public.homepage.logo
MICHELINi restoranigiid: Eesti parimad restoranidAllikas: Näljanenelik

MICHELINi restoranigiid: Eesti parimad restoranid

Eesti oli esimene Balti riik, mis pääses MICHELINI restoranigiidi. 2024. aasta tulemused on nüüd selgunud – vaata, keda tunnustati!

MICHELINI restoranigiid on ülemaailmselt tunnustatud gurmee teejuht, mis sündis rohkem kui sajand tagasi.

Tänapäeval on see juhis, mille järgi tõelised gurmeefännid oma reise sätivad. Põhjust Eestisse tulla on rohkem kui küll – anonüümsed hindajad on oma töö teinud ning Eesti parimad restoranid välja selgitanud. 

Võrreldes möödunud aastaga lisandus giidi juurde neli uut restorani: Nok Nok, Ame, Radio ja Kolm Sõsarat Lüllemäel. Varasemalt tärnidega pärjatud ja Bib Gourmand kategooria restoranid säilitasid oma töö ja visadusega välja teenitud staatuse. 

Kõik Eestis tunnustuse saanud 35 restorani jagunevad nelja kategooria vahel: kõrgeim ehk tärniga tunnustus, Bib Gourmand ehk hea hinna-kvaliteedi suhe, jätkusuutlikkus ning üldine tunnustus. Vaata lähemalt, kuhu järgmisena sööma minna. 

1. Tärniga pärjatud restoranid

180° by Matthias Diether säilitas oma kaks MICHELINI tärni

Inspektoritele avaldas taas muljet restorani sujuv teenindus, täiuslikult koostatud ja keerukatest roogadest koosnev menüü ning toitude silmapaistev välimus. Igas äärmiselt ilusas roas oli selgelt näha suurepärast tehnilist taset, vilumust, maitsete keerukust ja sobivust.

NOA Chef's Hall restorani hinnati taas ühe MICHELINI tärni vääriliseks. 

Inspektorid kogesid restoranis taas loomingulist ja keerukat kokakunsti, mis on täis julgeid maitseid ja detailitäpsust. Sealsele restoranikogemusele panevad ideaalse punkti veetlev teenindus ühes kirgliku sommeljeega.

Vaata ka videot. NOA Chef's Hall'i peakokk Tõnis Siigur tutvustab oma restorani lähemalt SIIN

Tärniga pärjatud restoranid Eestis

2. MICHELINi rohelise tärni tunnustus ehk jätkusuutlikkus

Kolm restorani Eestist said rohelise tärni tunnustuse ehk nende pühendumine gastronoomiale on jätkusuutlik. Möödunud aastast säilitavad oma tunnustuse Fotografiska ja restoran Soo. Uue tulijana on nimekirjas Kolm Sõsarat Lüllemäel

Fotografiska juhindub oma tegevuses jätkusuutlikkuse põhimõtetest, kusjuures nii köögis kui baaris kasutatakse otsast lõpuni ära kogu tooraine. Raplamaal asuv SOO on ümbritsetud metsadest ja soistest maastikest ning restorani üheks põhiväärtuseks on ümbritseva keskkonna hoidmine ja kaitsmine. Just ökoloogilistest kaalutlustest lähtutakse ka igapäevatöös. 

Sel aastal esimest korda tunnustuse saanud Kolm Sõsarat jättis hindajatele kustumatu mulje. Seda Lõuna-Eestis eraldatud paigas asuvat armsat restorani juhivad kolm õde, kellest igaühel on restoranis oma roll. Köögis loob maitsekooslusi Kirti, teeninduse eest vastutab Triin ning restorani aia eest kannab hoolt Kadri. Mänguline degustatsioonimenüü on just oma piirkonna nägu – kõrge kvaliteediga tooraine pärineb kas restorani aiast, kasvatatakse enda talus või korjatakse ümbruskonna metsadest. Kolme Sõsara suurepärane looduslik mesi tuleb värskena õdede isa lähedalasuvat mesilast. Iga roa serveerimisel jutustatakse ka selle taga olevat lugu, seejuures on selgelt tunda kogu tiimi kirge – iga külalise eest hoolitsetakse parimal võimalikul moel. 

null kulu restorani Fotografiska magustoit

Allikas: Karl Markus Antson

3. Bib Gourmand ehk hea hinna ja kvaliteedi suhtega restoranid Eestis

Juba eelmisel aastal selles kategoorias tunnustuse saanud restoranid säilitavad oma koha ka aastal 2024. Gurmaanide seas on see kategooria vägagi populaarne, sest näitab kätte restoranid, kust saab väga head toitu mõistliku hinnaga. 

Eesti parimad Bib Gourmand restoranid

4. Teised tunnustuse saanud restoranid

Varasemaltki tunnustuse saanud restoranidele lisandus nimekirja kolm uut: Radio, Nok Nok ja Ame. Inspektorie sõnul avaldas Tallinnas asuv Ame muljet prantsuse kokakunsti ja maailma maitsete harmoonilise kombinatsiooniga. Radio kohta öelda, et tegemist on restoraniga, mida sooviks enda kodutänavalegi, kuna seal on tõelist bistroohõngu ning hea hinnaga hooajalised toidud. Nok Nok pakub aga maitseid Tai köögist, mille toidud on inspektorite hinnangul värsked ja maitseküllased.

MICHELINi poolt tunnustatud restoranid Eestis

MICHELINI restoranigiidi asutasid vennad Édouard ja André Michelin, kes olid algselt rehvitootjad, kuid soovisid motiveerida autojuhte rohkem reisima - restoranide soovitamine oli selleks ideaalne võimalus.

Giidist on kujunenud prestiižne standard, mille kohaselt hinnatakse ja tunnustatakse restorane kvaliteedi, innovatsiooni ja teeninduse järgi. MICHELIN tähistab oma tippklassi restorane tärnidega: üks tärn tähistab suurepärast söögikohta, kaks tärni väljapaistvat kokakunsti ja kolm tärni erakordset kulinaarset elamust, mis on väärt reisi ka teisele poole maailma. Giid on saanud sümboliks, mis tähistab gastronoomilist täiuslikkust ja kõrgeimat meistritaset kokanduses.

Loe ka MICHELINI kodulehelt, mida nad Eesti kohta kirjutavad. 

Eestis on aasta läbi põnev

Loe parimaid soovitusi, mida teha Eestis erinevatel aastaaegadel!

Soovitame