Eestimaine loodus pakub oma nelja aastaajaga vaheldusrikkaid sportimisvõimalusi. Suvisel ajal on golf kindlasti üks mõnusamatest ajaveetmisvõimalustest keset Eesti puhast loodust. Eesti suuremad golfiväljakud asuvad Niitväljal, Jõelähtmel, Suurestal, Saaremaal, Otepääl ja Pärnus, mida rahuloevad golfarid varahommikust hilisõhtuni sammude ja treenitud kepilöökidega mõõdavad. Tänapäeval on golf nauditav ja põnev mäng nii algajatele kui proffidele ning ainsaks luksusfaktoriks saab golfis lugeda aega - umbes neli ja pool tundi kestva mängu jooksul läbitakse 18 rada ning ühtekokku tähendab see umbes 10 kilomeetrit mõõdukas tempos kõndi. Golfimängust on saanud tervele perekonnale mõnusat hasarti pakkuv spordiharrastus, kus koos saavad kehalist koordinatsiooni, keskendumist ja kannatlikust harjutada nii vanad kui ka noored. Golfis on siiski säilinud väga tugevad traditsioonid ja reeglid, näiteks palutakse väljakul mitte viibida siniste teksade või dressidega ega kanda kontsakingi.

Golf on lõbus mäng keset loodust

Üheski golfimängus ei saa läbi naljata ning mängupall võib nii mõnigi kord langeda mõne uudishimuliku looma saagiks, kes selle hambusse haarab ja metsa tagasi vudib, rääkimata muudest naljakatest situatsioonidest, mis rajal tekkida võivad. Samuti on golf tuntud klubimänguna, mis eeldab palju suhtlemist ja mängides leiab palju uusi sõpru ja tuttavaid.

Enne mängu:

Algaja golfihuviline võib seada sammud lähimasse klubisse ja asjatundjatelt nõu küsida. Enne väljakule pääsemist tuleb läbida kolme- kuni viiepäevane golfi algkursus (nn Green Card), kus räägitakse reeglitest, etiketist, ohutusnõuetest, mängu olemusest ja löögitehnikast. 

  • Golfiväljakud on avatud maist novembrini
  • Mõni klubi korraldab enne algkursust tasuta infopäevi, kus saab teada mängu põhitõed ja proovida erinevaid golfilööke.
  • Otepääl saab mängida ka taligolfi.