Prangli saar asub vaid umbes tunni kaugusel Tallinnast ning on tänu mitmekesisele loodusele ja huvitavale ajaloole põnev paik puhkuse veetmiseks. Pealegi teeb hea transpordiühendus reisimise mugavaks ega nõua pikka etteplaneerimist:

  • Mandri ja Prangli saare vahelist laevaliiklust korraldab Kihnu Veeteed.
  • Reisilaev Vesta sõidab kaks korda päevas Leppneeme (Tallinn) ning Kelnase (Prangli) vahel.
  • Meresõit kestab alla 1 tunni.
  • Pileti hind on orienteeruvalt 5 EUR.

Reisilaev Vesta on väike ning Prangli saar üha populaarsem – nii tasub, eeskätt suvisel ajal, pilet kindlasti ette broneerida! Jalgratta võid pagasina kaasa võtta, mootorsõidukeid aga saarele ei lubata. Samuti tasuks pisut sularaha varuda ning meeles pidada, et saare pisikeses kaupluses päris kõike leiduda ei pruugi.  

Reisimine grupiga

Liinilaeva lisareiside eest (juhul, kui planeerite saart avastama minna suurema seltskonnaga) seisab hea Kihnu Veeteed – tellimus tuleks vormistada vähemalt nädal ette.

Vajadusel saab tellida lisareise Prangli Laevaliini vanalt postilaevalt Helge.

Suviti toimuvad Pranglile regulaarsed inglise- ja eestikeelsed päevareisid, tellimusel ka soome- ja venekeelsed retked, mida korraldab Prangli Reisid.

Kuid Pranglile saab ka veidi ekstreemsemal moel: laenuta päevaks-paariks jeti Kaberneeme sadamast või ületa merd meresüstal (sobib vaid kogenud sõudjatele).

Kelnase sadamasse on võimalik tulla ka jahiga – näiteks rendijahiga Piritalt või oma kaatri/jahiga sulle sobivast sihtkohast.