Uudiseid virtuaalsest äriturundusest

Allikas: Kristi Sits

8. märts 2021

Esitame siin noppeid projektidest, mis on Visit Estonia äriturunduse laual. Kuna reaalsed kohtumised ja isegi hübriidüritused on praegu jätkuvalt määramatusse tulevikku nihkunud, oleme seda rohkem ette võtnud digitaalprojekte. 

B2B uudiskiri laiendas haaret

Seni saatsime B2B uudiskirju meie põhiturgudele, kus hoiavad kontakte meie turuesindajad. See tähendab, et fookuses olid Soome, Saksa ja Vene reisiprofessionaalid. Nüüd hakkasime välja andma ka ingliskeelset profiuudiskirja, mis peab silmas kõige laiemat rahvusvahelist huvi ning sihib reisikorraldajat nii Euroopas kui ka kaugemal. Uudiskiri on väikese tiraažiga meediaväljaande mõõtu, sisaldades üle 1500 kontakti UK, USA, Hollandi, Belgia, Itaalia, Hispaania, Prantsusmaa, Norra ja Rootsi turult. Nende kõigiga on Visit Estonia tiimil olnud moel või teisel ka kontakt, seega on tegu alles algusega ning adressaatide hulk hakkab kindlasti suurenema. Ingliskeelsed profiuudised hakkavad ilmuma kord kahe kuu jooksul ning toetavad meie samuti rahvusvahelistele proffidele suunatud LinkedIni kanalit, mille jälgijate arv on viimase aastaga kasvanud 400lt 1500ni.

Äriturismi virtuaalmess

Veebruari lõpus toimus Saksa äriturismi teemaline virtuaalmess „Destinations Circle goes online“. Hamburgi esindaja Evely Baum-Helmis tõi välja korraldajate poole: „Tegemist riiklike turismiarenduskeskuste ja konverentsibüroode esinduste töögrupiga Saksamaal, kus on liige ka Eesti. Tekkinud on head koostöösuhted: ma pole nendega reaalelus kohtunud, ent vahetame infot nagu üks pere, mis viib hõlpsasti järgmiste ideede ja kontaktideni."

Nordic Marketplace

Samuti veebruari lõpus toimus kontaktüritus Nordic Marketplace. Müüjad olid Balti- ja Põhjamaadest, ostjad Eesti turismile väga olulistest Lääne- ja Lõuna-Euroopa riikidest, ent ka USAst ja Aasiast. Äriürituse ulatusest annab aimu kokku peetud 4500 kohtumist. Visit Estonia esitles Eestit koos Visit Tartu, Lõuna-Eesti Turismiklastri, Unique Hotelsi, Nordic Hotel Forumi, Ibis Tallinn Centre'i, Kalev Spa, Hara sadama, Lahemaa Ökoturismi, Swissoteli, Tallink Siljaga.