public.homepage.logo
Spaad Eestis - leia piirkondade kaupaAllikas: Aron Urb

Spaad Eestis – leia piirkondade kaupa

Spaad Tallinnas ja Põhja-Eestis, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Saaremaal, Narva lähedal ja Lõuna-Eestis

Pärnu spaad

Suvepealinnas on üheksa armastatud spaad, millest igaüks on veidi omamoodi.

Pärnu on pikaajaliste traditsioonidega kuurortlinn – esimene suplusasutus avati seal juba 1838. aastal – suvel sai seal mõnuleda soojas merevannis ning talvel pakuti keha ja meele turgutuseks saunarõõme.

Tänapäevaspaad on märksa rikkalikumad ja uhkemad. Hedon Spa & Hotel tegutseb ajaloolises mudaravila hoones – seal on vaikne spaaosa ning väikesed basseinikesed, kus on väga õdus lõõgastuda. Wasa Resort on Pärnus üks uusimaid spaahotelle, kus saab lisaks tavatoale rentida külaliskorteri. Tervise Paradiisis on üks Eesti suuremaid veeparke ja see paik on eriti armastatud lastega perede poolt.

ESTONIA Medical Spa & Hotel on tuntud headuses ravispaa, kust ei puudu ka mõnusad basseinid, saunad, iluhoolitsused ja muu vajalik, et tervist kosutada. ESTONIA Resort Hotel & Spa ammutab aga inspiratsiooni Eesti loodusest, rahvuslikest traditsioonidest ja kultuurist – sealsed toad sobivad ka allergikutele.

Erilise katuseaiaga Viiking Spaa Hotell pakub mitmekülgseid terviseuuringuid kõige kaasaegsemate vahenditega ning sealt leiab ka ainulaadse lumesauna. Tervis Ravispaa on Eesti suurim ravispaahotell. Lisaks spaakeskusele on hotellis oma kultuurikeskus, korvpalliväljak ja palju muud.

Hestia Hotel Strandi uue ja intiimse spaa-ala päikesevalguses aatriumis on kolm basseini ja mullivann. Hotell ja taastusravi Wasa pakub rehabilitatsiooniteenust, toetavaid teenuseid ja tervise paranemist soodustavaid raviprotseduure.

Haapsalu spaad

Nagu Pärnugi, on Haapsalu kandnud sajandeid kuurortlinna tiitlit. Kõige tuntum on linn märksõnaga “mudaravi”.

Haapsalus on käinud suvitamas ja mudavanne nautimas kuninglikust soost tegelased ja kuulsad kultuuriinimesed väljapoolt Eestit.

Hestia Hotel Haapsalu SPA viie erineva sauna hulgast leiab igaüks oma lemmiku: on nii äkilisema kuumusega, udust ja niisket, mõnusalt sooja ja meelelist ning soola ja mudaga saunasid.

Männimetsa all asuv Fra Mare Thalasso pakub erinevaid mudaravi- ja muid terviseteenuseid ning suurt basseini- ja saunaparki.

Omapärane spaa Haapsalus on Hapsal Spa Villas – tegemist on eraldiseisva villaga, mis pakub luksuslikku spaad ja saunakompleksi.

Allikas: Björn OÜ, toolbox

Haapsalu linn on tuntud ka märksõna "mudaravi" järgi!

Saaremaa spaad

Täna ootab Saaremaal puhkajaid kuus suuremat ja omanäolist spaahotelli, kus erinevaid lõõgastavaid hoolitsusi nautida.

Arensburg Boutique Hotel & Spa sobib ideaalselt vaikseks kultuuriliseks lõõgastuspuhkuseks – seal saab mõnuleda kadakavannis ja kuulata aastaringselt meeleolukaid kontserte. Kohalikus veinikeldris saab degusteerida ja võtta veinikoolitusi. Saaremaa suurima liugtoru ja ilusaima merevaatega restorani leiab Asa Spa Hotellist.

Georg Ots Spa Hotel ilmselt lähemat tutvustamist ei vaja – see on nii suurte kui väikeste spaanautlejate lemmik. Sealne restoran on saanud ka peresõbaliku söögikoha tunnustuse. Grand Rose Spa Hotel on paljude arvates kõige romantilisem hotell saarel – roosiõitest inspireeritud atmosfäär ja eksootiline spa. 

Johan Spa Hotellis pakutakse söögiks Saaremaa väiketootjate toodangut. Sealsed basseinid ja saunad on loodud nii suurtele kui väikestele spaanautlejatele. Värskenduskuuri läbinud Meri Spa Hotelli peetakse heaks hinna-kvaliteedi suhtega puhkusepaigaks.

Tartu spaad

Lisaks leiad siit veel mõned head Lõuna-Eesti veekeskused ja spaad.

Ülikoolilinna suurimaks ja tuntuimaks spaaks on muidugi V SPA, kus on 11 erinevat basseini, sealhulgas mineralvannid, ning 13 sauna. Lisaks saab kohapeal võtta massaaže ja kehahoolitsusi, mis inspireeritud laiast maailmast.

Tartu külje all Luunja vallas asub Loodus BioSpa Biokliinik, mille põhitegevuseks on 5- ja 7-päevaste puhastavate ning salendavate DETOX, dieedi- ja paastukuuride korraldamine. BioSpa pälvis sel suvel esimesena Põhjamaades F.X. Mayr tervise- ja kompetentsikeskuse tunnustuse.

Lõuna-Eestis on häid spaapaiku veelgi: näiteks Värska Sanatoorium, mis on Eestis ainulaadne oma raviarsenali poolest. Lisaks ravimudale ja mineraalveele on klientidel võimalik saada elektri-, parafiin- ja soolaravi, erinevaid massaaže, füsioteraapiat, ravivõimlemist ning palju muud tervendavat.

Võrus asuv Kubija hotell-looduspaa on armastatud paik neile, kes hindavad rahu ja vaikust. Pühajärve Spa & Puhkekeskus on aga ideaalne sihtkoht nii tervisekliendile kui ka luksuslikuma spaapuhkuse sõbrale.

Wagenküll Spa asub Taagepera lossis. See on unikaalne miljööväärtuslik ala, kuhu kuulub lisaks luksuslikule spaale ka juugendstiilis hoone, à la carte restoran, 1930ndate stiilis hotell ning sportimis- ja vabaaja veetmise võimalused.

Miks mitte lisada Lõuna-Eesti parimate spaakogemuste hulka Võrumaa suitsusaunatraditsiooni. Visit Võru lehelt leiab mitmeid sealseid suitsusaunu, kuhu minna ürgset saunarituaali tegema. 

Viljandi kohta meil eraldi suurt rubriiki pole, kuid tasub meenutada, et seal asub Schloss Fellin butiikspaa. Hubases, 22 külastajat mahutavas spaakompleksis saavad lõõgastusbasseini ja mullivanni, saunu ja iluteenuseid nautida nii hotelli külastajad kui päevaspaa paketi kasutajad.

Allikas: Priidu Saart, toolbox

Spaad Tallinnas ja Põhja-Eestis

Pealinnas on mitu esinduslikkus spaad.

Näiteks Kalev SPA Hotel, mis on eelkõige tuntud oma veekeskuse poolest, samuti pakutakse seal ilu-, heaolu- ja sporditeenuseid. Siis veel Tallink Spa, kus on olemas ka välibassein, ning Viimsi Spa Hotell & Aquapark, mille juures asub ka Eesti suurim interaktiivne veepark Atlantis H2O.

Mainimata ei saa jätta ka Lavendel Spa Hotelli, kus on olemas ehtne suitsusaun.

Tallinnast veidi välja sõites võib minna Laulasmaale LaSpa-sse, Rakverre Aqva SPA-sse või Vihula Mõisasse, mille ökospaa on kombinatsioon mõisalikust luksusest ja iidsetest spaarituaalide traditsioonidest. Iluhoolitsusi ja massaaže tehakse looduslike toodetega.

Spaad Narvas ja selle ümbruses

Narva-Jõesuust sai Moskva ja Peterburi koorekihi seas armastatud suvituskoht peale seda, kui sinnakanti Raudtee rajati. Turiste on meelitanud sealne imeilus rannaliiv, ajatud pargid ja head puhketingimused. Tänapäeval on seal kolm suurepärast ja armastatud spaahotelli.

Narva-Jõesuu Medical Spa saab valida mitmesuguste veeprotseduuride ja massaažide vahel – välibasseini jaoks saadakse vett enda arteesiakaevust. Noorus Spa Hotellis on saunakeskus, veepark, VIP-oaas ja tervisekeskus. Meresuu SPA & Hotelli luksuslikus saunakeskuses on seitse erinevat sauna: aroomi-, auru- ja soolasaun, Türgi saun, kadakasaun ning ka kaks puidust välisauna.

Narvast veidi eemale jääv Toila Spa Hotell pakub nii raviprotseduure kui spaahoolitsusi, lisaks palju erinevaid lõõgastavaid saunu, veealuse massaažiga basseine, mullivanne ja kauni merevaatega puhkeala. Privaatsemat puhkust nautivale täiskasvanule on hotellis wellness-keskus Orhidee, kus päike paistab aasta ringi. 

Ida-Virumaale jäävad veel ka Mäetaguse von ROSEN spa ning Saka Mõisa Hotell, kus on privaatne spaa- ja basseiniala, ilus merevaate ning loodus ümberringi.

Eesti kaart

Leia sobiv spa, kasutades meie interaktiivset kaarti

Loe veel