Uus kanal Eesti turunduses muusikahuvilistele

Allikas: Kaupo Kikkas

12. aprill 2021

EASi turismiarenduskeskuse ja Kultuuriministeeriumi koostöös tutvustab sellest kevadest Eesti tippmuusikuid, heliloojaid ning muusikasündmusi veebisait Bachtrack, mis on kultuurihuvilisele publikule kõige kasutatavam ja autoriteetsem veebikanal klassikalise muusika ja tantsu maailmas.

Eesmärgiks on tutvustada Eestit reisisihina meie maailmatasemel kõrgkultuuri kaudu. Kultuurihuviline külaline ei piirdu ainult konkreetse sündmusega, vaid huvitub sihtkohast laiemalt – külastab näitusi, naudib meie toidukultuuri. Enne kriisi külastas kultuurisündmusi ligikaudu viiendik väliskülastajatest ehk suurusjärgus 400 000 inimest aastas. Koostöö maineka kanaliga loob eeldused, et kultuurihuvilised leiaksid neid huvitava info kiiremini ja kompaktsemalt.

Visit Estonia meeskonnast veab teemat välismeedia projektijuht Jana Kutšinskaja: "On kanaleid, mille puhul kohalolu on maineküsimus. Bachtrack on kahtlemata üks kanalitest, mis pole suunatud massiturismile, vaid tekitab huvi süvenevas ja haritud publikus. Armudes mõnda Eesti muusikafestivali, võime saada hulga tänulikke korduvkülastajaid, kes jäävad Eestisse pikemalt."  

Bachtrackis on piirangutevälisel ajal pidevalt sirvitav info enam kui 2000 sündmuse kohta üle maailma, aastas kokku tutvustatakse u 30 000 sündmust. Sündmustele lisanduvad intervjuud, ülevaated ja arvustused. Kuus tehakse veebisaidile ligikaudu 300 000 külastust, peamiselt UKst, USAst, Saksamaalt, Norrast ja Venemaalt.

Vaata Bachtracki Eesti külge

Loe ka Kultuuriministeeriumi teadet Noorte Muusikute programmi kohta Bachtrackis