Saage tuttavaks - äriturismi projektijuht Dana Noormets

Allikas: Aivo Kallas

16. september 2022

Mul on väga hea meel, et olen liitunud Visit Estonia tiimiga ja saanud imelise võimaluse jutustada Eesti kui äriturismi sihtkoha lugu laias maailmas. Seda kõike ikka eesmärgiga, et meelitada Eestisse rohkem suuri teaduskonverentse ja meeleolukaid motivatsioonireise.

Viimased aastad on olnud turismisektorile suureks väljakutseks, samas see on aidanud meil õppida ja areneda, vaadata oma tegevusele värske pilguga ning oma mugavustsoonist välja astuda. Soovingi olla äriturismi sektorile toeks sellel pideval muutuste teekonnal. Koostöö jõud ja „kõik on võimalik" mõtteviis aitab meil leida võimalusi, kuidas äriturismi toodet põnevalt ja kestlikumalt arendada ning uuele tasemele viia – ikka selle jaoks, et meie enda Eesti lugu püsiks jätkuvalt omanäoline ja põnev.

Enda kohta võiksin öelda, et turism ja külalislahkus voolavad mul ilmselt veres. Turismi õppisin TÜ Pärnu Kolledžis ja magistriõpingud lõpetasin Eesti Maaülikoolis loodusturismis. Sektoris olen olnud tegev juba üle 15 aasta (loe: kogu oma tööealise elu), millest suurem osa on pühendatud äriturismile. Olen olnud nii konverentside ja motivatsioonireiside korraldaja rollis kui ka viimased aastad Visit Tartus ja Tartu Konverentsibüroos turismisihtkoha arenduse ja turundusega tegelenud. Loodusturismi õpingud pöörasid minu tähelepanu rohkem ka kestliku turismi teemadele, mida samuti oluliseks pean ja äriturismiski rakendada soovin. Mis kõige olulisem – turism ja eriti äriturism on siiani põnev ja paneb mul silma särama!

Tööst vabal ajal võib mind leida näiteks aias nokitsemas või lilleilu nautimas, mööda Eestimaad rändamas, metsas põllulilli korjamas või hoopis midagi maitsvat küpsetamas. Küpsetamist pean ma kõige paremaks stressimaandamise viisiks, eriti kui valminud küpsetisi saab heade sõprade ja kolleegidega jagada.