Tallinna Botaanikaaed

Kõigest 10 minuti autosõidu kaugusel (või miks mitte võtta see tee ette hoopis jalgrattaga ja nautida mereäärt?) Tallinna kesklinnast leiad tõelise looduse harmoonia kantsi. Ilusa maastikuarhitektuuri keskel, Pirita jõe orus, asub Tallinna Botaanikaaed oma rikkaliku taimevalikuga nii eksootilisematest kui kohalikest liikidest.

Parima elamuse saamiseks soovitame sul võtta terve päeva: Tallinna Botaanikaaed on suur ning avastamist pakub terve siinne piirkond. Pirita jahisadam ning puhkekeskus, suur liivase pinnaga männimets, mitmete Eesti tuntud inimeste viimseks puhkepaigaks olev Metsakalmistu, Pirita jõekäär ning kloostrivaremed, teletorn ja suur valge liivaga rand on ju kõik vaid jalutuskäigu kaugusel.

Tartu Botaanikaaed

Kui sa plaanid Tartusse minna, külasta kindlasti vanalinnas asuvat Tartu Botaanikaaeda. See asutati juba 1803. aastal ning koosneb ligikaudu 7000st erinevast taimeliigist, mitmetest põnevatest taimekollektsioonidest, enam kui 200st roosiliigist, kiviktaimlatest, subtroopilisest majast ning kõrgest, klaasist palmimajast. Tartu Botaanikaaia juurde kuulub ka suur puukollektsioon Euroopa ning Ida-Aasia liikidest, näiteks saad sa seal näha vanu ja majesteetlikke jaapani vahtraid.

Tallinna Loomaaed

Tallinna Loomaed on tuntud: siin on üks parimaid mägikitsede ja –lammaste kollektsioone terves maailmas. Muljetavaldav on ka erinevate kotkaste ja raisakotkaste arv, kureliste ja kakuliste kollektsioon ning vähe sellest, känguruid ning karuliikegi kohtab siin enam kui mujal. Tallinna Loomaaed on kindlasti üks parimaid sihtkohti lastega perede jaoks ning pakub rohkelt vaatamis- ja osalemisrõõmu igas vanuses külastajatele. Loomade toitmine on keelatud väljaspool Lasteloomaaeda (miniloomaaed Tallinna Loomaaia territooriumil), kus talitajad nõu ja jõuga abiks ka õige toidu väljavalimisel.

Tallinna Loomaaed on avatud planeeringuga zoopark ning külastajate jaoks on olemas ka eraldi puhke- ja piknikutsoonid.

Elistvere loomapark

Kesk-Eestis, 25km kaugusel Tartust asuv Elistvere loomapark loodi 10 aastat tagasi loomade varjupaigana. Siin ravitakse ja rehabiliteeritakse viga saanud metsloomi ning püütakse seda teha võimalikult looduslähedasel moel. Elistvere loomapargis saad sa tõtt vaadata nii meie metsade levinuimate asukate kui veidi haruldasemate külalistega nagu näiteks põder, pruunkaru, piison, metskitsed, hirved, metssead, ilves, rebased, kährikud, nugised, kärbid, oravad ja faasanid.

Lisaks loomade uurimisele pakub Elistvere palju muidki võimalusi loodussõbraliku reisija jaoks. Imeilus park on mõnus koht väikeseks jalgsimatkaks, vaateplatvormid teevad linnuvaatluse mugavaks ning kui piknikukorv kaasa võetud, on väikeseks looduskeskseks eineks paremat kohta raske leida.