public.homepage.logo
MICHELINi restoranigiid: Eesti parimad restoranidAllikas: Näljanenelik

MICHELINi restoranigiid: Eesti parimad restoranid

MICHELINi restoranigiidi teine väljaanne Eesti kohta on ilmunud. Vaata, millised meie restoranid tunnustuse said.

MICHELINI restoranigiid on ülemaailmselt tunnustatud gurmee teejuht, mis sündis rohkem kui sajand tagasi. Selle asutasid vennad Édouard ja André Michelin, kes olid algselt rehvitootjad, kuid soovisid motiveerida autojuhte rohkem reisima ja seeläbi oma rehve kiiremini kulutama.

Giidist on kujunenud prestiižne standard, mille kohaselt hinnatakse ja tunnustatakse restorane kvaliteedi, innovatsiooni ja teeninduse järgi. MICHELIN tähistab oma tippklassi restorane tärnidega: üks tärn tähistab suurepärast söögikohta, kaks tärni väljapaistvat kokakunsti ja kolm tärni erakordset kulinaarset elamust, mis on omaette reisi väärt. Giid on saanud sümboliks, mis tähistab gastronoomilist täiuslikkust ja kõrgeimat meistritaset kokanduses.

Lühiülevaade tunnustustest Eestis:

hea hinnangu said 34 restorani, sealhulgas:

- 1 uus kahe MICHELINi tärniga restoran
- 1 ühe MICHELINi tärniga restoran
- 6 MICHELIN Bib Gourmandi restorani, millest üks on valikus uus
- 2 MICHELINi rohelise tärniga restorani, millest üks on valikus uus

 

180° by Matthias Diether on esimene Eesti restoran, millel on nüüd kaks MICHELINI tärni

Inspektoritele inspektoritele avaldas eriti muljet toiduvalmistamise keerukus, aga ka see, kuidas erinevad elemendid ülimalt hästi koos toimisid. Igas äärmiselt visuaalses roas oli selgelt näha suurepärast tehnilist taset, vilumust, maitsete keerukust ja sobivust.

NOA Chef's Hall restorani hinnati taas ühe MICHELINI tärni vääriliseks. 

Seal nautisid MICHELINi restoranigiidi inspektorid meisterlikku ja enesekindlat toiduvalmistamist, mille tulemuseks on asjatundlikult tasakaalustatud ja suurt naudingut pakkuvad toidud.

Vaata ka videot. NOA Chef's Hall'i peakokk Tõnis Siigur tutvustab oma restorani lähemalt SIIN

Tärniga pärjatud restoranid Eestis

MICHELINi rohelise tärni tunnustus ehk jätkusuutlikkus

Kaks restorani Eestist said rohelise tärni tunnustuse ehk nende pühendumine gastronoomiale on jätkusuutlik. Möödunud aastast säilitab oma tunnustuse Fotografiska restoran, uustulnukana pälvis selle tunnustuse restoran Soo.

null kulu restorani Fotografiska magustoit

Allikas: Karl Markus Antson

Bib Gourmand ehk hea hinna ja kvaliteedi suhtega restoranid

Juba eelmisel aastal selles kategoorias tunnustuse saanud restoranidele lisandub sel korral Tuljak. Gurmaanide seas on see kategooria vägagi populaarne. See näitab MICHELINi poolt hinnatud restorane, kust saab head toitu mõistliku hinnaga. Eestis tunnustati selle märgisega viite restorani.

Eesti parimad Bib Gourmand restoranid

Eriauhind  professionaalide tunnustamiseks

Noore koka preemia läheb aastal 2023 Daanius Aasile Soo restoranist. Daanius Aas töötab üksi, valmistades toitu viiele laudkonnale intiimses restoranis, mis on osa Maidla Nature Resortist. Tema tugev jätkusuutlikkuse eetos on teeninud restoranile MICHELINi rohelise tärni, mis koos kohaliku toodangu eest seismise ning loomingulise, kuid tasakaalustatud toiduvalmistamisega teeb temast suurepärase Eesti köögi saadiku.

Teised MICHELINi poolt tunnustatud restoranid Eestis

Varasemalt listis olnud restoranidele lisandus sel aastal 4 uut!

Eestis on aasta läbi põnev

Loe parimaid soovitusi, mida teha Eestis erinevatel aastaaegadel!

Soovitame