public.homepage.logo
heart shaped lake in estoniaAllikas: Priidu Saart

2024. aasta kontaktüritused turismiettevõtjale ja -sihtkohale Osale!

Nimekiri kontaktüritustest, kuhu ootame osalema Eesti koostööpartnereid

Jätkame ettevõtjate valimisega sobivatele kontaktüritustele ja proovime ära mahutada kõik soovijad.

Ülevaatlik turismiosakonna B2B tegevuste nimekiri.

Kontaktüritusel osalemine sisaldab ühte kohta ettevõtte või sihtkoha esindajale, lõpptarbija messil võib osaleda rohkem esindajaid. 
Reisikulud (transport, majutus jms) on iga osaleja enda kanda.
Kontaktüritusel osalemine võib sisaldada vähese tähtsusega abi (VTA). 
Mis on VTA?

Osalemise tingimused EASi turismiosakonna kontaktürituste

EESTI

Laval esineja ja seinal ettekanne

Allikas: Visit Estonia infopäev 2024, Martti Volt

SOOME 

 • 18.-21.01.2024 turismimess MATKA. Põhjamaade suurim turismimess Soomes Helsingis. Korraldaja: Helsingi messikeskus, külastajate prognoositud arv 50 000+ (turismiprofessionaalid ja lõpptarbijad). Visit Estonia ehitab messile erikujundusega Eesti ühisstendi (49m2), korraldab Eesti üldnähtavust messil, viib läbi Eesti infotunni Soome meedia ja reisikorraldajate esindjatele ning koordineerib Eesti eksponentide esinemist messikeskuse lavadel.
  Eesti ühisstendis pakume:
  a) ettevõtjatele nõupidamiste laua kohta, mida jagatakse 1/2 päeva kaupa teise ettevõtjaga
  b) sihtkohtadele/liitudele letti, mis on eksponendile kasutamiseks, mehitatud terve messi aja
  Osalustasu: ettevõtjatele 400 eurot ja sihtkohtadele 800 eurot
  Eesti osalejate arv: 12 (ettevõtetele 6 ja sihtkohtadele 6). Eesti osalejad: Ettevõtted ja sihtkohad, erialaliidud, kelle teenus on suunatud välisturule/Soome turule (individuaal- ja rühmatooted) ning kellel on valmisolek teha koostööd rahvusvaheliste partneritega. Registreerimine on lõppenud. Koduleht https://matka.messukeskus.com/  
 • 9.-10.09.2024 Toolbox Summer Fun workshop Helsingis. Agentuur Toolbox korraldab rahvusvaheliste edasimüüjetele kohapealse ja online workshopi. Eesti ettevõtetel on võimalus osaleda kohapeal ainult 9.9 Helsingis workshopil , 10.09 online workshopil või mõlemal workshopi päeval. Eelnevalt kokkulepitud kohtumiste kalender. Osalemistasud vastavalt sellele, millist tüüpi workshopil soovite osaleda. Täpsemad tingimused ja hinnad (väga varajase registreerisjale osalemise erihind kuni 30.04.2024) https://www.toolboxtravel.fi/en/summer-fun-workshop-september-2024-baltic-and-nordic-countries
  Korraldaja: Mikael Hasegawa, mikael.hasegawa@toolboxtravel.fi

 

grupipilt messilt

Allikas: MATKA 2024, Visit Estonia

SAKSAMAA, ŠVEITS, AUSTRIA

 • 31.01.-01.02.2024 NORDEUROPA 2024 Online Sales Event, veebipõhine. Üritust korraldab Nordic Marketing, Visit Estonia osaleb üritusel kui Eesti sihtkoha ja turismiteenuste tutvustaja. Ürituse sihtgrupiks on saksakeelsed DACH riigid (Saksamaa, Austria, Šveits), Beneluxi maad ning teiste Euroopa riikide edasimüüjad.
  Üritus toimub digiplatvormil Converve, kuhu iga osalev ettevõttel lisab oma profiili, täidab kohtumiste kalendrit. Kohtumiste päringud peavad olema enne kohtumist kinnitatud. Kokku on kahe päeva jooksul maksimaalselt 35 kohtumiste võimalust ajavahemikul kell 9.00-18.00 (ilma ametlike lõuna- ja kohvipausideta). Saab ka konkreetseid vabu aegu või puhkepause oma äranägemise järgi broneerida. Ühe kohtumise aeg on 20 minutit, millele lisandub 10 minutit pausi.
  Osalema on oodatud Eesti ettevõtted: sihtkohad, majutusasutused, transport, DMC-d, looduse-ja aktiivse puhkuse teenuste pakkujad.
  Osalustasu varajasele registreerijale on 790eur, hind kehtib 31.detsembrini. 
  Registreerimine ja info NORDEUROPA 2024 | Online Sales Event for Travel Trade (nordicmarketing.de)
 • 05.-07.03.2024 ITB turismimess Saksamaal, Berliinis. Ainult spetsialistidele suunatud rahvusvaheline turismimess https://www.itb.com/en/ Erikujundusega Eesti stend. Osalema on oodatud Eesti ettevõtted. Eesti osalejad: sihtkohad, majutusasutused, transport, reisikorraldajad ja -bürood, erinevad teenusepakkujad. Kohti: sihtkohtadele 6 ja ettevõtjatele 6. Osalustasu sihtkohtadele 500 eurot ja ettevõtjale 300 eurot. Registreerimine on lõppenud.
 • 04.06.2024 Šveitsis Zürichis Visit Estonia workshop. Workshopi ülesehitus:18.30 külaliste saabumine ja 19.00 - 21.00 Eestit tutvustav ettekanne, üks ühele kohtumised, ühine õhtusöök ja networking. Ootame sihtturult ostjaid u 40 reisikorraldajat ja reisibürood. Osalema on oodatud Eesti ettevõtted: sihtkohad, erialaliidud, majutusasutused, laevafirmad, DMC. Kohti: 10. Osalustasu 300 eurot. Registreerimine on lõppenud. 
grupipilt messil

Allikas: ITB 2024, Visit Estonia

SUURBRITANNIA

 • 13.02.2024 toimub Londonis "5 riigi workshop". Visit Estonia koostöös Soome, Islandi, Fääri saarte ja Gröönimaaga. Koos kinnitatud registreerimisega, avaneb võimalus saada isiklik kohtumiste kalender ja eelbroneerida kohtumisi. Ürituse formaat on workshop. Osalema oodatud: sihtkohad, majutusasutused, transport, DMC-d. Eesti osalejate arv: 7. Osalustasu: 200 eurot. Osalema on oodatud Eesti ettevõtted. Registreerimine on lõppenud.

 • 12.-14.07.2024 Global Birdfair, Rutlandis (UK). Süvaloodusturismi mess Global Birdfair https://globalbirdfair.org/. Visit Estonia korraldab ühise Eesti stendi. Osalema oodatud Eesti ettevõtted: Süvalooduse teenuse pakkujad/ettevõtjad (linnu-, looma- ja taimevaatlus). Eesti osalejate arv: 5. Osalustasu: 200 eurot. Registreerimine avatud kuni 12.04.2024
Külalised messil

Allikas: Birdfair 2023, Visit Estonia

KAUGTURUD

 • 8.-12.04.2024 Visit Estonia USA Sales blitz roadshow: New York 08.04, Toronto 09.04, Los Angeles 10.04, Seattle 11.04. Kontaktüritus reisikorraldajatele ja reisiagentidele ja reisikorraldajate kontorite külastused.Osalema oodatud: DMC-d, transport, sihtkohad. Eesti osalejate arv: 5. Osalustasu ei ole. Registreerimine on lõppenud,
 • 08.05.2024 Baltic Connecting kaugturgude workshop Vilniuses. Leedu, Eesti ja Läti turismiametite poolt korraldatud rahvusvaheline workshop Vilniuses. Külalised on kutsutud USA, Jaapani, Singapuri, Lõuna-Korea, Austraalia, Taiwani ja Araabia Ühendemiraatidest, kokku 50 kontakti. Workshopile oodatakse Eesti, Läti ja Leedu turismiteenuse pakkujaid. https://www.balticconnecting.com/en/event/terms-and-conditions/terms-conditions-for-suppliers Osalema oodatud: sihtkohad, majutus, aktiivse puhkuse teenuse pakkujad, reisikorraldajad, DMC. Osalustasu 250 eurot workshopil osalemine + 50 eurot Gala õhtusöögil osalemine. Registreerimine on lõppenud.
 • 16.-19.07.2024 Baltikumi roadshow Lõuna - Koreas ja Jaapanis: 16.07 Seoulis (Lõuna - Korea), 18.07 Osakas ja 19.07 Tokyos (Jaapan). Ürituse formaat on seminar ja workshop (kohtumised laudade taga) koos lõunaga igas linnas. Osalema oodatud: DMC-d, transport, sihtkohad. Eesti osalejate arv: 5. Osalustasu ei ole. Registreerimine on lõppenud. 
 • 26.-29.09.2024 JATA EXPO turismimess Jaapanis Tokyos. Balti riikide ühine stend. Koos kinnitatud registreerimisega, avaneb võimalus saada isiklik kohtumiste kalender ja võimalus leppida kohtumisi. 26.-27.09 on B2B päevad, kokkulepitud kohtumistega, 28.-29.09 on lõpptarbija päevad. Osalema oodatud: Reisikorraldajad, DMC-d, transport, hotellid, sihtkohad. Eesti osalejate arv: 3. Osalustasu ei ole.Registreerimine on lõppenud. 
külastaja jalutab rannas

Allikas: Tanel Murd

 • 23.-25.10.2024 ITB ASIA Singapuris. B2B mess. Koos registreerimise kinnitusega avaneb ligipääs kohtumiste süsteemi, kus iga ettevõte saab endale sobivaid kohtumisi kokku leppida. Osalema oodatud: sihtkohad, reisikorraldajad, DMC, transpordiettevõtted, grupitoodete pakkujad jne. Eesti osalejate arv: 3. Osalustasu ei ole. Registreerimine on lõppenud. 
töö messistendis

Allikas: JATA mess Jaapanis 2024, Visit Estonia

MUUD TURUD

 • 20.02.2024 toimub Kopenhaagenis Nordic Marketplace workshop, korraldajaks Nordic Tourism Collective koostöös ETOAga (European tourism association). Külalistena oodatakse Euroopa ja ülemaailmseid edasimüüjaid, reisikorraldajaid, OTAsid ja DMCsid. Kohtumiste formaadiks on B2B kohtumised. Osalema oodatud Eesti ettevõtted: sihtkohad, majutusasutused, transport, DMC-d. Eesti osalejate arv: 6. Eesti osalejatele on välja pakkuda erihind 699eur. Registreerimine on lõppenud. 
  https://www.nordictourismcollective.com/nordicmarketplace2024 
piparkoogid

Allikas: Kairi Tähe

ÄRITURISM 

 • 14.-16.05.2024 IMEX mess Frankfurtis https://www.imex-frankfurt.com/show-information. Rahvusvaheline konverentsiturismi mess spetsialistidele. Visit Estonia erikujundusega stend. Osalema oodatud: hotellid, DMCd, PCOd, EMCd, sihtkohad. Eesti osalejate arv: 6. Osalustasu: 850 eurot. Registreerimine on lõppenud.
 • 19.-21.11.2024 IBTM World mess Barcelonas https://www.ibtmworld.com/. Rahvusvaheline konverentsiturismi mess spetsialistidele. Visit Estonia erikujundusega stend. Osalema oodatud: hotellid, DMCd, PCOd, EMCd, sihtkohad. Eesti osalejate arv: 10. Osalustasu: 850 eurot. Registreerimine on lõppenud. 
messistendis inimesed istuvad

Allikas: IMEX mess 2023, Visit Estonia