseisev debüüt anti välja 2001. aasta septembris. Safina singel „Luna“, mis lasti välja 1999. aastal, jõudis Hollandi edetabelites teisele kohale. [2]
2001. aastal andis Safina panuse Baz Luhrmanni filmi „Moulin Rouge!“. Ta esitas Elton Johni laulu „Your Song“ koos Ewan McGregoriga ja osa loost „Elephant Love Medley“, mida laulsid Ewan McGregor ja Nicole Kidman.
2001. aasta septembris salvestati tema kontsert „Only You“ El Greco amfiteatris Taorminas, Sitsiilias. Kontsert anti hiljem eetrisse Ameerika avaliku kanali PBS poolt sarjas „Great Performances“ ning anti 2003. aastal välja ka DVD-l. 2003. aastal esitas Safina veel inglise ja korea vokaali Korea laulus „Hamangyeon“, mis oli osa muusikast filmile „Dae Jang Geum“. Safina mängis Mario Cavaradossi osa filmis „Tosca e altre due“, mille aluseks on Puccini ooper „Tosca“.
2007. aastal salvestas ta dueti Briti soprani Sarah Brightmaniga viimase albumi „Symphony“ jaoks. Seejärel liitus ta Brightmani Symphony World Tour᾿iga Mehhiko esinemiseks 2008. aasta novembris ja Aasia tuuriga 2009. aasta märtsis/aprillis, kus ta esitas koos Brightmaniga lood „Canto della Terra“ ja „Sarai Qui“.

MUUD DUETID:
-„Joogilaul“ Giuseppe Verdi ooperist „Traviata“ ooperisopran Sumi Jo’ga 2003. aastal.
- „Life Goes On“ koos poplaulja Petra Bergeriga;
- versioon loost „Aria e Memoria“ Chrissie Hynde᾿iga Ameerika rokkbändist The Pretenders;
- „Don't Get Around Much Anymore“ koos rokkmuusiku Rod Stewartiga
- „Bile, Bile“ Türgi poplaulja Sezen Aksuga.

ÜLE MAAILMA TUNTUD ITAALIA TENOR
ALESSANDRO SAFINA


Alessandro Safina esitleb vaatajatele uut programmi, mis hõlmab maailmakuulsaid klassikalisi hitte ja laulja uusi lugusid. Kontserti saadab suur sümfooniaorkester. Lisak

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Nordea Kontserdimaja, Tallinn

Alessandro Safina & Grand Symphony Orchestra

07.03.2018, 19:00 - 21:00

Hind alates: 35.5 €
Maksimumhind: 75.5 €
Omadused