Talverõõmud

Kodu > Lennart Merile pühendatud näitus „Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg“

Lennart Merile pühendatud näitus „Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg“

Koduleht: http://www.rannarahvamuuseum.ee Väline link

Näitus „Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg“ on koostatud president Lennart Meri 85. sünniaastapäevaks. Näitus hõlmab olulisimaid ”Hõbevalges” ja ”Hõbevalgemas” käsitletud teemasid ning tutvustab nn läänemeresoome majanduslikku kõrgaega ehk kuulsusrikkaimat ajajärku meie esivanemate elus. See peegeldub muuhulgas Eestist avastatud hõbeaarete ülisuures hulgas.

Näitus koosneb kolmest väljapanekust, millest esimene on peamiselt arheoloogiaalane ja räägib juba Lennart Merile südamelähedasteks olnud teemadest, ent jõuab ka perioodi, kuhu kirjanik oma raamatutes allikate nappuse tõttu ei jõudnud. Eksponeeritakse kauneid ehteid ja seni peidus olnud aardeid.

Teine ekspositsioon kannab nime Kaupmeeste jäljed ja räägib Rävala kaupmeestest ja kaubandussuhetest muu maailmaga. Võrreldud on  viikingiaegseid kaubandussuhteid tänapäeva majanduskeskkonnaga ja õhus on küsimus: kas hõbevalgeim ajastu on Eestimaa jaoks tõesti möödas? 

Hõbevalgeima kolmas osa on osalusekspositsioon, kus publikul avaneb võimalus näituse temaatikaga tutvuda läbi erinevate mänguliste tegevuste  proovides näiteks kätt muinasaegsel turul või kehastudes viikingiaegseks kaupmeheks.

Ajad ja hinnad

Lennart Merile pühendatud näitus „Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg“

  • Pringi küla, Rannarahva muuseum
  • 29.03 - 31.12.2014, 10:00 - 17:00