Eesti spaast küsi eestimaist

Allikas: Mart Vares

Eesti spaast küsi eestimaist

Eestlaste armastus puhta ja kohaliku vastu ei lõpe toiduga. Kohalikud ürdid, vetikad, liiv ja savi, mida pakuvad Eesti niidud, metsad ja rannad, on leidnud tee ka spaahoolitsustesse. Oma kindlal kohal püsib endiselt hoolitsustes ka ravimuda mida siinsetes kuurortides on kasutatud juba üle 200 aasta ning mis jätkuvalt ning järjest rohkem spaahoolitsuste menüüdes oma koha on leidnud nii mudamähistena kui massaažikreemides, kehakoorijates kui saunarituaalides.

Maailma tippkosmeetikasarjade kõrvalt tasub üles otsida just need sügavalt eestilikud ja maailmas ammugi kõrgesse hinda läinud puhta looduse luksusel põhinevad teenused. Järgnev väike valik ongi abistavaks teejuhiks neile, kes soovivad end lisaks mõnulemisele tunnustada ka oma tervisest hoolimise ning ekstrapanuse eest Eesti majanduse heasse käekäiku.


GOSPA Saaremaal pakub protseduure koondnime all KENA, mis on ilusakstegemise kohta ka kena saarekeelne sõna. Kasutatakse saaremaise looduse superstaare.

 • Prantsuse kosmeetikatööstusse saadetakse Saaremaa randadest korjatud punavetikat, mida on muidugi mõistlik ka kohapeal kasutada, enne kui see Prantsusmaalt tuubis Eestisse tagasi saadetakse. Muutu kaunimaks pinguldava punavetika mähise abil!
 • Kadakas oma väega on vaieldamatu klientide lemmik, puhastades keha koos massaažiga
 • Kehakoorimine põhineb parima struktuuriga Sõrve ranna liival.
 • Saaremaa raviomadustega muda kombineerituna turbaga leevendab lihaspingeid, liigesevaevusi ja salendab keha.

Loodus spaas 

KENA hoolitsus Saaremaa looduse andidega

Foto: GOSPA


ESTONIA Resort Hotel & Spa Pärnus üllatab kontseptsiooni Estonian Way of Wellness egiidi all.

 • Väepuu kehahoolitsus algab kuivvihtlemisega, järgneb massaaž läbi linase riide ning hoolitsuse viimistleb nahale kantav kanepi-porgandiõli.
 • Kasutusel on iidsed eestlaste massaaživõtted ehk soonetasumine, kus keha ka loksutatakse-raputatakse ja venitatakse. Lisaks tehakse massaaži soojendatud taimekubudega ja kindel koht on massaažide alustamisel soojadel kaerakottidel.
 • Turba ja mee kehahoolitsuses kasutatakse meie oma Eesti turvast ja mett. Miks meega? Mesi viib raviturba sügavamale nahapinda ja mõjub nii ka tselluliiti vähendavalt. Turba raviomadusi kasutatakse ka turba ja angervaksa näohoolitsuses.
 • Muda raviomaduste hindajale pakutakse mudamassaaži mähisega.
 • Humala kehahoolitsuse ajal kooritakse nahka sügavuti humala kehakoorijaga. Humal sisaldab hulgaliselt B6 vitamiini ja on tugeva rahustava toimega. Humala häid omadusi kasutatakse ka magneesiumi ja koduõlle vannihoolitsuses.
 • Keha saab värskendada nii kanepi kui kasepunga koorijatega ning piima- ja pärnaõievannidega.
 • Kanepiõli massaaž sobib hästi naha niisutamiseks ja tänu omega-3 rasvhapete hulgale on väga tugev looduslik rasvapõletaja.
 • Kätehoolitsus algab saialille kätevanni ja saialilleseebi pesuga, küüned toidetakse mesilasvaha-linaõli salviga ja hoolitsus lõpeb Eesti mesilasvaha-parafiini kätemähisega.
 • Jalahoolitsus algab rukkilille jalavanniga, mille osa on ka jalgade pesemine tõrva-nõgese seebiga ja koorimine sooda-nõgeseürdi seguga. Sellele järgneb massaaž mee-linaõliga ja mähis jalgadele maavillastes sokkides, lõpetuseks värskendus rukkilille veega.
 • Lastele mõeldud hoolitsustes pakutakse marjast maasikamaski, jalataldadele tehakse meemassaaži ja vahuvannis kasutatakse jõhvikaid. Tulevastele spaagurmaanidele tehakse tutvustus massaažimaailma, kasutades vana-eesti mudivaid, loksutavaid ja venitavaid massaaživõtteid.


Kubija hotell-loodusspaa 
Kubija spaa Võrumaal kaunis männisalus on juba algusest peale nii toodetes kui ka vaadetes spetsialiseerunud Eesti loodusele.

 • Näohellitus eestimaise turbamaskiga sobib naha ainevahetuse kiirendamiseks, akne ja põletike vähendamiseks ning naha pinguldamiseks. Raviturbal on ka kortsudevastane ja nahka siluv toime. Turba bioaktiivsed ühendid imenduvad sügavale nahka, taastavad naha elastsuse ning leevendavad aknet ja psoriaasi. Lõpetuseks lõõgastav näomassaaž eestimaise kanepiõliga, mis on tuntud oma niisutava ja vananemisvastase toime poolest.
 • Pingetest vabastav massaaž turja-, selja- ja kaelapiirkonnale eestimaise karurasvasalviga leevendab peavalu, lihas- ja liigeseprobleeme. Kergelt soojendav massaaž sobib hästi tervise tugevdamiseks ja haiguste ennetamiseks.
 • Põhjalik vereringet ergutav tugevatoimeline kogukehamassaaž eestimaise kanepiseemneõliga. Tänu kanepiseemnetes leiduvatele vitamiinidele on kanepiõli niisutava ja põletikuvastase toimega ning ennetab naha vananemist. Massaažis kasutatakse soojasid riidesse mähitud kivikubusid, mis soojendavad lihaseid enne massaaži.

Kubija spaahotelli saunad

Saunad on Eesti vanimad spaad

Foto: Oliver Pütsep


Mudaravi on endiselt au sees Eesti vanimas mudakuurortis Haapsalus, kus seda pakuvad nii Fra Mare Thalasso Spa kui spaahotell Laine.

 • Spa Hotell Laine Haapsalus on oma uues tervise- ja heaoluspaas pühendanud ravimudale terve seeria pakette ja hoolitsusi.
 • Fra Mare pakub mudaravi vallast mudamähist, mis on kroonilisi põletikke raviv ja valusid leevendav, biostimuleeriv (ainevahetust ja rakulist uuenemist kiirendav) ja kehast liigset vedelikku ning jääkaineid eemaldav protseduur. Mudamähis annab mõnusalt lõõgastunud enesetunde, küllap muuhulgas seetõttu, et Fra Mares kasutatakse unikaalset Haapsalu Tagalahe muda.
 • Peale selle saab Fra Mares kasutada aroomimuda, mis on kooriva efektiga, soodustab kehast liigset vedelikku ja jääkainete eritumist, elavdab ainevahetust. See on on kergelt salendav, lihaspingeid maandav ja kroonilisi põletikke raviv kehahoolitsus, milles on ühendatud aroomimuda ja massaaž. Aroomimudaga massaaž on kogu kehale eriliselt rikastatud meremudaga (mudale lisatakse muda omadusi tõhustavaid looduslikke aktiivaineid), kus keha mähitakse aktiivse mudaga. Järgneb kerge kogu selja massaaž nahka toitva õliga.
 • „Mudamähis kätele“ ja „Mudamähis jalgadele“. Tegu on nn lokaalse mudahoolitsusega, mille käigus käed või jalad kastetakse sooja mudasse ning mähitakse korralikult sisse. Mähis on peal 15 minutit. Seejärel eemaldatakse muda ning käed / jalad jäävad mõnusalt pehmeks ning nahk mudas sisalduvate mineraalide tulemusel toidetuks.


Toila spa teeb aga kummarduse Pruunile Kullale ehk põlevkivile.

 • Tänu Ida-Virumaa kaevandustest saadavale põlevkivile oleme varustatud elektri, soojuse ja valgusega. Vähesed aga teavad, et põlevkiviõli baasil on võimalik toota palju muudki, sealhulgas inimese organismile kasulikke ja raviotstarbelisi kehahooldustooteid. Austrias Tirooli mägedes Achensee järve piirkonnas on Albrechtide pereettevõte Tiroler Steinöl juba üle 100 aasta põlevkiviõli tootmise, uurimise ning arendustööga tegelenud. Nüüd pakutakse Toilaski hoolitsusi Tiroler Steinöli toodetega, mis sisaldavad naftarikast põlevkiviõli ning mille ravitoimeks on valu leevendamine ja vähendamine, põletiku alandamine, kudede taastamine ning liigse pinge leevendamine.

 • Paketis „Põlevkiviõli elujõud“ kasutatakse olevate protseduuride läbiviimisel naftarikast põlevkiviõli. Klientidele pakutakse vitaliseerivat vanni ühes põlevkivi- ja eeterlike (kuusk, eukalüpt, tüümian, lavendel) õlidega, mis garanteerib täiusliku puhkuse, jättes samal ajal naha siidpehmeks. Pärast vanni on lõõgastumise heaks jätkuks pealemasseeritav põlevkiviõliga ihupiim, mis imendub kiiresti ning jätab naha niisutatuks ja toidetuks.

 • Tirooli põlevkiviõliga massaaž seljale ja jalgadele annab värskendava laengu ja hoolitseb naha eest. Massaažile järgneb pealekantav toonik, mis eemaldab kehast liigse müra ja pinge, jättes naha meeldivalt hoolitsetuks. Jalatalla massaaž, mida tehes kasutab massöör põlevkiviõlirikast palsamit, värskendab kiiresti ja kergesti väsinud ning pinges jalgad.

Ravimuda on Eesti spaades levinud osa hoolitsustest

Foto: Aron Urb, Visit Estonia


V Spa Heaolu maailmast Tartus leiab mitmeid kodumaiste brändidega tehtavaid hoolitsusi.

 • V Elegantne näohoolitsus, mida tehakse maailmakuulsa, kuid Eestist pärit Vestige Verdant toodetega
 • Probleemsele nahale pakub V Spa kodumaise LUMI kanepõli baasil toodetega hoolitsusi, näiteks ergastav näohoolitsus, klaaristav AHA-BHA näohoolitsus ja trimmiv massaažiga turbahoolitsus kehale. Peale selle ka massaaž kanepiõliga.


Wagenküll Lossispaa kutsub heinavanni!

 • Heinavann on parim vahend stressi ja närvilisuse vastu. Lisaks mõjuvad heinapebred lihaskrampe lõõgastavalt, aitavad põletikke vaigistada ja on abiks reuma ja liigesehädade puhul. Kõik see tõhus mõju tuleneb taimedes sisalduvatest eeterlikest õlidest, mis avanevad vee ja soojuse koosmõjul ja jõuavad organismi naha ja nina kaudu.

Värska Kuurortravikeskus on keskendunud loodusvaradel põhinevatele hoolitsustele. Eripäraks on mullivannides ja lesilas kasutatav looduslik Värska mineraalvesi.

 • Ravimuda üldvann. Värska ravimuda peetakse maailmas üheks ainulaadsemaks ravitoimeliseks mageveemudaks, millele väidetavalt maailmas analoogi ei leidu. Magevee ravimuda on orgaaniliste ainete poolest kümme korda rikkalikum kui meremuda, sisaldab ka väävelvesinikku. Ravimuda lahjendatakse väga soolase Värska mineraalveega temperatuuril 41-43 kraadi. Magevee ravimuda on kroonilisi põletikke raviv ja valusid leevendav, biostimuleeriv (ainevahetust ja rakulist uuenemist kiirendav) ja kehast liigset vedelikku ning mürke eemaldav protseduur. Värska magevee ravimuda kaevandatakse Värska lahe ravimudamaardlast.
 • Looduslik mineraalveevann. Loodusliku Värska mineraalveega vann on Värska kuurortravikeskuse kõige väärtuslikum protseduur, mida mujalt ei saa. Mineraalveevann võetakse temperatuuril 37-39 kraadi. Mineraalveevann toimib tugevdavalt ja närvisüsteemi rahustavalt. Vannivesi Värska-6 on väga soolane (21g/l) mineraalvesi, mis voolab 572-600 meetri sügavusel 600 miljoni aasta vanuste kihtide vahel. Värska-6 sisaldab mitmeid mikroelemente: vaske, tsinki, strontsiumi, mangaani, broomi, liitiumi ja vähivastaselt mõjuvat seleeni.
 • Pärlivann mineraalveega. Pärlivann loodusliku mineraalveega on Värska kuurortravikeskuse üks populaarsemaid ja väärtuslikumaid protseduure. Broomirikas ja väga soolane mineraalvesi Värska-6 mõjub rahustavalt kehale ning tervendavalt nahale. Mineraalveevann võetakse temperatuuril 37-39 C, millele lisandub peente õhumullikeste mikromassaaž. See toniseerib, parandab vereringet ning mõjub soodsalt närvisüsteemile.
 • Pärlivann loodusliku mandliõliga. Veevann võetakse temperatuuril 37-39 C, millele lisandub peente õhumullikeste mikromassaaž ning vannile lisatakse õli. Toitev ja niisutav vanniõli sisaldab rikkalikult looduslikku mandliõli ning teeb naha siidiselt pehmeks.
 • Pärlivann naturaalse männiokkaõliga. Veevann võetakse temperatuuril 37-39 C, millele lisandub peente õhumullikeste mikromassaaž ning vannile lisatakse õli. Männiokkaõli värskendab ja elustab nahka, aktiveerib ja ergutab naha ainevahetust, stimuleerib vereringet ja seetõttu soodustab lihaspinge langust. Tugevdab nahafunktsioone ja tekitab üldist heaolutunnet.Foto: Mart Vares, Visit Estonia

Lõõgastumine

Foto: Mart Vares, Visit Estonia


Niisiis – vali välja endale sobilik lõõgastus ning sea sammu eestimaiseid hoolitsusi pakkuvatesse spaadesse!

Viimati muudetud: 19.03.2021

Teema: Rohelisele reisijale, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Spaad ja Saunad