Uisutamine on Eestis läbi aegade populaarne olnud – enamik vanemaid inimesi meenutab heldimusega, kuidas koolihoove ja kohalikke tiike liuväljadeks muudeti ning hiliste õhtutundideni üksteist trikkide tegemises ja kiiruses proovile pandi.

Linnadesse uuselamurajoonide ehitamisega jäi liuväljade tegemine tahaplaanile ning uisutamine kui rahvasport vähenes, ent tänaseks on uisutamine kui kõigile sobiv, mõnus ja sportlik talvine ajaviide taas oma endist positsiooni saavutamas.

Siseväljakutel saad uisutada aastaringselt, eriti hea lahendus on see tõelistele uisufännidele ning esimesi katsetusi tegevatele algajatele.

Ent tõelise spordilusti saad sisse siiski pigem õues. Talvel on liuväljad avatud üle kogu Eesti – olgu tegu siis jääkaane all järve, jõe või lahesuudmega.

Tallinna vanalinn pakub kaunist ümbrust, uisutamine Haapsalu lahel aga hoopis midagi seikluslikumat. Tartu Lõunakeskuses saab uisutada ja poodelda sama katuse all.

Oma uiske pole vaja kaasa võtta: neid saab kõikidelt ametlikelt liuväljadelt laenutada.

Kellele see spordiala sobib?

Uisutamine on aktiivne meelelahutus, mis sobib nii vanale kui noorele, peredele kui paaridele. Samas on siiski eelduseks teatud füüsiline vorm, et sa saaksid uisutamist täiel rinnal nautida.