Uut hoogu Eesti äriturismile Barcelonast ja Abu Dhabist

Allikas: Visit Estonia

14. detsember 2021

Mess IBTM World Barcelonas detsembri algul, millele järgnes kohe kontaktüritus M&I Forum Abu Dhabis toimusid seekord kohapeal koos paljude silmast silma kohtumistega üle hulga aja.

IBTM-il oli Eesti väljas oma kuulsa metsastendiga, mis oli saanud veidi värskendatud kujunduse. "See tõesti töötab, lühidalt kokku võttes kliendid kiidavad ja konkurendid kadestavad," iseloomustas äriturismi projektijuht Liisa Eller. „Paistsime silma ja olime unikaalsed“, hindas IBTM-i messil esimest korda osalenud Ahto Loper, Hilton Tallinn Parki müügidirektor.

Koduses metsas võtsid kolmepäevaseks messiks koha sisse kaheksa Eesti partnerit, esindatud olid nii hotellid, DMC-d kui ka konverentsibürood. „Kohtumiste kalender oli tihe, põhinedes partnerite eelturundusel, ja Eesti stendi ümber oli ka spontaanset saginat,“ tõdes Liisa Eller. Ahto Loperi sõnul said ületasid tulemused keerulist aega arvestades ootusi igati. „Palju asjalikke kohtumisi, kohal olid need, kes töötavad südamega äriturismi jätkumise nimel. Palju käis vestlustest läbi, et see on mess, kus praegu näidata, et oleme endiselt äriturismi kaardil ja valmis suuri asju tegema,“ oli messi järel optimistlik Dana Noormets, Tartu konverentsibüroo juht.

Mess pole aga veel läbi – IBTM-online toimub 14.-15. detsembril ja Visit Estonia virtuaalses ühisstendis on 9 partnerit, kõik valmis vaimustunult oma tooteid ja teenuseid pakkuma, looma uusi kontakte ja kohtuma juba vanade tuttavatega.

Rahvusvahelisel kontaktüritusel M&I Forum Abu Dhabis kohtusid konverentse ja korporatiivüritusi korraldavad agentuurid, assotsiatsioonid ja ettevõtted üle Euroopa.

Eesti tootepakkumist tutvustasid Liisa Eller ja Eesti Konverentsibüroo turundusjuht Riine Tiigi, kes tõdesid, et hinnatakse Eesti e-edulugu, looduslähedust ja soovi seda külalistega jagada. Aina enam saab korporatiivreiside sihtkoha valikul otsustavaks, et lisaks uue sihtkoha muljetele saadakse ka erialast või üldiselt silmaringi avardavat uut teadmist.

Kokku oli kolme päeva vältel 39 ettelepitud kohtumist 11 riigi esindajatega, millele lisandusid loomulikult spontaansed kontaktid nii liftis kui ka hommikusöögilauas.

Liisa ja Riine M&I laua taga USA reisiprofile Eestit tutvustamas, rohkem pilte vaata Visit Estonia blogist