Saaremaa ja Muhu

Eesti suurim ja suuruselt kolmas saar tekitavad sõltuvust: suvist puhkust on parim veeta Mandri-Eestist hoopis erinevas looduses ja peatuda turismitalus, talvel aga lõõgastuda spaades.

Tänu pehmele kliimale ja lubjarikkale pinnasele on neil saartel rikkalik floora ja fauna. Loodushuvilisi ootavad Vilsandi rahvuspark ning õpperajad Viidumäe looduskaitsealal. Linnuvaatlejate maiuspala on sajad tuhanded rändlinnud, sh paljud haruldased liigid.

Loodushuvilise reisimenüüsse kuulub ka Euroopa esimese teaduslikult tõestatud meteoriidikraatri külastamine, jalutamine Panga pangal ja Kübassaare laialehises metsas, päevitamine Järve ranna luidetel. Kalapüügiplaaniga tuleks võtta suund Kalaküla, Pähkla või Pidula poole.

Kultuurihuvilist ootavad Saaremaal keskaegsed kirikud, Maasilinna ordulinnuse varemed, mõisad, Sõrve militaarrajatised, Mihkli talumuuseum, Kuressaare vanalinn ja piiskopilinnus, omataoliste hulgas kõige terviklikumalt säilinud ehitis Baltikumis. Angla kõrgendikul seisavad piirkonna tuntuimad tuulikud, kus saab omandada käsitööoskusi.

Muhu pärlid on Koguva küla, Eesti üks vanemaid pühakodasid Katariina kirik oma paganlike hauakividega ja taas elule äratatud muistne komme – uste kaunistamine maagiliste sümbolitega.

Suurematest sündmustest on valida Kuressaare ooperipäevade, merepäevade ja Muhu festivali „Juu jääb“ vahel.  

Samal teemal:

Kuhu minna ja mida teha