Jalgrattasõit on Eestis rahvusspordi tasemel: lume kadudes seikleb meie teedel lugematu arv rattureid. Pole ka ime, sest puutumatu loodus, Euroopaga võrreldes suhteliselt hõredana mõjuv liiklus ja võimalus väga väikese ajaga palju kogeda mõjuvad ahvatlevalt. Raske on leida teist nii keskkonna- ja rahakotisõbralikku moodust seiklusterohke nädalavahetuse veetmiseks.

Sobiva marsruudi koostamisel ära unusta oma võimekust: algajatele on ka mõnikümmend kilomeetrit paras katsumus ja koos lastega reisides tuleks turvalisuse nimel kindlasti eelistada juba olemasolevaid rattateid. Varustuse saad laenutada erinevatelt teenusepakkujatelt, neid leidub pea kõigis suuremates linnades.

Täpse info ja ka reisisoovitusi piirkonna vaatamisväärsuste, toitlustus- ja majutusasutuste ning piirkonna kaartide kohta saad kohalikest Turismiinfokeskustest. Astu julgelt läbi ja peame koos plaani, Eestis on palju avastamisväärset

Täpsemat infot selle kohta, kuidas jalgrattal loodust avastada või ühendada linnapuhkus rattasõiduga või veeta jalgrattaga reisides kultuuripuhkus, leiad ka PuhkaEestis veebikeskkonnast.

Turvalisus ja soovitused:

  • Eurovelo 10 marsruut algab Läti piiri äärest ja kulgeb mööda rannikuserva läbi saarte, Tallinna ning Ida-Eesti Peterburini, kogupikkusega 980 kilomeetrit.
  • Turvalise matka huvides tasub panustada ka varustusse, mida saad nii osta kui rentida erinevatelt teenusepakkujatelt.
  • Väikelapsed peavad sõitma lapseistmes või vastavas kärus, õhtusteks sõitudeks vajad kindlasti rattatulesid ja helkureid.
  • Kiiver ei ole Eesti seaduste järgi täiskavanutele küll kohustuslik, ent kuulub sellegipoolest iga vastutustundliku ratturi põhivarustuse hulka: väike asi, millest võib sõltuda su elu. Alla 16-aastased ratturid on kohustatud kandma rattakiivrit!  
    Lisaks soovitame põlve- ja küünarnukikaitsmeid ja suurema matkavarustuse kinnitamiseks kasutada spetsiaalseid kotte, matkakärusid või kinnitusraame.
  • Eestis kehtivast liiklusseadusest tulenevalt peab jalgrattal olema ees valge ja taga punane ning vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane või valge helkur. Lisaks peab jalgrattal põlema pimedal ajal või halva nähtavuse korral sõites ees valge ja taga punane tuli.