public.homepage.logo
Suplus rabas toob tervise ja pakub elamusiAllikas: Jaan Roose

Eesti loodus – eriilmeline, puhas ja lõõgastav

Avasta meie looduse kaunimad paigad ja veel sissekäimata rajad, kus mõnusalt puhata ja väge ammutada.

Eestis on lihtne loodusesse puhkama pageda – ükskõik kus viibid, lähima raba leiad 15 km raadiususest. Üle poole maast on kaetud metsaga ning rannaniite, loopealseid ja puisniite on meil rohkem kui üheski teises Euroopa riigis. Võta aega ja naudi rabade vaikust, leia Eesti 2317 saare hulgast oma lemmik, kulge paadiga meie rohketel jõgedel ja järvedel ning hinga õhku, mis on kuulutatud maailma puhtaimaks. 

Avasta Eesti eriilmelised rahvuspargid

Autentsete elamuste saamiseks on soovitatav avastada rahvusparkide võlu koos kohaliku giidiga, kes näitab kätte kõige salajasemad paigad ja erilisemad

Maailma mastaabis kaks suurimat mitmekesisuse areaali, nagu neid nimetab Valdur Mikita, on Eestis. Üks on pärandkooslused looduses ja teine pärimus kultuuris. Tõepoolest, siin asuvad maailma kõige liigirikkamad puisniidud, kus ühe ruutmeetri rekordiks on loetud 76 liiki (Laelatus Virtsu lähedal). 

Leia oma viis looduses kulgemiseks

Eesti looduse eripära on viies aastaaeg

Viies aastaaeg märgib eestlastele üleminekut talvest kevadesse. See tähendab, et ojad ja jõed ei suuda lume sulamisel tekkivat veemassi enam endasse imeda ning suurveed ujutavad maastiku üle. 

Viienda aastaaja kodu on mõistagi Soomaa rahvuspark, kuid üleujutusi võib näha ka mujal Eestis. See on imeline aeg, kus saad paadiga kulgeda mööda metsi ja põldusid ning näha paikasid, kuhu isegi kuiva jalaga ei pääseks. 

Visit Estonia

Allikas: Jarek Jõepera

"... puutumatu loodus on suurepärane koht, kus lihtsalt olla. Või siis, kui isu tuleb, koos huntidega nutta."

Catherine Mack, The Telegraph

Kõrgeimad vaatetornid Eestis

Eestis on võrratuid torne, kust nautida vaadet loodusele. Ja kui ikka torni ronida, võiks see olla ikka kõrge ja näeks kaugele. Panime kirja vaatetornid, millest ükski ei jää alla 20 meetri. Tule vaata Eestimaad ülalt alla ja naudi meie kauneid künkaid ja orgusid, järvi ja metsi.

Vaatetornid Eestis

Allikas: Hetkeline

Saa tuttavaks metsiku loodusega – võta ette giidiga loomavaatlus

Rabad on Eestimaa au ja uhkus

Eestis on lähima rabani absoluutselt igalt poolt maksimaalselt 15 km! Need maagilised ja ürgsed paigad pakuvad meile võrratut puhast õhku, hingematvaid vaateid ja tõelist rahu. 

Raba

Allikas: Sven Zacek

Võta osa aktiivsest seiklusest looduses

Leia

Iga aastaaeg pakub Eestis uusi ja põnevaid ettevõtmisi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart