Haapsalu

Kuurortlinn Haapsalu mõjub oma väljapeetud stiiliga justkui killuke teisest ajastust: puitpitsiline arhitektuur, kaunis rannapromenaad, õdusad kohvikud, soe merevesi, kuulus ravimuda ning Valge Daam ootavad tervise- ja kultuuripuhkajaid.

Haapsalu on ideaalne sihtkoht nii peredele, romantikat otsivatele paaridele kui ka terviseturgutajatele, et ilusas kuurortlinnas jalutada, piknikke pidada, ujuda ja spaasid külastada.

Esimene Haapsalu mudaravila avas uksed juba 1825. aastal ning sellest ajast peale on linn meelitanud puhkajaid kogu maailmast, 19. saj eriti Vene aadelkonda. Pärnu kõrval Eesti kõige soojema mereveega Haapsalus asub ka rand, mida kutsutakse Aafrika või šokolaadirannaks. See sai nime kohalike järgi, kes end liigesevalude leevendamiseks ravimudaga kokku määrisid.

Põhjamaade Veneetsiaks kutsutud linnakeses toimub suviti ka rahvusvaheliselt hinnatud kultuurisündmusi: Augustibluus, Haapsalu Vanamuusikafestival, Valge Daami aeg.

Aasta läbi on meeldiv imetleda linnakese ühtlast ja miljööväärtuslikku arhitektuurset ilmet. Mereäärsel promenaadil asub Kuursaal, kaunimaid puitehitisi Eestis. Hubases majas, kus Astrid Lindgreni teoste illustreerija Ilon Wikland veetis vanavanemate juures oma lapsepõlvesuved, tegutseb lastemuuseum. Uhke piiskopilinnuse osa Haapsalu toomkirik on suurim ühelööviline kirik Balti riikides.

Ja kui juba Haapsalus oled, ära unusta osta õhkõrna käsitsi kootud Haapsalu salli!

Samal teemal:

Kuhu minna ja mida teha