Tulles Raplasse Tallinna poolt, hakkavad juba kaugelt paistma kaks hõbedast tornitippu – see on Maarja-Magdaleena kirik, ainus 2-torniga kirik maapiirkonnas. Lisaks kunstiväärtuslikule sisustusele võib Rapla kirik uhkust tunda suursuguse kõla üle ning paljud eestlased on Raplasse sattunud just tänu Rapla kirikus toimuvatele kontsertidele. Rapla Kirikumuusika Festival, mis on üks maakonna  igasuviseid tähtsündmusi, on huvilisi  nii vaimuliku- kui ilmaliku muusika väärtteostega juba  pea 20 aastat rõõmustanud.

Rapla on olnud noorpõlvekoduks Eesti ühele armastatuimale heliloojale Raimond Valgrele. Hiljuti avati Rapla Kultuurikeskuses Raimond Valgre tuba, kus võimalik ka väikseid salongiõhtuid korraldada.

Raplamaa on tuntud oma rohkete mõisate poolest.

  • Endisaegsest hiilgusest saab aimu Hõreda mõisa peahoone juures. Hoonet on peetud üheks ilusama  ja harmoonilisema vormiga klassitsistlikuks mõisa peahooneks Eestis. Praeguseks on säilinud peahoone  varemed ning kõrvalhooned.
  • Hõreda naabruses asuv Ingliste mõis on saanud parema saatuse osaliseks ja on ärkamas uuele elule.
  • Raplast 3 km kaugusel asub  ilusa pargiga Alu mõis. See on Eesti üks omapärasemaid uusgooti stiilis mõisaid. Praegusel hetkel tegutseb mõisaruumides Kaitseliidu Õppekeskus, ent renoveeritud saalid sobivad ka erinevate ürituste  korraldamiseks.

Alu mõisahärra kuju tervitab külastajaid aga juba  Rapla kesklinnas ja ühtlasi kiikab üle tee asuvasse Rütmani Galeriisse, kus lisaks kohvile saab ka  näitusi nautida.

Kunstinäitused ja kursused  on kunstinautlejate päralt ka Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses.

Põllukultuuride-ja tehnikahuvilisi meelitab Raplasse  ainulaadne Kuusiku Põllumajanduspark, kus püsiekspositsiooniks Eestile tüüpilised põllupiire ja maaomandikuuluvust piiritlevad maastikuelemendid ( kivi-ja lattaiad), lubjapõletusahi ning vanasti kasutusel olnud põllumajandustehnika. 

Hollandi tüüpi kuuekorruseline paekivist Puraviku tuuleveski  sepikoda ootab sepakunstihuvilisi kätt valgeks tegema. 

Loodusesõbrad saavad aega veeta  Rapla jõepromenaadi jalutusrajal, mis pakub turvalist liikumisvõimalust või hoopis Pae karstialal, kus saab näha huvitavaid karstialale iseloomulikke pinnavorme.

Hea ülevaate nii  Raplast kui ümbruskonnast  saab  piirkonna  jalgrattamarsruute läbi sõites.

Kui reisil kõht tühjaks läheb, siis kehakinnitust tasub otsida ka omanäolistest Krantsi Kõrtsist ja Arturi trahterist, samuti on külastajate ootel ajalooline Nõmme Kõrts, kus nädalavahetustel ka elava muusika järgi jalga saab keerutada.

Reisiplaane tehes tasub mõelda ka traditsiooniliste sündmustele.

Aprillikuus toimub Rapla Kultuurikeskuses Linna Pea Rock, mis on heategevuslik muusikaüritus ning on maakonna pikima traditsiooniga rockfestival.

  • Maikuus peetakse  Rapla kesklinnas Raplamaa (m)elu messi. Traditsiooniline kevadlaat on iga aastaga kasvanud, tutvustades laadakülastajale lisaks kodumaisele käsitööle igapäevaeluks vajalikke teenuseid - tervisest turvalisuseni.  Messi raames toimub ka igakevadine Rapla Linna Pea pesemine
  • Samuti maikuus toimuval Motokrantsi Päeval  saab näha uhket mootorratturite paraadi. Meeleolukas üritus toob Krantsi Kõrtsi kokku palju motohuvilisi.

Et kõigest  täpsem ülevaade saada, astu kindlasti läbi Rapla Turismiinfokeskusest. Siit saad kaasa nii marsruudi jalutuskäiguks Rapla linnas kui ka infomaterjali kogu maakonna kohta.