Viljandi

Viljandi on enamiku eestlaste jaoks folkmuusika pealinn, Eesti suurima iga-aastase muusikafestivali toimumispaik. Siiski ei meelita Viljandi mitte ainult kultuuri ja festivalidega, vaid sobib kõigile, kes armastavad kauneid loodusvaateid ning väärika ajalooga õdusa väikelinna õhustikku.

Külaskäik Viljandisse tähendab rohelust, võimsa linnuse varemeid, käänulisi munakivitänavaid, hubaseid kohvikuid ja kaunist järve, mille ääres asuvad tenniseväljakud, mänguplatsid, vettehüppetorn ja paadilaenutus.

Lisaks Eesti suurimale folgipeole toimub Mulgimaa pealinnas muidki sündmusi: vanamuusika festival, „Noore tantsu“ festival, Mulgi ralli, nukuteatrifestival „Teater kohvris“ ja juba alates 1928. aastast iga aasta 1. mail jooks ümber Viljandi järve.

Suviti lehvib hansaaegsete kaupmeeste vaim, kui inimesed riietavad end ajaloolistesse kostüümidesse ning korraldavad laatu, näitusi ja pidusid.

Kultuurielamust pakub aasta läbi lisaks Ugala teatrile ainulaadne naivistliku ja autsaider-kunstiga tegelev Kondase keskus, Viljandi kultuuriakadeemia korraldab õpitube.

Samal teemal:

Kuhu minna ja mida teha