Puhka Eestis aktiivselt

Kodu > Näitus "Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist"

Näitus "Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist"

Koduleht: http://www.mikkelimuuseum.ee/et/ Väline link
E-post: kadriorg@ekm.ee

Näitusel "Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist" on eksponeeritud pea 50 teost Eesti vanema maalikunsti autoritelt nagu Konrad Mägi, Nikolai Triik, Ants Laikmaa, Ado Vabbe, Endel Kõks, Richard Uutmaa jpt. Kõik tööd pärinevad ajavahemikust 1910-1945. Näitusega kaasnevad raamat ning mitmed haridusprogrammid. Väljapaneku kuraator on Eero Epner, kujundaja Tõnis Saadoja, graafiline disainer Martin Pedanik.

Näitus "Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist" on mõtteline jätk Tallinna Kunstihoones 2010. aastal toimunud näitusele. Seekord on fookus aga kitsam, keskendudes aastatele 1910 kuni 1945. Eksponeeritud tööd jaotuvad mõtteliselt kolmeks: kodumaa maastikud, võõrsil valminud loodusvaated ning inimeste kujutamine.

Enn Kunila on kunstikollektsionäär, kelle kogu sai alguse mitukümmend aastat tagasi. Kollektsiooni tuumiku moodustab Eesti klassikaline maalikunst 20. sajandi esimesest poolest, kus eriti annavad tooni Konrad Mägi teosed. Kunila on aastate jooksul korraldanud arvukalt näituseid Eesti erinevates paikades, aga ka Helsingi Taidehallis ning mullu sügisel Brüsselis Euroopa Parlamendi hoones. Lisaks on Kunila avaldanud oma kogu põhjal pea kümmekond kunstiraamatut ning aidanud välja anda Eesti maalikunstnike monograafiaid.

Näitusega seoses kaasneb ulatuslik haridusprogramm nii gümnaasiumiõpilastele, mudilastele kui ka täiskasvanutele.

Ajad ja hinnad

Näitus "Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist"

  • Tallinn, Mikkeli muuseum
  • 20.03 - 30.09.2014, 10:00