Millise transpordiga Eestis reisida?

Eestis on hästi väljaarendatud teede- ja taristuvõrk ning suurepäraselt toimiv transpordisüsteem. Anname sulle täpse ülevaate, millised transpordivõimalused Eestis reisimiseks on ning kuidas ühe või teise vahendiga liikuda saab.

Rongiga

Sõiduplaani, piletiinfo ja rongipiletite ostmise leiab veebilehelt elron.ee. Sealt saad tellida sõiduplaanimuudatuste ja hilinemiste
teated oma e-postile.

Reisirongide ooteplatvormid ning Elroni rongid sobivad kasutamiseks piiratud liikumisvõimega ja puuetega reisijatele. Elroni kodulehelt leiab info ka lapsevankriga, jalgrattaga ja lemmikloomaga reisija.

Rongiinfo telefon 6160245 töötab 24 h.

Rattapilet kehtib hooajaliselt 1. aprill - 31. oktoober kõikides rongides. Piletihind sõltub reisi pikkusest ja on 50% rongist müüdava täispileti hinnast (ümardatud 10 sendi täpsuseni), minimaalselt aga 1 euro.
Üksikpiletit saab ette osta veebist või rongist klienditeenindajalt. Veebist ostetud pilet garanteerib rattale koha. Rongis koha peal rattakohti garanteerida ei saa.

Bussiga

Info bussimarsruutidest ja väljumistest üle Eesti leiab veebilehelt tpilet.ee, siit saab osta ka sõidupiletid. Reisiplaneerijat kasutades saab marsruudi paika panna veebilehel peatus.ee. Siin on info asula- ja maakonnasiseste ning -üleste liinide kohta. Pileteid sellelt lehelt osta ei saa.

Suuremates linnades on võimalik kasutada ühiskaarti, selle saab soetada müügipunktidest üle Eesti. Info raha kaardile laadimise ja pileti ostmise kohta annab veebileht pilet.ee. Ühiskaardid on ristkasutatavad üle Eesti ning kehtivad ka osa kaugliinidel.

Kui soovid bussiga sõites ka oma jalgratta kaasa võtta, siis Lux Expressiga sõites saad soetada tasuta jalgrattapileti. Igale reisile saab broneerida kuni 5 jalgrattakohta. Lisaks on igas bussis olemas ka jalgrattaümbrised, et kaitsta nii kaherattalist kui ka muud pagasit.

Ära unusta bussis kinnitamast turvavööd.

Bussiinfot jagab tasuline infoliin 12550 iga päev kell 8–20.

Jalgrattaga

Aina mugavam on Eestis liikuda ka jalgrattaga. Kulge mööda tervise- või matkaradasid, liigu ühest asulast teise või mine spetsiaalsele ekskursioonile. Jalgrattaid saab rentida paljudes kohtades üle Eesti.

Vaata jalgrattateede ja parkimise infot Tallinnas – sealt leiab ka väljaprinditava jalgrattateede kaardi.

Tartu pakub rattaringlust – üle linna on ligi 70 rattaparklat ja 750 jalgratast.

Kaherattalise saad võtta ka rongi või bussi peale kaasa. Uuri lähemalt elron.ee või Lux Express.

Jalgsi

Eestis on tihe matkaradade võrgustik, mis meelitab jalgsimatkajaid. Millised on Eesti pikimad matkateed? Kus on ringikujulised rajad või head lõkkekohad? Kuhu võiks minna lastega? Kogu info matkamisest leiad siit.

Hoia loodust ja võta oma prügi ise kaasa!

Autoga

Maanteeameti liiklusinfo rakendus Tark Tee aitab planeerida ohutumat ja efektiivsemat teekonda ning annab infot liikluspiirangute, teetööde ja teeolude kohta. Teavet riigiteede kohta vahendab ka maanteeinfo lühinumber 1510.

Lisaks autorendi võimalustele on ringireisimiseks võimalik rentida ka haagissuvila.

Saartele

Eesti suurimatele saartele saab reisida nii praami kui lennukiga, loomulikult võib kasutada bussitransporti või liikuda autoga.

Veel võimalusi

Reisimiseks on veel mõned head võimalused, näiteks:

Planeeri reis Eesti kaardi abil

Planeeri reis Eesti kaardi abil