5. märts 2021
Tänase naistepäevaga sobib hästi teadaanne, et Visit Estonia virtuaalreisi ümber Eesti, kuhu kutsusime välispressi ja reisikorraldajad läinud aasta lõpus, on märganud rahvusvaheline naiste reisikogukond Wanderful. Kogukonnal on aktiivseid liikmeid 45 000 ning kuna nende lugusid kajastavad mitmesugused tuntud rahvusvahelised väljaanded, siis jõuab nende kaudu reisimaailma infot 60 miljoni lugejani.
Meie virtuaalreis on nomineeritud kogukonna aasta koostööprojekti auhinnale! Auhind kannab esimese afroameeriklannast lenduri Bessie Colemani auks nime The Bessie Award. Konkureerime finaalis Poola ja Uus-Meremaa projektidega, auhind kuulutatakse välja aprillis.
Kui paljudel aladel peavad naised end jätkuvalt tõestama ning väidetavalt selleks, et olla meestega võrdsed, neist paremaidki tulemusi näitama, siis räägivad uuringud reisiotsuste vallas, et püksid on siin naiste jalas. Wanderfuli andmetel teevad naised koguni 80% reisiotsustest ja nende sõna reisivalikutes jääb peale ka siis, kui reisib kogu pere; samuti on naiste osa reisifirmade omanike seas on järjepidevalt kasvanud.
Võime oma pika ja mitmekesise turunduskogemuse põhjal öelda, et nii on: reisikampaania, mis ei püüa meeldida naistele, on hukule määratud. Pehme nähtamatu jõuga saadavad naised korda palju nähtavat, kujundades oma väärtuste ja elustiilivalikutega kindlameelselt terve majandusharu nägu. Visit Estonia soovib head naistepäeva kõigile naistele – nii reisijatena kui ka sihtkohtade ja turismiettevõtete juhtidena!
Meenutuseks Visit Estonia tiimi 2020. aasta suvel salvestatud videotervitus soome keeles meie põhiturule. Unistame südamest, et mis tahes järgmine nominatsioon ei seostu enam sõnaga "virtuaalne".