public.homepage.logo
Eesti kultuurAllikas: Hans Markus Antson

Avasta Eesti kultuuri pärlid

Meie kultuuri iseloomustab sügav austus oma ajaloo ja traditsioonide vastu, kuid samas uuendusmeelsus ja nutikas tehnoloogiakasutus.

Kontrastiderohke ja unikaalne

Eesti kultuur peegeldab ajaloolisi sündmusi, meie asukohta lääne ja ida piirimail ning muidugi meie esivanemate uskumusi ja looduslähedust.

Kõik kulgeb siin omalaadses aeglases rütmis – välja arvatud WiFi!

Tunneta ammuste aegade hõngu arhitektuuris nagu linnused, naudi kaasaegse tehnoloogia võlusid, mis on lennutanud meid maailma digiriikide etteotsa, ning koge, kuidas minevik ja tulevik kohtuvad samas paigas. Seda ainulaadset ilu pakuvad meile näiteks loomelinnakud Tallinnas, Tartus ja Narvas. 

Anname sulle ideid ja inspiratsiooni, kuidas Eestis puhates meie kultuuri kõige paremini tundma õppida ja sellest osa saada.

Kulge kultuurirütmis

Kõik koos astume ühte jalga, kuid iga piirkond veidi isemoodi

Väikeses Eestis on mitmeid eristuva kultuuriga piirkondi. Naudi Setomaal võimsat leelot, imetle Kihnu naiste rahvarõivaid, mida endiselt iga päev kantakse, ning kulge mööda eksootilist Peipsi äärt, mis tutvustab sulle vanausuliste ajalugu ja siiani säilinud kombeid. Vägevat kultuurielamust pakuvad sulle ka Muhu saar oma kauni käsitööajalooga ning Mulgimaa, kus aastasadu on elanud tegusad inimesed. 

Liigu elava muusika rütmis

Eesti heliloojad, dirigendid ja muusika on pälvinud tähelepanu terves maailmas. Suvel saad nautida võrratuid kontserte üle riigi.

Eestlased on spa- ja saunarahvas

Saun on meie kultuuri lahutamatu osa. Arvatakse, et saun ei puhasta mitte ainult ihu, vaid ka hinge. Kuum leil ja vihtlemine, karastus külmas vees või lumes, kas saab olla veel midagi mõnusamat? 

Argimured ununevad ka mõnusas spaas – lõõgastu soojas vees ja tervendavatel protseduuridel. Panime sinu jaoks kirja kõik spaad üle Eesti

 

Saunad Eestis

Allikas: Priidu Saart

Värskenda end kuumas leilis ja naudi lõõgastavaid saunarituaale

Külasta Eesti erinevaid muuseumeid – meil on neid kokku üle 170

Muuseumid annavad sulle uusi teadmisi, aitavad mõtestada meie kultuuri alustalasid ja annavad rohkelt inspiratsiooni.

Leia üles Eesti uhkeimad hooned

Need kannavad ajaloolist väärtust, pakuvad silmailu ning kutsuvad sindki luksusest osa saama.

Sind ootab Eesti disain – ehe ja omanäoline

Valik poode, mis on keskendunud kohaliku disaini müümisele

Iga aastaaeg pakub Eestis uusi ja põnevaid ettevõtmisi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eestimaa

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart