Pärnu

Kui soovid näha sõpru, kellega see pole õnnestunud terve aasta, kohtad neid suvel Pärnus. Kui rahvamassid pelutavad, mine Pärnusse sügisel või talvel ja veeda nädalavahetus. Pärnu on aasta läbi ka rahvusvahelisel tasemel konverentsilinn, kus saad edukalt korraldada oma firmaüritusi.

Nagu teisedki Eesti kuurortlinnad, sai ka 1996. aastast suvepealinna tiitlit kandev Pärnu tuntud kuurordiks juba 19. saj. Tänagi pakuvad ajalooline rannapark purskkaevudega ja mänguväljakud mõnusat puhkust igas vanuses külastajatele ning kaunis rannapromenaad sobib nii jalutamiseks kui ka rulluisutamiseks.

Suvel toovad valge liivaga rand, soe merevesi, klubid, kohvikud ja kontserdid kokku tuhandeid inimesi. Broneeri majutus aegsasti, sest rannahooajal on Pärnus kuus korda rohkem inimesi kui muidu!

Proovi ka veesporti: veesuusatamist, jetisõitu või purjetamist. Süsta või kanuuga pääsed mööda Pärnu jõge avamerele ja lähedal asuvatele laidudele.

Kultuuri-Pärnus toimuvad festivalid: dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival, Järvi Akadeemia, orelifestival, bluusi- ja hansapäevad. Samuti on kuurortlinn maiuspala arhitektuurihuvilisele, pakkudes eri aastakümnete funktsionalismi kõrvuti romantiliste villade ja modernsete klaashoonetega. Kunstigurmaane ootavad väiksed galeriid ja moodsa kunsti sündmused, õpihimulisi koolitused Maarja-Magdaleena Gildis.  

Pärnus on ainsana Eesti asulatest linnalehmad: veiseid karjatatakse mereäärse rannaniidu hooldamiseks. Kasuta Pärnus olles ka juhust ja külasta mereäärset Kabli küla, mis on hea linnuvaatluspaik, ning kaunist Valgeranda.

Samal teemal:

Kuhu minna ja mida teha