Allikas: Visit Estonia

Peaminister külastas Hamburgis ühendasutuse esindust

Peaminister Kaja Kallas jõudis eilsel Hamburgi lühivisiidil külastada EASi ja KredExi ühendasutuse esindust, kus ta kohtus Hamburgi Eesti kogukonna eestvedajatega.

Kallas viibis pühapäeval, 3. detsembril Hamburgis, sest talle anti üle Marion Dönhoffi auhind. Auhinnaga tunnustatakse Eesti peaministri tegevust demokraatlike väärtuste eest seismisel ja Euroopa Liidu ning NATO ühtsuse tagamisel vastusena Venemaa agressioonile Ukraina vastu. Marion Dönhoffi auhind on Saksamaa üks olulisemaid tunnustusi. See loodi 2003. aastal ning on nimetatud sõjajärgse Saksamaa ühe mõjukaima ajakirjaniku ja ajalehe die Zeit asutaja Marion Dönhoffi järgi. Varem on sama auhinna pälvinud muuhulgas Donald Tusk, Desmond Tutu, Margrethe Vestager ja New York Times.

Lisaks auhinnatseremooniale jõudis peaminister esimesel advendil ka ühendasutuse esindusse.Meil oli Kaja Kallasega väga elav ja südamlik arutelu," meenutab eilset kohtumist Visit Estonia Saksa esindaja Evely Baum-Helmis. „Peaminister tundis siirast huvi Hamburgi eestlaste tegemiste kohta Saksamaal. Samuti huvitas teda väga, kas ja kuidas on tänane olukord Euroopas mõjutanud Eesti ja Saksamaa ärisuhteid ning sakslaste huvi Eestisse reisimise vastu. Mõistagi tuli meil jutuks, kuidas mõjutab Ukraina sõda investeeringuid ja turismi." 

Baum-Helmise sõnul avaldas Kallasele muljet Hamburgi eestlaste aktiivsus Eesti - Saksa suhete edendamisel. Ja muidugi ka isetehtud maitsvad küpsetised, mida vestluse kõrvale hea maitsta lasti. „Aktiivsuse all pidas meie valitsusjuht silmas nii kohaliku kogukonna panust eestluse hoidmisse võõrsil kui ka meie järjepidevat tööd selle nimel, et luua ja arendada Saksmaal Eesti positiivset kuvandit. Hamburgi eestlasena võin öelda, et minu rahvuskaaslastele siin Saksamaal on Eesti promomine au ja uhkuse asi. Teeme seda missioonitundest 24/7," ütleb Baum-Helmis.

Ühendasutuse Hamburgi esinduses töötab kaks inimest.